Trzy dziewczyny na podium, pokazy mody i Kamila Świerc wręczająca koronę tej najpiękniejszej – konkurs Miss Wybrzeża 2018 za nami! Tytuł Miss, także decyzją naszej redaktor naczelnej, otrzymała Aneta Żelaskowska z Pelplina, która zyskała tym samym szansę na udział w konkursie Miss Polski.

 

Wieczór 11 maja był naprawdę gorący. W Hotelu Haffner w Sopocie spotkało się 12 kandydatek do tytułu Miss Wybrzeża 2018: Karolina Sobucka, Anna Koc, Paulina Ćwiek, Paulina Chruścińska, Gosia Mazur, Klaudia Kozicka, Ania Bajurska, Patrycja Gromek, Karolina Osińska, Julia Złota, Aneta Żelaskowska oraz Klaudia Guze. Podczas gali wystąpiły w roli modelek prezentujących m.in. kolekcje Patryka Wojciechowskiego, Bartka Pilawskiego, TUTU Princess oraz Maranthy. Dziewczyny stanęły przed publicznością aż siedem razy. Które z nich zaprezentowały się najlepiej?

Decyzją 12-osobowego jury pod przewodnictwem Gerharda Parzutki von Lipińskiego koronę wręczono 19-letniej Anecie Żelaskowskiej. - Jestem pod wrażeniem kandydatek z Wybrzeża. Dziewczyny urzekły mnie swoja urodą i wdziękiem. Wybór tej Najpiękniejszej nie był łatwy. Cieszę się, że pozostali członkowie jury w swoich wyborach postawili również na naturalność i dziewczęcy urok. Trzymam kciuki za Anetę Żelaskowską w ogólnopolskim konkursie – mówi Estera Gabczenko, redaktor naczelna Zatoki Piękna, która również zasiadała w jury konkursu.

Jury Miss Wybrzeża 2018
Jurorzy Miss Wybrzeża 2018

 

Koronę najlepszej kandydatce wręczyła Kamila Świerc, aktualna Miss Polski.

Kamila Świerc - Miss Polski 2017
Kamila Świerc - Miss Polski 2017

 

O krok od zwycięstwa była wicemiss Klaudia Guze. Drugą wicemiss została Gosia Mazur. Wszystkie dziewczyny, które stanęły na podium, zakwalifikowały się do ćwierćfinału konkursu Miss Polski. O ten tytuł powalczą również Miss Publiczności Anna Koc z Gdyni oraz Paulina Chruścińska z Kwidzyna.

Galę swoim występem uświetniła polska wokalistka Paula. Wieczór z pięknem, moda i biznesem, czyli nowa formuła wyborów Miss Wybrzeża, jaką zaproponowały w tym roku organizatorki Anna Samsel i Anna Malinowska zdecydowanie przypadła nam do gustu.  Patronat medialny nad konkursem objęła Zatoka Piękna.