Pamiętacie otwarcie nowego salonu Studio F w Gdyni w budynku Baltiq Plaza? Zatoka Piękna brała udział w tym wyjątkowym spotkaniu z kilkoma fantastycznymi kobietami. Kilka tygodni później nasza redaktorka miała okazję przetestować w tymże salonie usługę pielęgnacji Smartbond od L'Oréal Professionnel. 

 

Smartbond - usługa pielęgnacji 

Konsultacja fryzjerska

Marcin Mielewczyk, stylista fryzur w Studio F wraz z  managerem Mikołajem Roszkowskim na początku mojej wizyty wyjaśnili na czym polega usługa Smartbond.

Smart (ang. przymiotnik = inteligentny, bystry, zręczny), bond (ang. rzeczownik = połączenie, więź). Smartbond - działa inteligentnie w miejscu ubytku i wzmacnia włosy.

Działanie preparatu polega na odbudowie i ochronie wiązań dwusiarczkowych, a tym samym keratyny - podstawowego budulca włosa. Usługi koloryzacyjne mogą osłabić siłę wiązań we włóknach włosów. Stąd zastosowany w Samrtbond kwas maleinowy inteligentnie współgra z koloryzacją, ogranicza uwrażliwienie włosów i pozwala na zachowanie spoistości mostków dwusiarczkowych (które mogą osłabić się w wyniku procesu utleniania) oraz zapobiega osłabianiu wiązań jonowych (niszczonych przez produkty utleniające). 

Zabieg Smartbond, stosowany jest najczęściej jako usługa towarzysząca koloryzacji i dekoloryzacji włosów.

Smartbond
Smartbond

 

Procedura Smartbond może być stosowana również jako samodzielna usługa pielęgnacyjna, polegająca na odbudowie zniszczonych włosów, które się puszą i elektryzują. Ten wariant zastosowany został podczas naszego testu. Zapraszam na fotorecenzję!

 

Smartbond - Krok po kroku 

Przebieg zabiegu Smartbond 

Marcin Mielewczyk  na suche włosy zaaplikował mieszankę 15 ml Smartbond krok 1 + 90 ml cieplej wody. Czas trzymania mieszanki wynosił pięć minut. Ta część procedury nie wymaga spłukiwania.

 

Następnie fryzjer zaaplikował krok 2 Smartbond ok 8 pompek (pompka = 2 ml) ze względu na długość włosów.

Tym razem czas trzymania mieszanki wynosił już 10 minut. Po zakończonym czasie, mieszanka została dokładnie spłukana.

Zabieg Smartbond
Przebieg zabiegu Smartbond

 

Efekty po zabiegu Smartbond

Bezpośrednio po zabiegu, jeszcze na wilgotnych włosach, zauważyłam, że moje włosy nabrały sprężystości, stały się wyraźnie pogrubione, a przy tym miękkie i gładkie.

Zabieg Smartbond
Przebieg zabiegu Smartbond

 

Po dwóch tygodniach od zabiegu włosy nadal wyglądają pięknie, nie puszą się i nie elektryzują nawet po zdjęciu czapki.

Po czterech tygodniach, po koloryzacji (bez konieczności powtarzania zabiegu Smartbond) moje włosy wyglądają na zdrowe i dobrze odżywione! 

Zaletą zabiegu jest również fakt, że nie trzeba stosować w domu kosmetyków dedykowanych do tego zabiegu, wystarczą nasz ulubiony szampon i odżywka. 

Cena zabiegu: ok. 100 zł 

Polecam zabieg i wizytę w Studio F w Gdyni, gdzie możecie zadbać o kondycję i zdrowy wygląd Waszych włosów, a przy okazji cieszyć się kameralną atmosferą oraz niepowtarzalnym widokiem za oknem lub bezpośrednio z tarasu dla gości smile