1 / 21

4 marca w Klinice Ambroziak odbyło się śniadanie prasowe, na którym firma LEA Vivacy przedstawiła nowe produkty z gamy STYLAGE® z środkiem znieczulającym mepiwakainą: STYLAGE® Special Lips stworzony do korekcji kształtu oraz powiększania ust oraz STYLAGE® XXL przeznaczony do wolumetrii twarzy i uzupełniania ubytków objętości.

Działanie mepiwakainy jest podobne do działania lidokainy pod względem skuteczności znieczulenia i profilu bezpieczeństwa. Dane pozyskane z literatury naukowej dowodzą, że mepiwakaina nie wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych w taki sposób jak lidokaina, co więcej, wykazuje miejscowe działanie obkurczające naczynia, dzięki czemu ryzyko powstania obrzęków i siniaków po zabiegu jest mniejsze.

Joanna Szendzielorz–Tajak, prezes firmy LEA Vivacy, opowiedziała o budowie ust, ich idealnych proporcjach i oznakach starzenia się, a także obawach pacjentów, którzy chcą poddać się zabiegowi korekcji ust. Wspomniała również o gustach i trendach dotyczących kształtu i wielkości „idealnych” ust, które zmieniały się przez dziesięciolecia, ale zawsze były symbolem kobiecej zmysłowości.

Dr Marcin Ambroziak opowiedział o preparatach STYLAGE® z mepiwakainą, a następnie przeprowadził zabiegi przy użyciu STYLAGE® Special Lips i XXL z nowo wprowadzonym do tych produktów anestetykiem.

Wszystkie produkty z gamy STYLAGE® aplikowane są przy użyciu nowych strzykawek w technologii Bi-SOFT®. System iniekcji Bi-SOFT® poprawia komfort pracy lekarza. Strzykawki lepiej przylegają do dłoni, pozwalają na większa precyzję podczas iniekcji, a także na dokładniejsze dozowanie preparatu, co w efekcie przekłada się na skuteczność zabiegu i jego bezpieczeństwo.

STYLAGE®  to linia innowacyjnych żeli jednofazowych zawierających usieciowany kwas hialuronowy z zastosowaniem opatentowanej technologii IPN-like w połączeniu z naturalnymi przeciwutleniaczami. Technologia IPN-like zapewnia wyjątkową elastyczność produktu ułatwiającą wypełnianie głębokich zmarszczek lub korekcję w obrębie grubszej skóry. Pozwala zachować częściową niezależność wzajemnie przenikających się sieci, zapewniając tym samym łatwość i równomierność iniekcji oraz idealne rozmieszczenie produktu w skórze właściwej. Technologia IPN-Like gwarantuje spoistość kwasu hialuronowego podczas iniekcji oraz po zabiegu w miejscu korekcji, dzięki słabym wiązaniom łączącym przenikające się sieci – co zapobiega migracji produktu i zapewnia gładkość skóry.

Joanna Szendzielorz-Tajak oraz doktor Ambroziak przedstawili także wyniki konkursu dla lekarzy „French Kiss by STYLAGE”, omawiając nominowane zdjęcia ust pacjentek PRZED i PO korekcji preparatami STYLAGE®.

Materiały prasowe STYLAGE®