Redukcja cellulitu, poprawa jędrności skóry to nie jedyne zastosowania fali uderzeniowej, jaką wykorzystują specjaliści z gabinetów w całej Polsce. Technologia sprawdza się zarówno w zabiegach na ciało, jak i na twarz, w tym i terapii bruksizmu Więcej opowiedziała nam o tym kosmetolog z kliniki Beaumed we Wrocławiu.

 

Oglądaj prezentację zabiegu:

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

Unikalne podejście do odmładzania skóry i dążenie do ukazania pacjentkom piękna ich naturalnego wyglądu – taką filozofią kierują się specjaliści z kliniki Beaumed we Wrocławiu, którą z kamerą odwiedziła redakcja Zatoki Piękna. Podczas naszej wizyty opowiedzieli nam oni o stosowanych przez siebie technologiach, w tym o coraz popularniejszej fali uderzeniowej.

- W naszym gabinecie Beaumed wykonujemy zabiegi z użyciem fali uderzeniowej Storz Medical. Fala uderzeniowa to inaczej fala akustyczna, za pomocą której stymulujemy krążenie krwi w tkankach oraz zmniejszamy napięcie w mięśniach. Zabieg stosowany jest głównie w celu redukcji cellulitu, poprawy gęstości oraz jędrności naszej skóry, a także w celu redukcji zmarszczek – tłumaczy Klaudia Śmieińska, kosmetolog z Beaumed.

Storz Medical emituje fale z wysoką częstotliwością. Wykonywane za jej pomocą zabiegi są precyzyjne i prowadzą do aktywacji procesów metabolicznych, a także do produkcji kolagenu czy redukcji napięć mięśniowych, dzięki czemu mogą stanowić nawet alternatywę dla botoksu. - Fala uderzeniowa znajduje również zastosowanie w zabiegach na twarz. Dochodzi wtedy do pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, dotlenienia skóry oraz lepszego wchłaniania składników aktywnych – przekonuje kosmetolog.

Co ważne, Storz Medical jest zabiegiem nie tylko wszechstronnym, ale również całorocznym. - Zabieg jest uniwersalny, przeznaczony dla pacjentek w każdym wieku, a dzięki temu, że brak efektu termicznego, może być również wykonywany u osób z problemami naczyniowymi. Zabieg jest bezpieczny, mało inwazyjny i może być wykonywany przez cały rok, bez ryzyka powstania powikłań – podkreśla Klaudia Śmieińska.

Jak wspomina kosmetolog z Beaumed, fala uderzeniowa znajduje również zastosowanie w terapii bruksizmu. To ważne dla osób, które chciałyby pokonać problem na przykład bez iniekcji toksyny botulinowej.

Pełna terapia falą uderzeniową obejmuje kilka zabiegów. - Aby efekty były pełne i satysfakcjonujące, zalecamy wykonanie serii od 6 do 10 zabiegów w odstępie od 3 do 7 dni – dodaje kosmetolog.

Zapraszamy na zabiegi do Beaumed

Materiał powstał we współpracy z ITP S.A.