Czasu Kropla to nowoczesna klinika zlokalizowana w Łodzi, w której stawia się na holistyczne podejście do pacjenta oraz ścisłą współpracę lekarza medycyny estetycznej z kosmetologiem. Jak wygląda taka współpraca, dlaczego jest tak ważna i jakie zabiegi przeprowadza się teraz najczęściej? Odpowiedzi na te pytania poznaliśmy podczas redakcyjnej wizyty w Czasu Kropla.

 

Nieinwazyjne zabiegi liftingujące, liczne procedury na twarz i ciało z użyciem nowych technologii, profesjonalne wsparcie w zakresie pielęgnacji skóry, w tym pielęgnacji pozabiegowej, a także porady różnych specjalistów, dbających o wygląd, ale też samopoczucie i zdrowie – tym wszystkim zachęca do odwiedzin klinika Czasu Kropla. Redakcja Zatoki Piękna powróciła do kliniki w Łodzi po raz kolejny, by porozmawiać nie tyle o konkretnych zabiegach, co o holistycznym dbaniu o pacjenta, pielęgnacji pozabiegowej oraz korzyściach wynikających ze współpracy lekarzy i kosmetologów.

 

Oglądaj naszą relację!

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

 

Efekt kropli, czyli holistyczne podejście do pacjenta

Chociaż czasu nie można zatrzymać, dzięki medycynie estetycznej i kosmetologii udaje się sprawić, że skutki jego upływu są znacznie mniej widoczne. Właśnie ten fakt podkreśla klinika Czasu Kropla w Łodzi, którą niedawno wspólnie z przedstawicielami IBSA Derma odwiedziła redakcja Zatoki Piękna. W eleganckich wnętrzach kliniki, a właściwie aż dwóch placówek, stawia się na holistyczne podejście do piękna, proponując pacjentom nie tylko zabiegi medycyny estetycznej, ale i usługi z zakresu kosmetologii, modelowania sylwetki, terapii manualnych, trychologii oraz dietetyki klinicznej.

- Klinika Czasu Kropla to dwa oddziały znajdujące się w Łodzi. Klinika łączy w sobie profesjonalizm, zaangażowany zespół specjalistów, sprawdzone technologie oraz skuteczne preparaty. Wzajemne wsparcie pomiędzy kosmetologiem a lekarzem medycyny estetycznej jest kluczowe dla skutecznej współpracy – opowiada nam Karolina Chrobot, właściciel Czasu Kropla.

Założycielka kliniki, jako kosmetolog, podkreśla, że bardzo istotna jest w niej współpraca lekarza z kosmetologiem, nie tylko w kontekście pielęgnacji pozabiegowej.

- Wspólnie opracowany beauty plan między kosmetologiem a lekarzem medycyny estetycznej uwzględnia zarówno krótko-, jak i długoterminowe cele pacjenta oraz dostosowuje się do ewentualnych zmian w stanie skóry czy preferencji osobistych. Takie podejście zapewnia pacjentowi pełne wsparcie i maksymalne efekty w dążeniu do pięknej i zdrowej skóry – tłumaczy Karolina Chrobot.

W klinice Czasu Kropla można liczyć na programy personalizowane, bazujące na terapiach w oparciu o wiedzę kliniczną i nastawione na realizację indywidualnych potrzeb. W jej ofercie znajdują się m.in. spersonalizowane zabiegi dla kobiet w ciąży, kobiet karmiących, mężczyzn, a także pomoc w doborze pielęgnacji skóry dla pacjentów onkologicznych.

 

Naturalne efekty oraz regeneracja

Menu zabiegowe w łódzkiej klinice Czasu Kropla opiera się wyłącznie na sprawdzonych metodach, a efekt naturalnego piękna uzyskuje się przy pomocy specjalistycznej wiedzy i nowoczesnych technologii. W Czasu Kropla, jeśli chodzi o efekty zabiegowe, na pierwszym miejscu stawia się naturalne efekty. Dlatego najczęściej przeprowadzane są w niej zabiegi biostymulujące, które pobudzają naturalne procesy regeneracyjne w skórze. Szczególnie bliski specjalistom jest tzw. bioremodeling. Potwierdza to w rozmowie z Zatoką Piękna lekarz medycyny estetycznej.

- Jako lekarz medycyny estetycznej w Klinice Czasu Kropla propaguję medycynę holistyczną jako medycynę przyszłości. W swojej praktyce najczęściej sięgam po zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych, ponieważ jestem zwolenniczką naturalnych efektów i zabiegów, po których okres rekonwalescencji nie wyklucza z codziennej aktywności. Kiedy widzę u pacjentów pierwsze objawy starzenia się skóry, najczęściej wybieram zabiegi z użyciem stabilizowanych kompleksów hybrydowych kwasu hialuronowego. Główny cel to bioremodeling, czyli redukcja wiotkości i tkanki podskórnej oraz pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny – mówi nam Aleksandra Michalak, lekarz medycyny estetycznej z kliniki Czasu Kropla.

Jak tłumaczy specjalistka, sam zabieg polega na iniekcji w 5 ściśle określonych punktów na twarzy i można wykonywać przez cały, także w obszarze szyi, dekoltu oraz ciała. - Jest dedykowany zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W efekcie uzyskujemy wielopoziomową poprawę nawilżenia, napięcia i sprężystości skóry, a nawet jej lekkie uniesienie, co jest widoczne od razu po zabiegu – dodaje lekarka. Procedury są oczywiście dobierane do potrzeb pacjenta, a w samej klinice przeprowadzane są tak zabiegi odmładzające i zagęszczające skórę, jak i wyszczuplające, redukujące przebarwienia i cienie pod oczami, leczące trądzik, usuwające rumień i zamykające rozszerzone naczynia, a wreszcie także epilacja laserowa, wolumetria twarzy czy procedury z zakresu ginekologii estetycznej.

Dbałość o piękno, a także dobre samopoczucie i zdrowie pacjentów, to jeszcze nie wszystko, na czym skupia się personel Czasu Kropla. Bardzo istotne jest również bezpieczeństwo, stąd współpraca z dystrybutorami, którzy dostarczają sprawdzone i certyfikowane technologie oraz preparaty. - Dobierając zabiegi dla moich pacjentów, kieruję się jakością oraz wysokim profilem bezpieczeństwa – podsumowuje Aleksandra Michalak, lekarz medycyny estetycznej.

 

Więcej informacji na temat oferty zabiegowej na www.czasukropla.pl

Materiał powstał we współpracy z firmą IBSA Derma  ibsapoland.pl