5 sierpnia br. w Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto odbył się niezwykły wieczór Mody z Sercem, połączony z licytacją przedmiotów na rzecz Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. Na aukcję na Allegro Charytatywni trafiły ubrania, dodatki i akcesoria, unikatowe książki z autografami, notesy, gadżety i elementy wyposażenia wnętrz. Każdy z przekazanych darów ma ogromną wartość, bo został podarowany przez ludzi z serca i w odruchu niesienia pomocy.

 

Oglądaj relację!

 

Wieczór Mody z Sercem

- Jestem bardzo wdzięczna wszystkim osobom, dzięki którym mogliśmy ten wieczór zorganizować oraz tym, które przyjęły zaproszenie na wieczór Mody z Sercem. - powiedziała dr Anna Janowicz, prezes Fundacji Hospicyjnej.

Gościem specjalnym spotkania była Krystyna Przybylska - matka zmarłej aktorki, Anny Przybylskiej, byłej podopiecznej Hospicjum im. ks. Dutkiewicza. Pani Krystyna zdecydowała się przekazać na aukcję sukienkę projektu Rolanda Moureta, która należała do jej córki.

Wśród wielu wyjątkowych i cennych przedmiotów znalazły się m.in

  • Biżuteria Kruk z kolekcji Martyny Wojciechowskiej i zdjęcia autorstwa Łukasza Wajszczyka z dedykacją Martyny.
  • Sukienka projektu Natalii Jaroszewskiej przekazana przez Aleksandrę Kwaśniewską.
  • Sukienka zaprojektowana przez Kasię Radecką z Malinne przekazana przez Katarzynę Bujakiewicz – to jedyny egzemplarz sukienki w niebieskim kolorze.
  • Sukienka zaprojektowana przez Michała Starosta, jednego z czołowych polskich projektantów mody.
  • Bluza Macieja „Gleby” Florka, która została zaprojektowana specjalnie dla niego do programu You Can Dance.

Uczestnicy spotkania nie tylko mogli wziąć udział w aukcji w trakcie wydarzenia Moda z Sercem, przedmioty można było wylicytować również na aukcji internetowej Allegro Charytatywni. 

Do wydarzenia swoją cegiełkę dołożyły również trójmiejskie kliniki, które ufundowały vouchery na zabiegi medycyny estetycznej dla uczestniczek wydarzenia:

  • Medycyna Estetyczna Dr Marcin Nowak z Gdańska
  • The Clinic z Gdyni 
  • Novique z Gdańska
  • Instytut Urody Marzena Olszewska z Gdyni
  • Abacosun z Gdyni 

Spotkaniu towarzyszyły ogromne emocje. Co o wieczorze Mody z Sercem mówią jego uczestnicy?

- Piękne miejsce tworzą ludzie i piękne miejsce tworzy energia, która do nich przychodzi i trafia. Bardzo się cieszę, że jesteśmy takim miejscem, które ludzie lubią, chcą przychodzić. Jest dla mnie niezwykle ważne, że nareszcie możemy się spotkać, zobaczyć. A wszystko co czyni dobro, wraca dobrem. Mocno w to wierzę, dlatego tak jak potrafimy, to wspieramy Hospicjum Dutkiewicza.powiedziała Sylwia Gadomska, dyrektor Hotel MERCURE Gdańsk Stare Miasto

- Wrażenia niezwykłe, bo wieczór niezwykły. Po pierwsze jesteśmy w sercu Gdańska, w środku lata, piękny letni wieczór i bardzo dużo dobra się tutaj działo. Bo spotkali się ludzie nieprzypadkowi, którzy mają w sobie ogromne serca, dużo empatii, chęć pomocy innym. - podsumował wydarzenie Robert Silski, dziennikarz Radio Gdańsk

Dla nas największą atrakcją wieczoru był pokaz mody marki PUDU, w którym w roli modelek wystąpiły wspaniałe Panie wspierające Fundację Hospicyjną, a wśród nich nasza red. naczelna Estera Gabczenko.

- Jestem zachwycona dziewczynami, które się zgłosiły do pokazu. Coś cudownego, wspaniała energii, radosne... Pięknie wyglądały - powiedziała po pokazie Joanna Weyna, projektantka, właścicielka marki PUDU.

 

Dlaczego warto pomagać Hospicjum Dutkiewicza?

Hospicjum Dutkiewicza opiekuje się ciężko chorymi dziećmi i osobami dorosłymi oraz ich bliskimi. W ciągu roku to ponad 1000 osób w dwóch hospicjach domowych (dla dzieci i dorosłych) oraz w domu hospicyjnym przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Troszczy się także o rodzeństwo dzieci chorych oraz o dzieci osierocone, zapewniając im pomoc w ramach programu Fundusz Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga. Wspiera opiekunów rodzinnych osób nieuleczalnie chorych i u kresu życia, budujemy dla nich Centrum Opieki Wytchnieniowej. Opieka hospicyjna to również wsparcie rodzin pacjentów w trakcie trwania choroby, a także wsparcie dzieci i dorosłych w żałobie. To wielu ludzi, którzy liczą na pomoc i opiekę w najtrudniejszych dla siebie chwilach.

Opieka w hospicjum jest bezpłatna. Ma za zadanie zapewnić możliwie najlepszą jakość życia choremu – w wymiarze fizycznym, emocjonalnym, duchowym i socjalnym. Lekarze, pielęgniarki, opiekunki, rehabilitanci, psycholodzy, dietetycy, duchowni, wspierani przez wolontariuszy odpowiadają na potrzeby podopiecznych. Na takim całościowym podejściu opiera się idea opieki hospicyjnej, którą każdego dnia realizuje Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, największe i najstarsze hospicjum na Pomorzu.