Innowacyjna Akademia Dermatologii Estetycznej to jedno z najbardziej wyczekiwanych spotkań w branży medycyny estetycznej. Kolejna edycja kongresu odbyła się w dniach 19-21 maja 2023 roku w Hotelu Radisson Blu w Sopocie i przyciągnęła specjalistów z całego kraju. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Zatoka Piękna.

 

Liczne wykłady i workshopy, tysiące rozmów i spotkań, cudowna atmosfera w nadmorskim klimacie – kongres IADE 2023 skupił lekarzy z całego kraju i zagranicy zainteresowanych tematyką dermatologii oraz medycyny estetycznej. Wydarzenie miało międzynarodowy charakter, stąd część prelekcji odbyła się w języku angielskim. Spotkanie docelowo ma przyjąć właśnie formułę międzynarodową, a organizatorzy planują zapraszać nie tylko zagranicznych prelegentów, ale i uczestników.

 

Międzynarodowy klimat kongresu IADE 2023

Kongres otworzyli i zamykali prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska oraz dr n. med. Marcin Ambroziak. - Dziękujemy, że tak licznie przybyliście do Sopotu, aby dzielić się wiedzą, doświadczeniem i pasją, jaką wszyscy mamy do dermatologii i medycyny estetycznej – mówiła prof. Barbara Zegarska. Jak dodała we wprowadzeniu, dla uczestników przygotowano bogaty program wykładów i workshopów, który faktycznie prezentował się imponująco.

- To już tradycja, że najlepsi lekarze praktycy spotykają się wiosną w Sopocie. Odrywamy się od codziennych aktywności zawodowych, zatrzymujemy się na chwilę, żeby sprawdzić, jakie są trendy, nowości, dzielimy się umiejętnościami i doświadczeniem. To takie dzielenie, które nas wszystkich łączy. IADE ma w tym roku charakter międzynarodowy, przez te trzy dni kongresów wystąpi wielu wspaniałych prelegentów z całego świata, których serdecznie witamy – powiedział podczas sesji inauguracyjnej dr n. med. Marcin Ambroziak. 

Oglądaj galerię zdjęć!

Podczas Innowacyjnej Akademii Dermatologii Estetycznej IADE 2023 wystąpiło około 80 prelegentów z Polski i zagranicy, w tym min. prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska, dr Marek Szczyt, dr hab. n. med. Bartłomiej Kwiek, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek, prof. Syed Haq, dr Konstantin Frank, dr Nathalie Fournier czy dr Fadi Hamadani. Gościem specjalnym była pracująca w Stanach Zjednoczonych chirurg plastyczna prof. Maria Siemionow, która w sobotę wygłosiła wykład specjalny: Innowacje w medycynie regeneracyjnej.

 

Od historii dermatologii estetycznej do nowych trendów

Gdyby próbować ocenić program IADE 2023, najlepiej opisywałoby go słowo "kompleksowy". Po wprowadzeniu i wykładzie na temat historii dermatologii estetycznej w Polsce, specjaliści odnieśli się do aspektów prawnych, konkretnych technik zabiegowych w rozwiązywaniu różnych problemów estetycznych, różnorodności potrzeb wśród pacjentów i wreszcie nowych technologii. Lekarze omówili choćby łączenie różnych technologii laserowych, wykorzystanie kwasu L-polimlekowego w zabiegach na ciało czy zabiegi autologiczne

W 2023 roku organizatorzy IADE postawili na rozbudowany program, międzynarodowy charakter kongresu i nowości, w tym sesje poświęcone chirurgii plastycznej, ginekologii estetycznej i andrologii. W programie wydarzenie nie zabrakło topowych tematów, takich jak stymulatory tkankowe czy egzosomy. Wiele uwagi poświęcono również powikłaniom i trudnym przypadkom. Drugiego dnia kongresu omówiono m.in. nasilone teleangiektazje u pacjenta z twardziną układową, laserowe leczenie reakcji alergicznej na czerwony tusz tatuażu oraz powikłania po kwasie hialuronowym

Oglądaj galerię zdjęć!

Podczas kolejnych sesji tematycznych poruszono temat protokołów z wykorzystaniem znanych i nowych substancji w medycynie estetycznej, chirurgicznego odmładzania twarzy i nowoczesnego podejście do korekty nosa, a także nowoczesnego podejścia do przebarwień, kwalifikacji pacjentek do zabiegów ginekologii estetycznej i problemów w obrębie skóry owłosionej głowy.

Kongres IADE 2023 zakończył się sesją poświęconą perłom zabiegowym i z całą pewnością, z uwagi na doskonale przemyślany program i rewelacyjną atmosferę, zapisze się w pamięci wszystkich uczestników. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 1000 uczestników stacjonarnie i on-lne! Tradycyjnie dopisali również wystawcy, którzy zaprezentowali najnowsze technologie i produkty.

 

Oglądaj krótkie podsumowanie!

 

Do zobaczenia 14-16 czerwca 2024 roku!

Oficjalna strona wydarzenia: iadeakademia.pl

Materiał powstał we współpracy z Bloch & Friends