1 / 26

Jesień i zima w pielęgnacji już od lat mijają pod znakiem ochrony przed zanieczyszczeniami i niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi. Z tym większą satysfakcją można przyjąć premierę nowej kapsułki DETOX do zabiegów Geneo. Podczas śniadania prasowego firma ITP S.A. zaprezentowała nową, zieloną kapsułkę do odmładzającego i odżywiającego zabiegu Oxygeneo.

 

Nową kapsułkę Detox z serii Geneo OxyPod zaprezentowano 16 listopada podczas śniadania prasowego we Flaming & Co. BISTRO w Warszawie. Spotkanie, które zgromadziło media lifestylowe oraz branżowe, zaczęło się od części merytorycznej z udziałem Małgorzaty Śliwińskiej, Head of Marketing ITP S.A. i Barbary Dąbrowskiej-Gur, Dyrektor ITP  Surgical. 

- Głównym działaniem Geneo jest dotlenianie, działa ono wykorzystując efekt Bohra. Kapsułka Geneo powoduje powstanie dwutlenku węgla na powierzchni w postaci piany i w trakcie zabiegu hemoglobina wyrzuca ten tlen do skóry. Drugą rzeczą jest nawilżenie, a trzecią jest złuszczenie mikrogranulkami, które pojawiają się na powierzchni kapsułki. Zabieg daje natychmiastowe i długotrwałe efekty młodszej, perfekcyjnie nawilżonej i rozświetlonej skóry - mówiła Barbara Dąbrowska-Gur.

Całość wydarzenia - od pysznego śniadania z zielonymi akcentami, przez wystrój, po gift packi dla mediów - nawiązywała do głównego tematu spotkania, czyli detoksu organizmu od środka i z zewnątrz.

 

Geneo Detox – oczyszczająca moc w zielonej kapsułce

Zanieczyszczenia powietrza to jeden z wielu powodów, dla których tak ważne jest oczyszczanie skóry. Tu właśnie pomocne może być zastosowanie nowej kapsułki Geneo Detox, która usuwa toksyny, a dzięki zawartości przeciwutleniaczy, także chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Zabieg Geneo Detox ma wzmacniać barierę ochronną skóry, zabezpieczając ją przed działaniem wolnych rodników, toksyn i innych szkodliwych czynników środowiskowych. Działa ona też napinająco i rozjaśniająco, przywraca skórze równowagę, odświeża ją i odmładza, jednocześnie opóźniając pojawianie się oznak starzenia.

Kapsułka Geneo Detox bazuje na sprawdzonych składnikach, w tym na glukonianie miedzi, który oczyszcza i odświeża skórę, działa przeciwzapalnie, łagodzi reakcje alergiczne i bierze udział w syntezie kolagenu oraz regeneracji skóry. Zawiera ona także wyciąg z zielonej herbaty o właściwościach przeciwutleniających i przeciwzapalnych, który - co już udowodniono - naprawia fotouszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV. Zabieg z wykorzystaniem nowej kapsułki Geneo dopełnia serum usuwające toksyny z silnie nawilżającym olejem marula, łagodzącym podrażnienia wyciągiem z koralowca, działającym antybakteryjnie wyciągiem ze skrzypu polnego, a także kompleksem olejów i składników łagodzących.

- Nowa kapsułka Geneo Detox to poważny kandydat do grona najlepszych zabiegów oczyszczających i dotleniających, traktowanych jako zabiegowa pielęgnacja anti-pollution. - powiedziała Estera Gabczenko, reprezentująca redakcję Zatoki Piękna podczas wydarzenia.

Działanie nowej kapsułki i zabiegu Geneo Detox można już przetestować w najlepszych gabinetach i klinikach w Polsce.

 

Więcej o technologiach ITP S.A.: www.itpestetyka.pl