Wolumetria pozwala na lifting i modelowanie konturów twarzy bez konieczności użycia skalpela. Podczas zabiegu używa się kwas hialuronowy, który może być zastosowany w różnych obszarach twarzy, np. w celu przywrócenia objętości zapadniętych policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka. Zobaczcie, jak wygląda odbudowa objętości twarzy kwasem hialuronowym Stylage XL i posłuchajcie, co na ten temat mówi dr Michał Kaniowski.

 

Oglądaj zabieg!

 

Dr Michał Kaniowski o zabiegu odbudowy objętości twarzy:

- Braki objętości tkanki tłuszczowej na twarzy i starzenie, nie jest związane sensu stricte z wiekiem. Jest to kwestia predyspozycji genetycznych, wpływu hormonów, stylu życia, a zwłaszcza intensywnych treningów, dużego wysiłku fizycznego, gdzie spalamy więcej tkanki tłuszczowej, diety i odchudzania. To wszystko ma wpływ na te zaniki.

Zabiegi wolumetryczne, to po prostu nic innego, jak odtwarzanie braków objętościowych na twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego bądź też innego produktu.

Wskazaniem do zabiegu nie jest wiek metrykalny, a bardziej potrzeba pacjenta. Ustalamy plan zabiegowy dla każdego pacjenta indywidualnie i potem wykonujemy zabiegi dopiero w danym wskazaniu.

U pacjentek Kaniowscy Clinic do zabiegów wolumetrycznych, czyli odbudowy objętości użyty został preparat Stylage XL.

- Jest to preparat bardzo plastyczny, który może być podawany i głęboko, i dość powierzchownie w warstwy tłuszczu powierzchownego. - dodaje dr Michał Kaniowski.

 

Materiał powstał we współpracy z Laboratoires VIVACY Polska oraz Kaniowscy Clinic