Początek nowego roku to dobry moment, aby przyjrzeć się temu, co świat kosmetyków przyniósł nam w ostatnich miesiącach i czym może nas zaskoczyć niebawem. Pod względem produktów kosmetycznych, czemu chyba nie zaprzeczą ani producenci, ani blogerki oraz redaktorki urodowe, niekwestionowanym hitem 2018 roku staną się najprawdopodobniej nowe formuły produktów do włosów.

 

Nietypowe i zupełnie niespodziewane formuły kosmetyków do włosów to w zasadzie trend, który eksplodował jesienią ubiegłego roku. Ich popularność rośnie jednak właśnie teraz, kiedy wszyscy są spragnieni nie tylko nowości, ale przede wszystkim skuteczności. Jej braku z pewnością nie można zarzucić zaproponowanym ostatnio produktom, które okazują się wybawieniem dla coraz większej grupy kobiet. Pielęgnacja oraz stylizacja włosów potrafią bowiem nastręczyć trudności. Dotyczy to zarówno włosów prostych, jak i kręconych. Która z nas w końcu nie spotkała się nigdy z problemem puszenia się kosmyków bądź nazbyt szybko przetłuszczających się włosów?

Nie da się ukryć, że za każdym razem, kiedy do sprzedaży wprowadzono produkt w zupełnie nowej formule, przekraczał on nasze najśmielsze oczekiwania. Szybko okazywało się, że jest on dokładnie tym, czego poszukiwałyśmy. Producenci widać wyszli z założenia, że potrzeba jest matką wynalazków, dlatego stworzyli coś, co zadziała szybko i skutecznie. O jakich produktach konkretnie mowa?

Oto cztery typy kosmetyków, o których w 2018 roku na pewno będzie coraz głośniej.

 

Suchy szampon w piance

O ogromnej popularności suchych szamponów, do czego rękę przyłożył regularnie używających ich Karl Lagerfeld, raczej już nie trzeba nikogo przekonywać. Było tylko kwestią czasu, aż wejdą one na nowy poziom i zostaną zaprezentowane w nowej, jeszcze lepszej formie. Od jakiegoś czasu w sprzedaży dostępne są suche szampony w piance, które nie tylko odświeżają włosy, ale i nadają fryzurze objętości. Formuła jest dziełem stylistki fryzur gwiazd Jen Atkin stojącej za marką Ouai, której pianka faktycznie oczyszcza włosy i to bez dodatku wody. To zasługa wykorzystanej w kosmetyku ziemi okrzemkowej, której towarzyszy nawilżający pantenol.

 

Bibułki matujące do włosów

Uważasz, że suchy szampon w piance w stosowaniu nadal jest zbyt czasochłonny? Producenci pomyśleli i o tobie, ponieważ kilka miesięcy temu zaproponowali także... bibułki matujące do włosów. Dzięki nim szybkie wyjście z domu w zimę, kiedy swoją fryzurę nieraz chowasz pod czapką, jest jak najbardziej możliwe. Co więcej, nadają się one również do stylizacji grzywki, która – chcąc nie chcąc – przetłuszcza się najszybciej i nie daje się w żaden sposób ukryć. Wśród najciekawszych propozycji na pewno można wymienić bibułki marki IGK, które wykorzystują aktywny węgiel drzewny wchłaniający nadmiar tłuszczu, a także ryżowe bibułki matujące do włosów Nunzio Saviano.

 

Chusteczki przeciw puszeniu się włosów

Bibułki matujące do włosów to nie jedyna nowa formuła, której nie do końca można nazwać zwyczajnym kosmetykiem. Równie ciekawym gadżetem są proponowane przez kolejne marki kosmetyczne chusteczki przeciw puszeniu się włosów. W przeciwieństwie do chusteczek oczyszczających są one jak najbardziej bezpieczne, ponieważ nie służą usuwaniu zanieczyszczeń i nie mają kontaktu ze skórą. Ich zadaniem jest oczywiście błyskawiczne wygładzenie fryzury. Jak nietrudno się domyślić, bazują one na olejach naturalnych. Wystarczy wspomnieć tu o chusteczkach z olejem kokosowym i masłem shea marki Ouai czy chusteczkach wygładzających przeciw elektryzowaniu i puszeniu marki Redken, które wykorzystują działanie nieco mniej znanego, ale zdecydowanie skutecznego brazylijskiego oleju pracaxi.

 

Kosmetyki micelarne do włosów

Trudno uwierzyć, by ktokolwiek nigdy nie testował żadnej wody micelarnej. Wszak od co najmniej kilku lat uchodzi ona za niezwykle skuteczny produkt oczyszczający do twarzy, który usuwa nie tylko zabrudzenia, ale i makijaż. Micele usuwają brud, wchłaniają nadmiar sebum, a także zmywają substancje wodoodporne, nic więc dziwnego, że ostatnio zastosowano je również w produktach do włosów. Kosmetyki micelarne do włosów oczyszczają zarówno włosy, jak i skórę głowy. Jakby tego było mało, działają one skutecznie bez wywoływania podrażnień oraz ułatwiają dotarcie w głąb skóry składnikom odżywczym. Jeśli ktokolwiek chciałby przekonać się o ich skuteczności na sobie, mamy dobrą wiadomość. Tego typu produkty, jak np. micelarna odżywka myjąca Schwarzkopf czy szampon micelarny do włosów Nivea, dostępne są już w polskich drogeriach.

Jeśli ktokolwiek zastanawiał się, jakiego typu kosmetyki zaczną w tym roku wprowadzać najpopularniejsze marki specjalizujące się w produktach do włosów, już zna odpowiedź. W ich ofercie z pewnością zawitają szampony micelarne i różnego typu bibułki oraz chusteczki, natomiast w polskich drogeriach i perfumeriach prędzej czy później pojawią się wcześniej wspomniane nowości.