Zabiegi laserowe uchodzą za najbardziej wszechstronne, a ponieważ wykorzystują doskonale przebadane technologie, pozwalają uzyskać zjawiskowe efekty. Po zabiegu wykonanym laserem skóra może być jednak tkliwa i zaczerwieniona. Jej regenerację można przyspieszyć, np. dzięki kompleksowej pielęgnacji Pharmann. 

 

Laseroterapia to doskonale sprawdzona metoda leczenia blizn, przebarwień, rozszerzonych naczynek czy wreszcie sposób na rewitalizację skóry. Jej zaletą jest niewątpliwie możliwość bezinwazyjnej poprawy wyglądu skóry. Po wykonaniu zabiegu laserowego skóra jest jednak podrażniona, a przy braku odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej, możliwe jest pojawienie się przebarwień pozapalnych. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja po zabiegach jeszcze w gabinecie lekarskim, a później w domu. Więcej o roli pielęgnacji pozabiegowej po laseroterapii opowiedział nam dr Krzysztof Jacek Kaczyński, lekarz medycyny estetycznej i dyrektor medyczny w Kaczyńscy Clinic, którą nasza redakcja odwiedziła, aby porozmawiać ze specjalistą.

 

Oglądaj film z ekspertem!

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

 

Pielęgnacja pozabiegowa po laseroterapii

Zabiegi medycyny estetycznej muszą zapewniać nie tylko skuteczność, ale i bezpieczeństwo. Jak przyznaje specjalista, sam zwraca uwagę także na uzyskiwanie naturalnych efektów z użyciem technologii i sprawdzonych preparatów, natomiast dla jego pacjentów ważny jest również brak bólu i krótki okres rekonwalescencji. - Dlatego zanim wprowadzę do oferty jakiś zabieg, preparat czy kosmeceutyk, muszę mieć pewność, że spełnia on oczekiwania zarówno moje, jak i moich pacjentów – podkreśla dr Krzysztof Jacek Kaczyński, lekarz medycyny estetycznej i dyrektor medyczny w Kaczyńscy Clinic.

Do takich sprawdzonych technologii, gwarantujących efekty, które spełniają oczekiwania tak lekarza, jak i pacjentów, należą urządzenia laserowe. Bardzo ważne dla zapewnienia jak najlepszych rezultatów oraz uniknięcia efektów ubocznych jest zastosowanie sprawdzonej pielęgnacji pozabiegowej. - Obowiązkowym elementem zabiegów laserowych jest procedura pozabiegowa firmy Pharmann z wykorzystaniem maski chłodzącej i kremu Laserat. Stosuję ją, gdyż krem Laserat zabezpiecza pacjenta przed ewentualnymi efektami ubocznymi, jak przebarwienia pozapalne – mówi lekarz.

Pielęgnacja pozabiegowa wpływa zarówno na komfort pacjenta, jak i końcowe efekty zabiegu, dlatego tak istotne jest wprowadzenie jej już w gabinecie. - Procedura pozabiegowa przynosi moim pacjentom natychmiastową ulgę oraz minimalizuje obrzęk, rumień pozabiegowy czy uczucie pieczenia. Edukacja pacjenta w zakresie postępowania pozabiegowego oraz kosmeceutyki do pielęgnacji domowej umożliwiają eliminację błędów w pielęgnacji, które mogą ujemnie wpłynąć na końcowe efekty zabiegu lub doprowadzić do wystąpienia efektów niepożądanych – tłumaczy dr Krzysztof Jacek Kaczyński.

 

Kompleksowa pielęgnacja pozabiegowa Pharmann

Produkty po zabiegach medycyny estetycznej Pharmann, jak mówi nam specjalista, to specjalistyczne kosmeceutyki, zaprojektowane do potrzeb skóry po konkretnych rodzajach zabiegów, w tym po laseroterapii. - Mam do nich pełne zaufanie ze względu na ich bezpieczeństwo i gwarantowane efekty, udokumentowane w badaniach klinicznych. W przypadku laseroterapii wykorzystuję pełen protokół pielęgnacyjny Pharmann: maskę chłodzącą w połączeniu ze specjalistycznym kremem Laserat – mówi lekarz.

