Rewitalizacja i relaks idą w parze. Udowodnił to zabieg głębokiej rewitalizacji twarzy z fitomelatoniną, jaki przetestowałam w strefie relaksu w Hotelu Europa w Starachowicach. 

Strefa relaksu w Hotelu Europa w Starachowicach oprócz basenów, saun czy sali fitness oferuje też usługi SPA i to na nich skupiłam swoją uwagę podczas pobytu w tym miejscu. Gabinety, jakie funkcjonują w ramach strefy relaksu, pozwalają korzystać m.in. z kąpieli SPA, masaży relaksacyjnych i wyszczuplających czy zabiegów na dłonie i stopy. Mój wybór padł na głęboką rewitalizację twarzy z fitomelatoniną. 

Zabiegi Fitomelatoniną
Zabiegi Fitomelatoniną

Na czym polega zabieg z fitomelatoniną?

Fitomelatonina to naturalna substancja pochodzenia roślinnego. Ma ona oleistą konsystencję i zawiera melatoninę o budowie zgodnej z tą ludzką, wydzielaną przez szyszynkę. Zabieg z jej wykorzystaniem ma wypływ na procesy regeneracyjne oraz poziom nawilżenia skóry, dlatego polecany jest skórze zmęczonej, narażonej na szkodliwe działanie czynników środowiskowych typu promieniowanie UV czy zanieczyszczenia powietrza.

Zabieg na twarz z fitomelatoniną polecany jest do każdego typu skóry. Działa na nią antyoksydacyjnie oraz relaksująco. Sam zabieg jest prosty i chyba wręcz idealny w swojej prostocie. Główną częścią całej procedury jest rewitalizujący masaż, który wykonywany jest mocno rozgrzanymi i mokrymi dłońmi. Wykorzystuje się w nim Lipogel. Następnie aplikowana jest maska biorewitalizujacą, a wreszcie serum rewitalizujące z fitomelatoniną.

Zadaniem głębokiej rewitalizacji twarzy z fitomelatoniną jest działanie immunomodulujące na skórę, czyli stymulacja systemu odpornościowego, a zatem też wzmocnienie bariery ochronnej skóry. Masaż i zastosowane w czasie zabiegu preparaty dają też efekt relaksu, co jeszcze bardziej wzmacnia docelowe rezultaty rewitalizacji z fitomelatoniną: rozjaśnienie i napięcie skóry.

Test zabiegu, Estera Gabczenko
Test zabiegu, Estera Gabczenko

Zabieg głębokiej rewitalizacji twarzy z fitomelatoniną polecany jest nie tylko przy skórze zmęczonej, ale również jako specjalna pielęgnacja po zabiegach medycyny estetycznej, w tym po zabiegach laserowych, peelingach medycznych, makijażu permanentnym czy mezoterapii. Pomyślałam więc, że przetestuję go na sobie.

 

Jakie były moje wrażenia po zabiegu?

Kosmetyki Fitomelatonina
Kosmetyki Fitomelatonina

To wyjątkowy zabieg, który głęboko odżywia i regeneruje skórę, a przy tym fantastycznie odpręża i relaksuje.

Na uwagę zasługują nie tylko doskonałe składniki Lipogel Plus, ale również masaż twarzy, wykonany przez terapeutkę SPA w Hotelu Europa. 70-minutowy zabieg sprawił, że moja skóra od razu po zabiegu była dobrze oczyszczona, nawilżona i odzyskała blask, stała się bardzo przyjemna w dotyku. Zabieg polecam każdemu, kto potrzebuje głębokiej rewitalizacji i głębokiego relaksu.

Polecam zabiegi z fitomelatoniną w SPA Hotelu Europa