Zmiany naczyniowe i rumień to nie tylko problem estetyczny. Jest to efekt nieprawidłowości w funkcjonowaniu naczynek i z pewnością nie powinniśmy ich lekceważyć. Niechcianym problemem estetycznym są również przebarwienia, które mogą pojawiać się nie tylko po lecie, ale również w wyniku zmian hormonalnych. Jesień, a później również i zima, to najlepszy moment na to, by zająć się wymienionymi problemami i skutecznie się ich pozbyć. Jaki sposób będzie najskuteczniejszy? Spieszymy z odpowiedzią.

 

Zmiany naczyniowe i rumień – co to takiego?

Skóra naczyniowa to skóra, na której stale lub raz na jakiś czas występują zmiany rumieniowe.  Charakteryzuje się przede wszystkim zaczerwienieniem i nadwrażliwością. Często towarzyszy jej uczucie ściągnięcia i pieczenia. Z czasem dolegliwości mogą się nasilać i rozwija się trądzik różowaty, gdzie objawami są nie tylko czerwone plamy na skórze, ale również różnego rodzaju wykwity – grudki, krostki, a czasami nawet guzki.

 

Czym są przebarwienia?

Przebarwienia, czyli nieestetyczne plamy na skórze pojawiające się najczęściej po wakacjach, to efekt zaburzenia funkcjonowania melanocytów na skutek działania promieni ultrafioletowych. Przebarwienia najczęściej pojawiają się w miejscach, które mają największy kontakt z promieniami słonecznymi – np. na twarzy, dłoniach czy dekolcie. Powstawanie brązowych plamek może mieć miejsce również na skutek działania hormonów – np. w czasie ciąży, stosowania hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych.

 

Najlepszy moment na pozbycie się zmian skórnych

Sezon jesienno-zimowy to najlepszy moment na zadbanie o swoją skórę. – Zabiegi z wykorzystaniem lasera to jedne z tych, których nie powinniśmy wykonywać latem. Najlepszym momentem będzie wspomniany okres jesienno-zimowy, w którym skóra nie będzie miała tak dużego kontaktu z promieniami słonecznymi – a przynajmniej w naszej strefie klimatycznej – jak latem – tłumaczy dr Justyna Kostyra-Grabowska, specjalista dermatolog z Centrum Medycznego RH+.

 

Jedno urządzenie na wiele przypadłości

Laser charakteryzuje się wysoką mocą i szybkością pracy. Zabiegi z wykorzystaniem lasera Element są praktycznie bezbolesne – wszystko dzięki efektywnemu systemowi chłodzenia gazem - przed, po oraz w trakcie impulsu. – W zależności do wybranej technologii platforma laserowa Element pozwala na skuteczne leczenie przebarwień, trądziku, zamykanie naczyń (rumień, naczyniaki, teleangiektazje) jak również na efektywne zabiegi epilacji dla każdego rodzaju włosa oraz zabiegi odmładzające – napinające skórę oraz redukujące zmarszczki – dodaje dr Justyna Kostyra-Grabowska.

Platforma laserowa Element
Platforma laserowa Element / fot. Euroscalemed

Odpowiednia technologia dobierana jest przez specjalistę na konsultacji przed zabiegiem. Lekarz oceni stan skóry i dostosuje ilość zabiegów niezbędnych do uzyskania pożądanych efektów. Idealna skóra jest na wyciągnięcie ręki!