Za nami XVIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. To najważniejsze i najstarsze wydarzenie dotyczące medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. O tym co działo się podczas tegorocznego kongresu porozmawialiśmy z dr. Andrzejem Ignaciukiem. Posłuchajcie!

 

Oglądaj reportaż wideo!

 

Ponad 1000 uczestników, 22 sesje naukowe, 39 zajęć warsztatowych, 84 wykładowców i blisko 90 wystawców – zorganizowany w ostatni weekend września XVIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging zgromadził specjalistów z całej Europy.

- Jest to największy nasz kongres, ponieważ przekroczyliśmy „magiczną” liczbę 1000 uczestników. Mówię o lekarzach uczestniczących, bo wszystkich jest ponad 1600 osób - potwierdza dr Andrzej Ignaciuk, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Zgromadzeni w Warszawie lekarze mieli okazję nie tylko porozmawiać o nowych zastosowaniach botoksu, nowoczesnych preparatach autologicznych, wypełniaczach, medycynie anti-aging czy technologii plazmowej, ale też wspólnie świętować 25 lat istnienia PTMEiAA

- Od tych 25 lat, jak zmieniła się medycyna estetyczna, jak jest ważna dla wielu lekarzy, jak jest obecna w mediach, jak jest obecna w wyobraźni medialnej, zwłaszcza kobiet, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Tym bardziej, że 25 lat naszego towarzystwa, można również powiedzieć, że to jest 25 lat medycyny estetycznej w Polsce - mówi dr. Andrzej Ignaciuk.  - Bardzo dbamy o to, żeby lekarze byli jak najlepiej przygotowani, stąd działalność Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej. Od 2002 r. wykształciliśmy ponad 600 lekarzy - dodaje.

- Medycyna estetyczna ma swoje blaski, jej rozwój jest tego dowodem. Ma również swoje cienie. Przykłady tego możemy czasem widzieć w mediach. Są to osoby poszkodowane, najczęściej nie przez lekarzy, ale przez tych, którzy się pod tych lekarzy podszywają, czyli osoby bez wykształcenia medycznego, które praktykują medycynę - kontynuuje założyciel PTMEIAA.

Dr Andrzej Ignaciuk w rozmowie z Esterą Gabczenko, redaktor naczelną Zatoki Piękna, przekazał też specjalne życzenia dla Czytelników naszego portalu:

- Korzystając z okazji, czyli tego, że mam w swojej dłoni mikrofon Zatoki Piękna, która - mam nadzieję i jestem o tym przekonany - kształtuje dobre gusty estetyczne i promuje medycynę estetyczną w jej prawdziwym, jak najbardziej profesjonalnym wydaniu. Chciałbym wszystkich serdecznie pozdrowić i życzyć, żeby zawsze to o czym czytają, znajdowało swoje odzwierciedlenie w usługach, z których pewnie część Czytelników korzysta. Liczymy na to, że medycyna estetyczna, będzie medycyną jak najbardziej prawdziwą i będzie medycyną najwyższego lotu. Życzę wszystkim dużo zdrowia, bo to jest zasadnicza sprawa, a jak jest estetyka i zdrowie, to już mamy wszystko. Dziękuję bardzo - powiedział doktor.

 

Zobacz też zdjęcia z kongresu: