Ferie zimowe za nami, jednak redakcja Zatoki Piękna nie próżnowała. Nie byłabym sobą, gdybym podczas rodzinnego pobytu w hotelu Gwiazda Morza Resort SPA&SPORT we Władysławowie nie odwiedziła Instytutu SPA i nie wypróbowała czegoś na własnej skórze. Tym razem, gościnnie wraz z mężem, przetestowałam autorski Rytuał Gwiazda Morza.

W tym roku podczas ferii zdecydowałam się na aktywny wypoczynek, korzystając z basenów oraz robiąc długie spacery nad brzegiem morza. Wybór padł na nadmorski hotel Gwiazda Morza Resort SPA&SPORT, gdzie zachwyciły mnie piękne wnętrza inspirowane naturą i rewelacyjne saunarium. Brawa dla projektantów, również za odważny wystrój pokoju Junior, w którym mieliśmy przyjemność zamieszkać, a szczególnie przeszkloną łazienkę i wolnostojącą wannę w samym pokoju! To była prawdziwa gratka dla mnie, ale też dla moich kilkuletnich synów!

 

Podczas zimowych ferii z dziećmi, zamarzyła mi się też odrobina relaksu tylko we dwoje. Po krótkiej rozmowie z managerem SPA wiedziałam, że najlepszym wyborem będzie autorski Rytuał Gwiazda Morza, który odbywa się w ekskluzywnej strefie Private SPA. Jakie wrażenie wywarła na mnie cała ceremonia? Zapraszam do czytania dalej.

 

Czym jest Rytuał Gwiazda Morza?

Do wyboru miałam zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało, relaksujące masaże i wyjątkowe rytuały. Jak się dowiedziałam, osobną kategorią zabiegów są tutaj terapie dla sportowców. - Z myślą o osobach uprawiających sport przygotowaliśmy profesjonalny program zabiegów terapeutycznych, niwelujących urazy i kontuzje, by wesprzeć  ciało po wysiłku fizycznym i przygotować je do dalszych treningów. Harmonijne połączenie zajęć sportowych, regeneracji i zabiegów biologicznych pomaga w osiągnięciu celów – mówi Michał Nadolski, manager SPA & Sport.

Ostatecznie, zdecydowałam się na przeznaczony dla dwóch osób 2,5-godzinny Rytuał Gwiazdy Morza. Składa się on z kilku etapów – rytuału powitalnego marki Kurland, zabiegu pielęgnacyjnego na stopy, peelingu morskiego w łaźni Rasul, kąpieli dla dwojga i masażu relaksacyjnego całego ciała olejem Gwiazda Morza, skomponowanym na potrzeby instytutu przez niemiecką markę Kurland. W jego skład wchodzą mentol, limonka, olej z nasion winogron, minerały, proteiny i enzymy, który działa niezwykle odprężająco na zmysły.

 

Przebieg zabiegu Rytuał Gwiazda Morza

W ramach rytuału powitalnego przeprowadzono, na ciepłym ręczniku, masaż grzbietu i karku. Podczas zabiegu pielęgnacyjnego na stopy połączono peeling z masażem – użyta w zabiegu glinka enzymatyczna i olejek lawendowy zapewniły nam prawdziwy relaks. Następnie udaliśmy się do aromatycznej łaźni parowo-błotnej Rasul, gdzie glinkę enzymatyczną połączono ze wspomnianym już olejem Gwiazda Morza. Tak przygotowaną naturalną glinkę rozprowadziliśmy po całym ciele specjalnym pędzlem. Relaksująca muzyka i przepływające przez pomieszczenie strumienie gorącej pary podziałały na nas odprężająco i oczyszczająco. Pobyt w Rasul zakończył się opadami tropikalnego deszczu, który pozostawił naszą skórę nawilżoną i jedwabiście gładką.

Dalej czekała na nas kąpiel dla dwojga, ponownie z dodatkiem firmowego olejku. A na zakończenie masaż relaksacyjny całego ciała. - W zależności od potrzeb naszych klientów dostosowujemy siłę i tempo ucisku, stosujemy też nasz odświeżający olej, połączenie mięty oraz oleju rozmarynowego – wyjaśniła nam jedna z terapeutek SPA. Jak dodała druga fizjoterapeutka przeprowadzająca rytuał, taki zabieg najlepiej powtarzać, aby dostarczać ciału nie tylko jednorazowego odżywienia, ale w miarę regularnej pielęgnacji.

 

Wrażenia po zabiegu

Wraz z mężem doceniliśmy na pewno indywidualnie przygotowany program ceremonii w łaźni parowo-błotnej Rasul. Całość zapewniła nam wspaniałe wrażenia, które polecam z całego serca, także dzięki profesjonalnej obsłudze i opiece terapeutek SPA.

Już sam rytuał powitalny, pachnący mentolem i lawendą, wprowadza w stan głębokiego relaksu i odprężenia. Cudowna sauna Rasul z tropikalnym „deszczem” na zakończenie seansu, następnie gorąca, aromatyczna kąpiel i masaż relaksujący całego ciała zapewniają wprost niezapomniane przeżycia!

Wbrew pozorom, masaż relaksujący nie był jedyną rzeczą, która wprowadziła nas w błogi nastrój. W ekskluzywnej strefie Private SPA, gdzie przeprowadzana jest ceremonia, panuje kameralna, intymna atmosfera.

W strefie PRIVATE SPA możemy zorganizować zarówno intymną ceremonię dla dwojga, jak i SPA party dla grupy przyjaciół z okazji urodzin, wieczoru panieńskiego - podkreślił Michał Nadolski, manager SPA & Sport.

Zobacz: Gwiazda Morza Resort SPA&SPORT we Władysławowie