Przyjechaliśmy do warszawskiej SkinClinic, po to by przyjrzeć się bliżej najmocniejszemu, rewolucyjnemu zabiegowi UTIMS, który oparty jest o nowoczesną technologię HIFU. Co go wyróżnia i jakie efekty możemy uzyskać, tak w bezoperacyjnym liftingu skóry twarzy, szyi, dekoltu, jak i w modelowaniu, wyszczuplaniu i ujędrnianiu ciała? Posłuchajcie, co mówią eksperci oraz pacjentki. 

 

Oglądaj reportaż!

 

Dlaczego zabieg UTIMS?

- Dzisiaj kobiety poszukują złotego środka, żeby zachować młodość i żeby zachować jak najlepszy wygląd. My jako firma ITP S.A. wprowadzamy na rynek polski technologie, które mają zarówno pomóc pacjentkom, jak również dać jedno z najlepszych urządzeń, najlepszych narzędzi dla naszych partnerów, dla naszych klinik. Dlaczego UTIMS? UTIMS jest technologią, która wykorzystuje technologię HIFU. Dziś jest bardzo poszukiwana ta technologia na rynku. Przy jednoczesnej, jednej z najgłębszych penetracji sfokusowanej fali ultradźwiękowej mamy ujędrnienie skóry. Są to zabiegi na twarz, są to zabiegi na ciało. I to, na co warto zwrócić uwagę, to są zabiegi bardzo komfortowe - powiedziała w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna Małgorzata Śliwińska, marketing manager ITP S.A.

- Technologia HIFU wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków, która to penetruje w głąb skóry na różną głębokość wybraną przez nas i wywołuje drobne mikrourazy. Te mikrourazy są bodźcem dla skóry do procesu regeneracji. Zabieg UTIMS jest zabiegiem jednorazowym. Wykonujemy go nie częściej niż raz w roku, aczkolwiek w zależności od potrzeb pacjenta, jeżeli jest taka potrzeba, możemy go powtórzyć po 6-ciu miesiącach - wyjaśnia dr. n. med. Dorota Kwiatkowska, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej SkinClinic. - Pacjenci zauważają wyraźną poprawę gęstości skóry, napięcia i liftingu. Takim obszarem, na którym widzimy spektakularne efekty jest owal twarzy.

- W zależności od tego, jaki mamy problem, wybieramy odpowiednie kartridże. Możemy tym zabiegiem oddziaływać na komórki tłuszczowe oraz na zagęszczenie skóry. U naszej pacjentki robimy zabieg na ramiona. Tutaj posługujemy się kartridżem, który działa na zagęszczenie włókien kolagenowych i ujędrnienie skóry. Jeżeli chodzi o drugi obszar, czyli o kolana, działamy na komórki tłuszczowe, na zagęszczenie skóry oraz na wyrównanie struktury - dodaje kosmetolog Maria Koniec. 

- Efekty po zabiegu UTIMS widoczne są po 3-6 miesiącach. To jest taki standardowy czas. Wszystkie zabiegi regeneracyjne, efektem których jest tworzenie nowych włókien kolagenowych, wymagają czasu. Zabieg jest odczuwalny, oczywiście zależy to od progu bólowego pacjenta. Po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona, delikatnie obrzęknięta  przez 2-3 dni. Uczucie takiego mrowienia może utrzymywać się  w obszarze poddawanym zabiegowi do kilku tygodni, ale nie jest to w żaden sposób uciążliwe - zapewnia dr. n. med. Dorota Kwiatkowska.

 

Więcej o zabiegach w SkinClinic www.skinclinic.pl

Więcej o urządzeniu UTIMS by ITP S.A. www.itpsa.pl