Jak podkreśla specjalista, kompleksowa pielęgnacja Pharmann działa szybko, bezpiecznie, skutecznie i jest łatwa w zastosowaniu nawet w zaciszu domowym. Kosmeceutyki Laserat aplikowane są na skórę najpierw w gabinecie zabiegowym. Po zabiegu laserowym stosowana jest maska chłodząca Pharmann wykonana z nanowłókniny Tencel, a następnie krem Laserat zawierający neuropeptyd, który dociera do głębszych warstw skóry.

- Po zabiegu, pacjent lub pacjentka mają nałożoną na ok. 20 minut pozabiegową maskę chłodzącą, która natychmiast łagodzi i uspokaja skórę, redukuje uczucie pieczenia, zaczerwienienie, nawilża, odżywia i regeneruje. Kolejnym krokiem jest zabezpieczanie skóry kremem Laserat, który znacznie przyspiesza rekonwalescencję skóry po zabiegu, chroni ją przed powstawaniem przebarwień pozapalnych i wspiera efekty laseroterapii – wyjaśnia dr Krzysztof Jacek Kaczyński.

Kosmetyki Pharmann
Kosmetyki Pharmann

Maski chłodzące Pharmann i krem Laserat po zabiegu

Skóra po zabiegach laserowych jest rozgrzana, dlatego w pierwszej kolejności w ramach pielęgnacji pozabiegowej, stosuje się maskę chłodzącą. W zależności od obszaru poddanego zabiegowi, nakłada się maskę chłodzącą na twarz, szyję lub dekolt. Maski Pharmann bazują na specjalnych ekstraktach roślinnych pogrupowanych w cztery kompleksy: chłodzący (mleczan mentylu), regenerujący (algi, wyciąg z aloesu, wyciąg z Kudzu, wyciąg z maliny), antyoksydacyjny (miłorząb japoński i szałwia lekarska) oraz nawilżający (trehaloza, kwas hialuronowy).

- Maski chłodzące Pharmann wyróżnia zastosowanie nowoczesnej nanowłókniny - Tencel, która jest doskonałym nośnikiem substancji aktywnych, jest superchłonna, trwała, a jednocześnie bardzo delikatna, co jest niesamowicie ważne dla podrażnionej laserem, rozgrzanej i tkliwej skóry moich pacjentów. Poza regeneracją, antyoksydacją i nawilżeniem, maska zapewnia przyjemny efekt chłodzenia i to bez przechowywania w lodówce. Pacjentki ją uwielbiają! Rekomenduję ponowne użycie maski dwa dni po zabiegu, już w domu – opowiada lekarz.

Laserat Pharmann
Laserat Pharmann

Także w domu, a nie jedynie w gabinecie, w ramach pielęgnacji pozabiegowej stosowany jest krem Laserat o właściwościach łagodzących, który zawiera neuropeptyd przenikający przez warstwę rogową naskórka. Dzięki jego wykorzystaniu składniki aktywne (D-Pantenol, allantoina, masło shea, witamina E) preparatu docierają do głębszych warstw skóry, minimalizując zaczerwienienie, pieczenie, obrzęk i swędzenie skóry.

- Zastosowanie kremu Laserat łagodzi dolegliwości będące następstwem zabiegu, skraca czas rekonwalescencji skóry, a także zabezpiecza ją przed ryzykiem wystąpienia powikłań pozabiegowych. Laserat to specjalistyczny i wysokiej klasy kosmeceutyk, o doskonałym doborze składników aktywnych (m.in. neuropeptyd) i wykorzystaniu nowoczesnej metody przenikania składników aktywnych - technologii liposomalnej. Polecam stosować go według potrzeby, do pięciu dni po zabiegu – podsumowuje specjalista.

Materiał powstał we współpracy z Pharmann