Nadpotliwość pach to problem, który może dotknąć każdego. Dzięki nowoczesnym technologiom laserowym szybko można jednak się go pozbyć. O urządzeniu rozwiązującym problem nadpotliwości opowiedziała nam dr n. med. Monika Kukulska z kliniki Beaumed we Wrocławiu.

 

Oglądaj zabieg:

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

Odwiedzając kliniki na terenie całej Polski, mamy okazję przyjrzeć się technologiom, które pozwalają rozwiązać problemy nie tylko typowo estetyczne, ale również te natury zdrowotnej. O jednej z nich opowiedziała nam specjalistka z kliniki Beaumed we Wrocławiu, która działa zgodnie z filozofią French Touch, dążącą do wydobycia naturalnego piękna.

Beaumed, klinika działająca we Wrocławiu oraz Lubinie, skupia doświadczonych dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej, przeprowadzających m.in. zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, fali uderzeniowej, fali ultradźwiękowej, lipolizy oraz terapie laserowe. Szczególną kategorią są te ostatnie, zwłaszcza, że dzięki nowoczesnym laserom specjaliści Beaumed rozwiązują nie tylko problem blizn czy oznak starzenia, ale także nadpotliwości pach.

 

Laserowe leczenie nadpotliwości pach

Jak przyznaje dr n. med. Monika Kukulska, lekarz medycyny estetycznej z Beaumed, nadpotliwość pach to problem, z którym często zgłaszają się pacjenci. W celu jego trwałej i bezbolesnej eliminacji w klinikach we Wrocławiu i Lubinie używa się systemu MiraDry certyfikowanego przez FDA.

- W celu leczenia tego problemu stosujemy m.in. urządzenie MiraDry. System MiraDry polega na kontrolowanym przegraniu gruczołów potowych, które pod wpływem temperatury ulegają trwałemu uszkodzeniu. Zabieg jest nieinwazyjny i bezpieczny, dlatego, że głowicę przykładamy bezpośrednio do skóry, nie naruszając jej ciągłości – tłumaczy nam dr n. med. Monika Kukulska.

W przeciwieństwie do innych metod leczenia nadpotliwości, MiraDry trwale usuwa gruczoły potowe, eliminując problem nie tylko tymczasowo. - Efekty tego zabiegu są niesamowite. Nie można ich porównać do żadnej innej technologii dostępnej na rynku. Już po jednym zabiegu trwale redukujemy potliwość aż o 90% - podkreśla lekarka.

Podczas zabiegu energia jest precyzyjnie dostarczana do gruczołów potowych. Mikrofale wykorzystywane przez system MiraDry powodują ich trwałe uszkodzenie, bez jednoczesnego wywoływania skutków ubocznych. Choć gruczoły potowe są uszkadzane pod wpływem temperatury, zabieg jest bezpieczny i bezbolesny.

- Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, dlatego jest bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Możemy spodziewać się jedynie niewielkiego obrzęku oraz tkliwości okolicy pachy, które ustępują po kilku dniach – dodaje dr n. med. Monika Kukulska.

Choć już pojedynczy zabieg, co potwierdzono w badaniach klinicznych, wykazuje 90% skuteczności, czasem trzeba go powtórzyć. Kolejny zabieg wykonuje się jednak nie wcześniej niż po trzech miesiącach.

Zapraszamy na zabiegi do Beaumed

Materiał powstał we współpracy z ITP S.A.