Plebiscyt Kobieta Sukcesu, organizowany przez Konwencję Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego, po raz kolejny pozwolił wyłonić ambasadorki regionu. W tym roku tytuł Kobiety Sukcesu 2018 trafił do Estery Gabczenko, wydawcy i redaktor naczelnej portalu Zatoka Piękna.

 

Plebiscyt rozgrywany jest od 23 lat i jak dotąd tytuł Kobiety Sukcesu trafił do ponad 200 ambasadorek regionu. W tegorocznej edycji wydarzenia wyróżniono Esterę Gabczenko, wydawcę portalu Zatoka Piękna. - Wyróżnienie w plebiscycie Kobieta Sukcesu, z tak długoletnią tradycją, to dla mnie olbrzymi zaszczyt, ale też autentyczna satysfakcja z dotychczasowych działań oraz motywacja do podejmowania kolejnych wyzwań i nowych projektów – mówi Estera Gabczenko.

Estera Gabczenko, Kobieta Sukcesu 2018
Estera Gabczenko, Kobieta Sukcesu 2018 / fot. Olga Kharina

 

Nagrodzona za Zatokę Piękna

Estera Gabczenko z branżą medialną związana jest już od 2002 roku. Od tamtej pory współtworzyła największe, poświęcone zdrowiu, stylowi życia, modzie i tematyce parentingowej, serwisy w Polsce. Swoje doświadczenie wykorzystała w pracach nad własną firmą, agencją GAB Media. Jej autorskim projektem jest dwujęzyczny serwis Zatoka Piękna dostarczający informacji z zakresu medycyny estetycznej, nowoczesnej technologii, zabiegów hi-tech, wellness i spa oraz stomatologii.

Estera Gabczenko, Kobieta Sukcesu 2018
Estera Gabczenko, Kobieta Sukcesu 2018 / fot. Olga Kharina

 

Wydawca Zatoki Piękna wspiera medialnie także akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących, stowarzyszeń i fundacji oraz promuje i wspiera merytorycznie akcje kierowane do kobiet. W część działań angażuje się osobiście, można ją spotkać ponadto na wydarzeniach poświęconych samorozwojowi i przedsiębiorczości. Prywatnie jest mamą bliźniaków, miłośniczką dalekich podróży, pięknych hoteli, teatru i... wysokich szpilek.

Estera Gabczenko, Kobieta Sukcesu 2018
Estera Gabczenko, Kobieta Sukcesu 2018 / fot. Olga Kharina

 

Plebiscyt tylko dla Pań

Idea plebiscytu narodziła się w 1995 roku. Pierwsza edycja okazała się na tyle dużym sukcesem, że było jasne, iż doczeka się on kontynuacji. Wcześniej organizowane rankingi były zdominowane przez mężczyzn, dlatego stworzono konkurs, który pozwoliłby wyróżnić kobiety z ponadprzeciętnymi osiągnięciami w takich dziedzinach, jak nauka, kultura czy gospodarka.

Konkurs stał się już tradycją, choć nadal jest jedynym takim plebiscytem w Polsce północnej, pozwalającym wyróżnić prawdziwe ambasadorki województwa pomorskiego. Tegorocznemu wydarzeniu patronował marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Wśród laureatek tegorocznego plebiscytu znalazły się także: 

Monika Błaszkowska – Migaloo Home, Migaloo Light, 

Magdalena Borejszo-Bulc – AHB Service, 

Patrycja Mlejnek-Gałęza – Towarzystwo Edukacji Bankowej, 

Aleksandra Myślak – BAKPIT, 

Sylwia Piątkowska –  Golden Grant, 

Karolina Sozańska – Holistic Clinic, 

Anna Stankiewicz-Ostaszewska – Atelier Anja Coraletti, 

Emilia Świeczkowska – Grupa Smoleń, 

Anna Waniewska – PROINWESTA, 

Dorota Wollenszleger – Kobieta i Rozwód, 

Irena Wróblak – Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych.

W 2018 roku oprócz tytułu Kobiety Sukcesu przyznano też dwie nagrody specjalne za całokształt osiągnięć. Odebrały je Grażyna Paturalska (Styl w Wielkim Mieście, Sopot) oraz Agnieszka Kośnik-Zając (Instytut Babiana, Gdańsk).

 

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z ROZDANIA NAGRÓD!