Koniec września przyniósł kolejną, spektakularną premierę na rynku medycyny estetycznej. 28 września podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez firmę ITP S.A. w Hotelu NoBu w Warszawie zaprezentowano nowy zabieg anti-aging - Photofabulous, wykonywany przy pomocy innowacyjnej platformy laserowej Lumenis Stellar M22.

 

Jeden zabieg, który pozwala uporać się z rozszerzonymi naczynkami, zmarszczkami, przebarwieniami i bliznami? Dzięki Photofabulous staje się to możliwe. Nowy zabieg wykonywany przy pomocy innowacyjnej platformy laserowej Stellar M22, zaprezentowała podczas konferencji firma ITP S.A., wyłączny dystrybutor laserów Lumenis w Polsce.

Zabieg Photofabulous
Barbara Dąbrowska- Gur (Sales Director of ITP S.A), Małgorzata Śliwińska (Head of Marketing Department) / fot. Olga Kharina, Zatokapiekna.pl

- Premiera zabiegu iście hollywoodzkiego, zabiegu, o którym będzie głośno. Jest to zabieg, który absolutnie wpisuje się w tej chwili w top trend światowy, jeśli chodzi o medycynę estetyczną. Mam tu na myśli po pierwsze działanie wielowymiarowe na tkankę, po drugie terapie łączone, które w tej chwili są bezwzględnie na topie. Cieszymy się, że pasjonaci anti-aging, nowości technologicznych są nie tylko wśród nas, ale także wśród przedstawicieli mediów – mówił Paweł Nitka, Head of Trainig Team ITP S.A.

 

Photofabulous by Lumenis w polskich klinikach

Wydarzenie z udziałem mediów, w tym redakcji Zatoki Piękna, zgromadziło ekspertów, którzy byli obecni na miejscu, ale również łączyli się zdalnie. Udział w wydarzeniu wzięli m.in. dr Piotr Zawodny z Kliniki Zawodny, która jako pierwsza oferuje zabieg Photofabulous czy Paulina Poczta, właścicielka CosmoMedical Clinic, która od lat pracuje na laserach Lumenis oraz laserze Stellar M22 i podzieliła się niebywałymi efektami zabiegów u pacjentek ich kliniki. 

Jednym z gości była Magda Wróbel, czyli Mama Kosmetolog, która współpracuje z kliniką dr. Szczyta, gdzie laser Stellar M22 już wkrótce się pojawi. O wskazaniach do laseroterapii Stellar M22 i to prosto z Mediolanu, gdzie trwało szkolenie z protokołów laserowych Lumenis, opowiedzieli z kolei dr Aleksandra Szlachcic z Medistica w Krakowie oraz dr Bartosz Pawlikowski z Kliniki Pawlikowski.

Podczas konferencji głos zabrał również Roy Ramati, Senior VP Business Development & President EMEA w Lumenis, producenta lasera Stellar M22. - Cieszę się niezmiernie, że jestem tutaj, że jestem w Polsce, że mogę reprezentować naszą markę i cieszę się również z partnerstwa, które ustanowiliśmy razem z firmą ITP S.A. Jest to dla nas powód do wielkiej dumy, jestem przekonany że wspólnie uda nam się zrobić wiele fantastycznych rzeczy – powiedział. 

Zabieg Photofabulous
Barbara Dąbrowska - Gur Sales (Director of ITP S.A), Roy Ramati (Senior Vice President, EMEA & Business Development) / fot. Olga Kharina, Zatokapiekna.pl

Na czym polega zabieg Photofabulous?

Photofabulous by Lumenis to wielowymiarowy zabieg dedykowany zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, którym zależy na kompleksowej eliminacji oznak starzenia się skóry. Dzięki połączeniu dwóch  procedur w jednym zabiegu jesteśmy w stanie pozbyć się przebarwień, zmian pigmentacyjnych, plam posłonecznych, zmarszczek oraz znacząco poprawić strukturę i koloryt skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu platformy laserowej Stellar M22 marki Lumenis, wyposażonej w unikalną i  opatentowaną technologią  OPT™  (Optimal Pulse Technology) oraz głowicę REsurFX.

Zabieg PhotofabulousMonika Jachimek (ITP S.A. Clinical Expert) / fot. Olga Kharina, Zatokapiekna.pl

Pierwszy etap zabiegu polega na zastosowaniu technologii OPT, która ma na celu redukcję przebarwień przy jednoczesnym zainicjowaniu procesu fotobiomodulacji komórkowej. Drugim etapem jest zastosowanie głowicy laserowej ResurFX pozwalającej na wykonanie intensywnego frakcyjnego nieablacyjnego resurfacingu. W wyniku działania technologii dochodzi do przebudowy  skóry, poprawy jej struktury zapewniając napięcie oraz redukcję zmarszczek oraz stymulacji produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych w głębszych warstwach skóry.

ITP S.A. jest wyłącznym dystrybutorem marki Lumenis w Polsce. W swoim portfolio posiada  wiele innowacyjnych rozwiązań a najważniejszym aspektem dla marki są badania naukowe, innowacyjność oraz rozwój. Firma Lumenis jest światowym liderem w produkcji laserów medycznych oraz najwyższej jakości urządzeń do medycyny, medycyny estetycznej, okulistyki oraz ginekologii estetycznej.

Więcej informacji na stronie  photofabulous.pl