Skin Science to marka kosmetyków stworzona przez kobietę naukowca dr hab. n. med. Magdalenę Górską-Ponikowską, prof. Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed).

 

Prof. Górska-Ponikowska jest z wykształcenia farmaceutką, obecnie, kierownikiem Katedry i Zakładu Chemii Medycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed). Jej aktywność naukowa związana jest z projektowaniem nowych leków, onkologią oraz gerontologią eksperymentalną, czyli  nauką o procesach starzenia się.

Aby wykorzystać swoje wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie naukowe do walki z problemami skóry, prof. Górska-Ponikowska skomponowała autorską serię preparatów kosmetycznych Skin Science o potwierdzonym w badaniach in vitro oraz in vivo działaniu naprawczym i odmładzającym skórę.

prof. Magdalena Górska-Ponikowska
prof. Magdalena Górska-Ponikowska / fot. Paweł Sudara

- Marka Skin Science to odpowiedź na zagraniczne kosmetyki do twarzy typu premium. Nasza marka obejmuje kosmetyki do twarzy oraz profesjonalne kosmetyki zabiegowe do gabinetów kosmetycznych i spa. Polskie produkty są świetne jakościowo, niestety, są jednak wciąż niedoceniane. Nasze kosmetyki są produkowane w Gdańsku, tu też mieści się siedziba firmy. -  tłumaczy prof. Magdalena Górska-Ponikowska

Jedną z serii kosmetyków Skin Science są Antyoksydacyjne Odmładzające Kremy do Twarzy Premium - Skin Science Molecules.

Nadrzędnym działaniem serii Molecules jest neutralizacja wolnych rodników w skórze. Wolne rodniki powstają w organizmie w warunkach fizjologicznych, gdzie główną ich rolą jest regulacja szlaków sygnalizacji komórkowej. Jednakże, ich stężenie zwiększa się w warunkach patofizjologicznych m.in. podczas stresu, oddychania zanieczyszczonym powietrzem, opalania się, czy też palenia papierosów, prowadząc poprzez uszkodzenie struktur komórkowych, do patogenezy wielu chorób. Co ważne, efekt działania zwiększonego poziomu wolnych rodników "odbija się" negatywnie na wyglądzie naszej skóry.

- Termin Molecules (z ang. cząsteczki) odnosi się do składu naszych dermokosmetyków, w których wykorzystujemy szereg fizjologicznych i naturalnych antyoksydantów (m.in. kompleks dysmutazy ponadtlenkowej, koenzym Q10, kurkumina), cząsteczek, neutralizujących wolne rodniki. Należy podkreślić, iż odmładzający i regenerujący efekt działania substancji  aktywnych w naszych dermokosmetykach potwierdzony został licznymi badaniami - tłumaczy prof. Magdalena Górska-Ponikowska

Na rynku jest ogromna ilość kosmetyków, czym wyróżniają się dermokosmetyki Skin Science?

Skin Science
Skin Science / fot. Marta Śliwak

 

Jakość i bezpieczeństwo stosowania potwierdzone badaniami

Efekt odmłodzenia, upiększenia i regeneracji skóry potwierdzone zostały licznymi badaniami in vitro, in vivo oraz w testach konsumenckich.

Kosmetyki Skin Science są wegańskie i nie testowane na zwierzętach, zgodnie z zasadą cruelty free. Kosmetyki Skin Science są testowane dermatologicznie, okulistycznie oraz na zawartość metali ciężkich i innych szkodliwych substancji.

Aby zapewnić bezpieczeństwo stosowania i zminimalizować ryzyko uczuleń, zastosowane zostały delikatne formulacje, zapachy bez dodatku alergenów lub nie zastosowano kompozycji zapachowej w przypadku kremu pod oczy.

 

Oleje fermentowane

Po raz pierwszy w kremach Skin Science użyto opatentowany kompleks olejów fermentowanych z oliwy z oliwek, lukrecji, shiunko oraz oleju arganowego jako nośnika fazy  olejowej.

Oleje fermentowane w porównaniu ze zwykłymi olejami charakteryzują się lepszym składem, nie obciążają skóry, regenerują ją oraz działają przeciwzapalnie. Dzięki temu kremy Skin Science Molecules nie zapychają porów skóry i odbudowują barierę hydrolipidową skóry zapewniając jej głębokie nawilżenie i regenerację.

 

Nośniki

Główną funkcją skóry jest ochrona przed środowiskiem zewnętrznym. Skóra nie jest przepuszczalna dla wody oraz większości substancji. Składniki aktywne zawarte w kosmetykach, jeśli nie są predysponowane do przenikania przez skórę – ze względu na swoją budowę, lipofilność oraz stopień zjonizowania, nie są w stanie przeniknąć do jej głębszych warstw.

Aby wykorzystać swoje wykształcenie i naukowe podejście, prof. Magdalena Górska-Ponikowska użyła głównych składników aktywnych, koenzymu Q10 oraz kurkuminy, zamkniętych w biokompatybilnych nośnikach liposomalnych. Jak wykazały badania, nośniki te wprowadzają substancje wprost do wnętrza komórek skóry, zapewniają stabilność substancji, oraz poprawiają ich działanie biologiczne.

 

Działanie

Kremy Skin Science Molecules zapewniają długofalowe działanie przeciwzmarszczkowe i odmładzające. Są one również przeznaczone do skóry wymagającej regeneracji, intensywnego nawilżenia, czy jej naprawy. Zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV, oraz światłem niebieskim HEV emitowanym przez smartfony, czy laptopy.

 

Dla kogo?

Kremy Skin Science dedykowane są dla każdego rodzaju skóry, włączając atopową, trądzikową, nadreaktywną oraz wrażliwą.