Przebarwienia to zmiany skórne, które powstają głównie pod wpływem czynników zewnętrznych (promieniowanie słoneczne) i wewnętrznych (zmiany hormonalne w organizmie). Trudno ich uniknąć, ale na szczęście można skutecznie z nimi walczyć. Przedstawiamy najlepszą metodę usuwania przebarwień, czyli zabieg laserowy. 

Metody usuwania przebarwień

Współczesna medycyna estetyczna dysponuje kilkoma skutecznymi sposobami usuwania przebarwień. Kiedy plamy na skórze są stosunkowo jasne i płytkie można usunąć je przy pomocy peelingów medycznych, które polegają na złuszczeniu wierzchniej warstwy naskórka. Efektem jest rozjaśnienie skóry i usunięcie niewielkich przebarwień.
Sposobem na wyrównanie kolorytu cery jest również regularne wykonywanie mezoterapii igłowej. Przy okazji dostarczysz skórze odpowiedniej dawki substancji nawilżających i odżywczych. Jeśli zmagasz się z poważniejszymi przebarwieniami, mezoterapia będzie świetnym wstępem do dalszych zabiegów – przygotuje skórę na przykład do laseroterapii.

Jaki laser na przebarwienia?

Przed zabiegiem usuwania przebarwień powinna odbyć się konsultacja, podczas której lekarz dermatolog oceni stan skóry pacjenta i dobierze odpowiednią terapię. Chociaż typowe piegi i przebarwienia posłoneczne nie są groźne dla zdrowia, specjalista powinien zbadać skórę, czy nie występują na niej podejrzane zmiany barwnikowe. Jeśli nie ma przeciwwskazań, warto od razu zdecydować się na laserowe usuwanie przebarwień. Warszawska Klinika Miracki dysponuje kilkoma rodzajami laserów, które służą do skutecznego usuwania tego typu niedoskonałości. Na szczególną uwagę zasługuje laser tulowy Lavieen stworzony głównie w celu usuwania przebarwień.

Technologia tulowa polega na zastosowaniu promieniowania o długości fali 1927 nm, co jest innowacyjną metodą w medycynie estetycznej i dermatologii. Lavieen jest nie tylko laserem na przebarwienia, ale też sprawdza się w usuwaniu zmarszczek, blizn i rozstępów. W urządzeniu użyte zostało włókno tulowe, które stanowi skuteczne i bezpieczne źródło promieniowania laserowego.
Usuwanie przebarwień na twarzy to zabieg szybki, który zwykle trwa nie dłużej niż 10 minut. Przeprowadza go lekarz medycyny estetycznej. Zabieg nie wymaga znieczulenia. W trakcie terapii pacjent może odczuwać delikatne pieczenie i mrowienie. Wiązka lasera przenika do skóry i powoduje powstawanie dużej liczby mikrokanalików. Cała energia koncentrowana jest na poziomie podstawnej warstwy naskórka, gdzie znajdują się melanocyty – komórki produkujące melaninę odpowiedzialną za powstawanie przebarwień. Laser działa na rogową warstwę naskórka, która ulega niewielkiemu uszkodzeniu.

Po laseroterapii w miejscach przebarwień tworzą się mikrostrupki, które po kilku dniach znikają, odkrywając jaśniejszą i zdrowszą skórę. Bardzo precyzyjnie regulowana wiązka lasera tulowego sprawia, że efekty zabiegów widoczne są bardzo szybko. W zależności od wskazania wystarczą 1-3 zabiegi, aby zaobserwować spektakularne rezultaty.

Jakie efekty daje laserowe usuwanie przebarwień?

Usuwanie przebarwień przy pomocy lasera tulowego to skuteczna metoda likwidacji różnorodnych zmian pigmentacyjnych, w tym:
• posłonecznych,
• pozapalnych,
• melasmy,
• plam starczych,
• piegów.
Efektem zabiegu jest widoczne rozjaśnienie skóry i redukcja przebarwień. Laser usuwa zmiany pigmentacyjne i jednocześnie poprawia napięcie skóry. Rezultaty, które można osiągnąć podczas zabiegu laserem Lavieen określane są często jako „baby face” – skóra staje się gładka, miękka i wyraźnie odmłodzona.


W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie