Profilaktyka i regularne badania, to najskuteczniejsze metody ochrony przed czerniakiem (złośliwy nowotwór skóry) i innymi groźnymi chorobami skóry, włosów i paznokci. Wideodermatoskopia i dermatoskopia są podstawą w diagnostyce nowotworów skóry. Dermatolog na podstawie badania jest w stanie stwierdzić, czy znamiona posiadają prawidłowe cechy, czy zagrażają zdrowiu. 

 

Zobacz koniecznie!


Swoim doświadczeniem w tej dziedzinie podzieliła się z nami podczas Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging w Warszawie dr hab. n. med.  Aleksandra Szlachcic, specjalista dermatolog i wenerolog, kierownik medyczny kliniki Medistica Medycyna + Piękno: - Dermatoskopia jest niezwykle ważnym elementem w rękach lekarza dermatologa. Dlatego że umożliwia bardzo wczesne diagnozowanie i bardzo wczesne wykrycie zmian nowotworowych skóry. 

Czerniak to najgroźniejszy nowotwór skóry. Jednak wykryty i zdiagnozowany we wczesnym stadium jest niemal w 100% wyleczalny. Dlatego tak ważna jest regularna kontrola znamion przez specjalistę.

- Od wielu lat zajmuję się dermotoskopią, a od kilkunastu lat mam przyjemność pracowania na wideodermatoskopach firmy FotoFinder i uważam, że jest to absolutnie niezbędny element wyposażenia każdego gabinetu dermatologicznego. Wideodermatoskopia, oferuje nam ogromną możliwość powiększenia zmian skórnych, umożliwia bardzo wczesne zdiagnozowanie przede wszystkim czerniaka, tego najgroźniejszego nowotworu skóry, którego wszyscy się obawiają. Ale wczesne wykrycie, czerniaka, czerniaka zlokalizowanego w naskórku, czyli tzw. in situ daje pacjentowi gwarancję prawie 100% całkowitego wyleczenia.

- Badanie wideodermatoskopowe jest absolutnie nieinwazyjne, bezpieczne, nie wymaga żadnych przygotowań, czyli jest to spełnieniem marzeń i oczekiwań nie tylko pacjenta, ale przede wszystkim lekarza. - dodaje dr hab. n. med.  Aleksandra Szlachcic.

 

Akcja partnerska FotoFinder

FotoFinder to profesjonalna i nowoczesna technologia, która umożliwia wykonanie dokładnej diagnostyki poszczególnych znamion na ciele w zaledwie parę minut.

Firma Consultroinix, która jest dystrybutorem wideodermatoskopu FotoFinder organizuje akcje partnerską, której celem jest zwiększanie świadomość pacjentów w zakresie korzyści płynących z wczesnej diagnozy oraz profilaktyki chorób skóry, włosów i paznokci.

- Firma FotoFinder przez 30 lat swojej działalności udowodniła, że liczy się nie tylko świetna jakość produkowanych urządzeń, ale także wymiar edukacyjny. Marka zrzesza wokół siebie światowej klasy ekspertów, którzy w ramach regularnych darmowych webinarów dzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu diagnostyki nowotworów skóry. My jako Consultronix, wyłączny dystrybutor tej marki w Polsce także stawiamy na edukację w tym edukacje pacjentów. Dlatego wszystkich aktualnych oraz przyszłych użytkowników urządzeń FotoFinder zapraszamy do naszej akcji partnerskiej. Akcja trwa do końca roku, natomiast zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia. - poinformowała Justyna Wiśniowska, kierownik Działu Dermatologii i Laseroterapii firmy Consultronix. 

Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają materiały edukacyjne dla pacjentów mające na celu wzbudzanie świadomości regularnej kontroli znamion, ochrony skóry oraz jej wczesnej diagnostyki i diagnostyki jej nowotworów.

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami wzięcia udziału w akcji partnerskiej organizowanej przez FotoFinder oraz Consultronix na stronie fotofinder.pl

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2022 r.

 

Materiał powstał we współpracy z firmą Consultronix S.A.