Pelikany, skrzydełka, motylki - obwisła, nieelastyczna skóra wewnętrznej części ramion ma wiele przezwisk. Dla kobiet, które zakończyły kurację odchudzającą, pelikany stanowią trudny problem urodowy. O ile zimą możemy ukryć go pod grubymi swetrami, to wiosną i latem stanowi źródło kompleksów. W kolejnym odcinku cyklu “Schudłam i co dalej?” razem z kosmetologami oraz trenerem osobistym szukamy sposobów na pozbycie się tego nieestetycznego defektu. Łącząc profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej oraz trening siłowy, z czasem możemy pozbyć się pelikanów na dobre, uzyskując efekt szczupłych, jędrnych ramion.

 

Komentarz eksperta

mgr Ewelina Araszkiewicz
mgr Ewelina Araszkiewicz
Ramiona to jedno z miejsc, gdzie w szczególności u kobiet widoczny jest spadek jędrności skóry. W większości przypadków związany jest on zaburzeniami jej regeneracji, procesem starzenia się całego organizmu oraz nadmiernym rozciągnięciem w wyniku ciąży lub dużego przyrostu, a następnie spadku wagi. Obwisła, wiotka skóra ramion, a często dodatkowe otłuszczenie tej okolicy to częsty problem, z którym zmagają się panie. Na szczęście istnieje kilka procedur kosmetycznych, które wspomagają proces modelowania sylwetki i pozytywnie wpływają na ujędrnienie ciała. Zabiegi z zakresu kosmetologii high-tech w połączeniu z odpowiednio dobranym treningiem siłowym wzmacniającym tylną część ramion są w stanie napiąć skórę, dzięki czemu pozbędziemy się nieestetycznych pelikanów.

Jak zaznacza ekspertka, aby przygotować odpowiedni program ujędrniający skórę ramion, powinno się uwzględnić indywidualne potrzeby klienta oraz jakość jego skóry. Rezultaty terapii łączonej w przypadku zabiegów modelujących ciało są znacznie lepsze niż efekty poszczególnych zabiegów wykonywanych pojedynczo.

Jakie zabiegi rekomenduje Ewelina Araszkiewicz z Instytutu Babiana?


Zabieg z wykorzystaniem fali radiowej

W przypadku pelikanów sprawdzają się zabiegi z wykorzystaniem fali radiowej, które stymulują włókna kolagenowe dzięki głębokiemu przegrzaniu tkanek. Skrócenie, wzmocnienie i zagęszczenie spirali włókien kolagenowych skutkuje poprawą ich napięcia. Efekt terapeutyczny zauważalny jest po serii zabiegów, a procedura jest na tyle nieinwazyjna i bezpieczna, że nie wyłącza ona klienta z codziennego funkcjonowania.


Zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków

W przypadku współistnienia problemu nadmiaru tkanki tłuszczowej i braku jędrności skóry polecany jest zabieg z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych  oraz kontrolowanego nagrzewania tkanki poprzez jednolite pobudzenie cząsteczek. Procedura zapewnia efektywne kształtowanie sylwetki poprzez zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej wraz z jednoczesnym ujędrnieniem skóry.

SKORZYSTAJ Z ZABIEGÓW W INSTYTUCIE BABIANA >>

 

Venus Legacy

"Niezwykle skutecznym zabiegiem na pozbycie się obwisłej skóry ramion jest nieinwazyjny zabieg z wykorzystaniem urządzenia Venus Legacy, oparty na technologii fali radiowej, pola magnetycznego i podgrzania tkanek w czasie rzeczywistym - rekomenduje kosmetolog Natalia Sokołowska z Allure Institute. Kombinacja tych mechanizmów wywołuje angiogenezę, czyli formowanie się nowych włoskowatych naczyń krwionośnych oraz tworzenie nowych fibroblastów poprzez nietermiczny proces stymulacji biologicznej. Dzięki temu procesowi poprawia się mikrokrążenie w skórze oraz wzmacnia się proces produkcji kolagenu i elastyny wywołany działaniem termicznym fali RF."

