19 października w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu odbyło się szkolenie z zawansowanych technik modelowania ust i wolumetrii twarzy z użyciem wypełniaczy Stylage. Szkolenie poprowadził dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog w Kaniowscy Clinic. Podczas prezentacji zabiegów zwrócił m.in. uwagę na skuteczność zabiegów, bogate portfolio produktów Stylage, innowacyjną strzykawkę, komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Organizatorem szkolenia była firma Laboratoires VIVACY, która regularnie organizuje szkolenia w różnych miastach Polski.

Szkolenie z zastosowania preparatów Stylage dedykowane było lekarzom medycyny estetycznej. W pierwszej kolejności przedstawiona została prezentacja medyczna oraz informacje o nowościach i flagowych produktach Laboratoires VIVACY. Najważniejszym etapem szkolenia były jednak warsztaty praktyczne, które poprowadził dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog, a także wykładowca, który od lat szkoli studentów z zakresu dermatologii estetycznej i medycyny estetycznej.

 

Oglądaj relację!

Uczestnicy szkolenia w Kaniowscy Clinic mieli okazję poznać nowoczesne, zaawansowane techniki wolumetrii twarzy z użyciem wypełniaczy Stylage oraz modelowania ust z użyciem nowości Stylage LIPS PLUS.

- Wykorzystywaliśmy zabiegi na całą twarz, objętościowe zabiegi, mieliśmy też przyjemność pracować na nowym produkcie Lips Plus, więc wykonywaliśmy zabiegi rewitalizacji, powiększania, korekty asymetrii ust. Im większa ilość produktów, tym większe możliwości zabiegowe i zbliżenia się też do danej tkanki w danej okolicy. Mamy produkty, które bardziej unoszą tkankę, mamy produkty, które więcej wiążą wodę, dają więcej objętości. Dzięki tak dużemu portfolio i wachlarzowi produktów, jesteśmy w stanie lepiej wykonywać zabiegi w danym miejscu anatomicznym. - mówił podczas szkolenia dr Michał Kaniowski. 

Produkty Stylage to gama wypełniaczy tkankowych, umożliwiająca wypełnienie zmarszczek i zagłębień na skórze, uzupełnienie lub nadanie objętości wybranym partiom twarzy, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, czy też nawilżenie skóry i poprawę kondycji skóry, w zależności od problemu zdiagnozowanego przez lekarza i wybranego do zabiegu produktu.

Nowość Stylage LIPS PLUS to żel na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego przeznaczony do zwiększania objętości warg, korekty konturu ust. Usta są trudnym obszarem do korygowania ze względu na ich znaczną ruchomość, silne unaczynienie oraz wrażliwość na urazy termiczne i mechaniczne. STYLAGE LIPS PLUS to produkt do iniekcji, opracowany specjalnie w celu korekcji ust, którego parametry reologiczne dopasowane są odpowiednio do budowy anatomicznej warg. Chlorowodorek lidokainy w preparacie Stylage LIPS PLUS łagodzi ból związany z wykonaniem zabiegu.

Dr Michał Kaniowski zwrócił też uwagę podczas szkolenia na technologię strzykawek Stylage Bi-SOFT. Technologia Bi-SOFT pozwala lekarzowi na większą precyzję, wygodę i maksymalną kontrolę podczas iniekcji kwasu hialuronowego, co z kolei zapewnia pacjentom poczucie bezpieczeństwa i zdecydowanie poprawia komfort zabiegu. - Na pewno wyróżnikiem jest kształt strzykawki, sama budowa tej strzykawki. Przy nawet gęstych produktach wolumetrycznych, używając niezbyt grubych igieł, jesteśmy w stanie bardzo płynnie deponować produkt, bez użytku większej siły, co przekłada się też na naszą wygodę. - mówił dermatolog.

 

Opinie lekarzy o szkoleniu VIVACY:

lek. dent. Patrycja Kieblesz

- Bardzo cenię pana doktora za posiadaną wiedzę, praktyczną, jak i teoretyczną, więc bardzo się ucieszyłam, że to szkolenie się pojawiło. W szkoleniu podobało mi się to, że mieliśmy zarówno kobietę, jak i mężczyznę, co spowodowało, że były zastosowane różne techniki, bo wiadomo, że twarz męska różni się od twarzy żeńskiej. Myślę, że wszystkie te techniki zaprezentowane przez pana doktora, będę mogła wykorzystać i robić lepiej wszystkie zabiegi. 

lek. dent. Blanka Stefańska

- Dużo takiej technicznej informacji, bardzo merytorycznie. Pan doktor chętnie odpowiada na pytania, pokazuje nie tylko jeden sposób wykonania zabiegu, ale też pod różnymi kątami bardzo ciekawie omawia zabieg. Całe szkolenie odbieram bardzo pozytywnie.

lek. dent. Jolanta Blicharska

- Firma Vivacy, to jest firma bardzo profesjonalna. Lubię pracować na preparatach firmy Vivacy, gdyż są lepkie, plastyczne, bardzo przewidywalne i bardzo komfortowe dla pacjentów. 

Materiał powstał we współpracy z Laboratoires VIVACY Polska oraz Kaniowscy Clinic.