Laser Fraxel to najbardziej znany laser frakcyjny pośród wszystkich platform laserowych na cały świecie. Jak mówi o nim dermatolog dr n. med. Maciej Krajewski: Jest to laser, który spowodował boom w medycynie estetycznej na całym świecie. Podczas pierwszego zimowego kongresu medycyny estetycznej Face & Body Winter Forum w Zakopanem mieliśmy okazję zobaczyć, na czym polega fenomen lasera Fraxel. 

 

Oglądaj relację!

- Pracuję w dermatologii estetycznej od 17 lat. Od około 14 lat pracuję na fraxelachByłem pierwszym lekarzem, który wprowadzał i technologię Fraxel Dual, czyli podwójnej wiązki światła dwóch laserów i Fraxel Re:Pair. - mówił dr n. med. Maciej Krajewski podczas wykładów oraz warsztatu zorganizowanego przez firmę ITP S.A., wyłącznego dystrybutora lasera Fraxel w Polsce.

Fraxel Dual to unikalne urządzenie wykorzystujące dwa typy lasera: erbowo-szklany 1550 nm oraz tulowy 1927 nm, które doskonale radzą sobie z odmłodzeniem skóry, poprawą jej jakości i gęstości oraz redukcją drobnych zmarszczek i rozstępów. Laser Fraxel® za pomocą licznych mikroimpulsów „dziurkuje” skórę fragmentarycznie, impulsy te wnikają w skórę na odpowiednią głębokość nie powodując przy tym oparzeń powierzchownych. Następnie w naszej tkance powstają mikroskopijne uszkodzenia, gdzie zachodzi proces regeneracji i tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny.

 

Laser Fraxel okiem eksperta

- Laser Fraxel, a szczególnie Fraxel Dual, to bardzo wszechstronna platforma laserowa o bardzo szerokim spektrum możliwości: od takich najprostszych, czyli ogólnej profilaktyki przeciwstarzeniowej przez leczenie przebarwień, leczenie blizn wszelkiego rodzaju, trądzików, trądzików różowatych, po ostatnie odkrycia, jak wspomaganie leczenia łysienia androgenowego. Starając się powiedzieć w jednym zdaniu, jaką funkcję daje nam zabieg z użyciem Fraxel Dual, to jest to próba powrotu do fizjologicznych funkcji skóry. Fraxel jest taką technologią, oczywiście mówimy tu o nieablacyjnym laserze, jest sercem większości możliwych połączeń terapii łączonych. Od zabiegów ablacyjnych po IPL, po możliwości łączenia także z kwasem hialuronowym i osoczem bogatopłytkowym. Jest to mało inwazyjny zabieg, dający duże efekty i dużą satysfakcję u pacjentów. - wylicza dr n. med. Maciej Krajewski.

- W mojej praktyce wykorzystuję ponad 40 najróżniejszych technologii - dodaje lekarz. Gdybym został wysłany na bezludną wyspę i musiał wybrać jedną, miałbym oczywiście dylemat, ale na pewno jest to jedna z dwóch technologii, którą bym rozważał, żeby zabrać ze sobą. - podsumowuje ekspert.

 

Materiał powstał przy współpracy z ITP S.A. itpestetyka.pl