Rozpoczynając nowy rok, z pasją nie tylko planujemy kolejne 12 miesięcy, ale i śledzimy nadchodzące trendy. Czego spodziewać się w urodzie w 2023 roku? Analitycy wyraźnie wskazują: jednym z wiodących trendów będzie rosnący popyt na produkty do pielęgnacji skóry głowy. 

 

Zwiastuny jednego z głównych tegorocznych trendów w świecie urody pojawiały się już w ostatnich miesiącach. Rynkowe doniesienia o wzroście sprzedaży produktów do pielęgnacji włosów, głównie kosmetyków odbudowujących i wzmacniających, potwierdzały statystyki zapytań o poszczególne preparaty w Google czy w serwisach społecznościowych typu TikTok i Pinterest. W Polsce, podobnie jak w USA, wzrosła choćby liczba zapytań o serum do skóry głowy. Internautki szukały także takich produktów, jak peeling trychologiczny do skóry głowy czy wcierka do skóry głowy.

Leczenie suchej skóry głowy, naturalna maska na porost włosów, odżywki humektantowe do włosów - hasła, których poszukiwano w sieci, wyraźnie pokazują, że jednym z palących problemów jest sucha skóra głowy oraz wypadanie włosów. Stan, spowodowany m.in. przez stres, zaburzenia hormonalne czy wreszcie wysyp infekcji, dotknął miliony kobiet w jednym czasie, co musiało przełożyć się na trendy. Widać nieustanne zainteresowanie pielęgnacją włosów, ale i nieco inne podejście do tematu.

 

Pielęgnacja skóry głowy

Dziś, aby zatroszczyć się o same włosy, dba się o to, by rosły jak najgęstsze i najzdrowsze, stawiając właśnie na pielęgnację skóry głowy. Kiedy wypadanie włosów staje się tak mocno widoczne, mniej wierzy się w skuteczność samych odżywek i masek, a bardziej ufa się produktom typu peeling do skóry głowy czy wspomniane już serum, które poprawia choćby krążenie w skórze. Stosowane kiedyś ochoczo maski do włosów, a później wcierki, w 2023 roku jeszcze częściej będą ustępować miejsca takim preparatom, jak:

peeling trychologiczny do skóry głowy - wskazany przy problemie z wypadaniem włosów, oczyszcza skórę z martwych komórek naskórka, odblokowuje ujścia mieszków włosowych, przyspiesza porost mocniejszych, zdrowszych włosów i redukuje ich przetłuszczanie się,
serum do skóry głowy - dzięki składnikom nawilżającym pozwala złagodzić świąd i łuszczenie się skóry głowy, a stosowana w nim często keratyna wspiera porost nowych włosów, już wzmocnionych od cebulki, aktywizuje także mieszki włosowe, a przywracając równowagę skórze ogranicza dalsze wypadanie włosów,
maska do skóry głowy - choć samo stosowanie maski do włosów również jest pomocne w utrzymaniu ich zdrowego wyglądu, przy problemach ze skórą warto zacząć od postaw, a maska do skóry głowy pozwoli ją oczyścić i złagodzić swędzące podrażnienia, a także uregulować pracę gruczołów łojowych.

Przy nasilonym problemie z wypadaniem włosów konieczna może być wizyta u dermatologa lub trychologa i profesjonalna pomoc w doborze produktów do pielęgnacji skóry głowy. Wsparcie dla osób zmagających się z przerzedzeniem fryzury zapewniają też kliniki medycyny estetycznej, w których przeprowadza się m.in. zabiegi mezoterapii igłowej skóry głowy czy laserową stymulację wzrostu włosów.