Komentarz eksperta

Natalia Sokołowska
Natalia Sokołowska
Venus Legacy idealnie sprawdza się jako zabieg eliminujący tzw. „pelikany” , ponieważ zapewnia szybkie, bezbolesne i homogeniczne nagrzewanie tkanek na różnych głębokościach, co prowadzi do kurczenia się włókien kolagenowych, a co za tym idzie - ujędrnienia skóry. Ponadto urządzenie posiada głowicę lipolityczną, która wpływa na pozbycie się pozostałości tkanki tłuszczowej w obrębie ramion.

 
Zabieg usuwania obwisłej skóry ramion jest zabiegiem relaksującym, a już na pewno bezbolesnym. Odczucia, które nam towarzyszą  podczas zabiegu, to intensywne, ale przyjemne ciepło. Aplikator jest przykładany do powierzchni skóry i okrężnymi ruchami wykonywany jest przyjemny masaż. Termiczne sprzężenie zwrotne, które zostało zastosowane w tym urządzeniu pozwala operatorowi na ciągłą kontrolę temperatury, która jest indywidualnie dostosowywana dla każdego pacjenta. Najlepsze efekty zabiegowe dostrzegane są po wykonaniu serii w ilości ok. 6-8 zabiegów, raz w tygodniu.


Regularny trening

Oprócz wizyt w gabinecie medycyny estetycznej, dla szczupłych ramion bez “motylków” potrzebne będą regularne ćwiczenia siłowe. Jak się do nich zabrać, podpowiada Kuba Popławski - Trener Personalny Master.

Komentarz eksperta

Kuba Popławski
Kuba Popławski
Po pierwsze zadbać należy o jakość i jędrność skóry. Poza wszelkimi zabiegami, należy skupić się na zdrowych posiłkach i generalnie zdrowym pełnowartościowym jedzeniu, piciu odpowiedniej ilości wody oraz śnie i niskim poziomie stresu. Poza dietą to stres, a co za nim idzie zwiększone wydzielanie kortyzolu - hormonu stresu - ma wpływ na jakość włókien kolagenowych skóry, co odpowiada za jej sprężystość i jędrność.

 
Równoległa kwestia to napięcie skóry poprzez wzrost objętości mięśni ramion. Trenując biceps, triceps i ogólnie mięśnie ramion, sprawimy, że mięsień będzie, gęstszy,  jędrny i większy. Kolejny raz kłania się temat picia wody, która dobrze wpływa na jędrność mięśni.

Ćwiczenia na masę mięśni

W kulturystyce, której głównym zadaniem jest budowa jak największej masy mięśniowej, stosuje się ćwiczenia na tzw. masę - komentuje Kuba Popławski. Trening polega na zakresie 10-12 powtórzeń w 3-4 seriach.

Ciężar musi być tak dobrany, aby ostatnie 2-3 powtórzenia były ciężkie. Panie nie powinny bać się ciężaru. Chodzi o jak największe wysilenie mięśnia, spowodowania jak największej ilości mikrouszkodzeń włókien. Po regeneracji włókna mięśniowe są grubsze i mocniejsze.

Najlepiej wykonywać takie ćwiczenia na siłowni, gdyż na maszynie można wyizolować konkretny mięsień. W warunkach domowych kobiety mogą trenować z masą własnego ciała, stosując różne warianty zgięcia i wyprostu rąk. Wyprost (wypychanie) to na przykład różne rodzaje pompek oraz zgięcie (przyciąganie) - na przykład podciąganie podchwytem.  Przy tego typu ćwiczeniach warto stosować gumę do ćwiczeń, ale taką, która stawia mocny opór.

Te partie mięśni można trenować dwa razy w tygodniu lub co trzy dni, po 3-4 ćwiczenia na mięsień na zginanie i 3-4 na wypychanie.