Walka z cellulitem potrafi zniechęcić nawet najbardziej cierpliwą kobietę. Wszak wygrać z nim jest niezwykle ciężko, a proste zabiegi na niewiele się zdają. Rozwiązaniem może być nowa technologia Z Wave, po którą sięgają coraz to kolejni chirurdzy plastyczni oraz lekarze medycyny estetycznej.

 

Wskazanie jednej, skutecznej metody likwidacji cellulitu graniczy z cudem, dlatego już od lat pacjenci zwracają się ku terapiom łączonym. Połączenie nowoczesnych urządzeń, wypełniania i nacięć podskórnych daje efekty. Poleca je, jako warte zastosowania, ponad 80% użytkowników serwisu RealSelf. Być może już wkrótce ich uwaga skupi się jednak na nowszej metodzie pozbywania się tzw. pomarańczowej skórki. Coraz głośniej mówi się bowiem o opracowanym w Niemczech aparacie Zimmer Z Wave.


Z Wave, czyli terapia falą uderzeniową

Z Wave bazuje na terapii falą uderzeniową, działa miejscowo i skutecznie, choć efekty są tymczasowe. Leczenie urządzeniem trwa od trzech do czterech minut, przy czym rezultaty widoczne są po dwóch lub trzech sesjach. Fale uderzeniowe przesyłane są za pomocą 39-milimetrowej głowicy, dlatego trafiają bezpośrednio to tkanek. Technologia stymuluje angiogenezę (tworzenie nowych naczyń włosowatych), dzięki czemu likwiduje obrzęki, przyspiesza drenaż limfatyczny i skraca okres rekonwalescencji. 

Urządzenie Z Wave, pozwalające łatwiej dopasować moc do potrzeb pacjenta, wykorzystywane jest głównie jako dodatek wspomagający zabieg CoolScuplting, liposukcję oraz inne metody modelowania sylwetki oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Z Wave sprawdza się w nieinwazyjnym leczeniu cellulitu stopnia I, a także w leczeniu nieprawidłowości po liposukcji czy abdominoplastyce. Osiągnięcie oczekiwanych efektów wymaga oczywiście całej serii sesji terapeutycznych, najlepiej 10 do 12 zabiegów przeprowadzanych w kilkudniowych odstępach.

Technologia sprzyja z pewnością redukcji cellulitu w początkowym stadium, kiedy problemem nie jest jeszcze nadmiar tkanki tłuszczowej, ale widoczna po ściśnięciu skóry pomarańczowa skórka – już owszem. Z Wave radzi sobie bowiem z poprawą ukrwienia oraz zlikwidowaniem obrzęków, które w tej sytuacji są podstawą eliminacji cellulitu.