Pierwsze spotkanie z cyklu „Babskie Sprawy” w klinice Lorenzo Coletti w Rumi za nami! Zobaczcie, jak było i poznajcie możliwości zaprezentowanych w piątkowy wieczór technologii.

 

Kilka dni temu po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni, w klinice Lorenzo Coletti w Rumi odbyły się „Babskie Sprawy” – spotkanie dla kobiet, pacjentek oraz gości skupione wokół tak bliskiej nam medycyny estetycznej. Piątkowy wieczór, choć wiele z nas mogło mieć wtedy inne plany, okazał się idealną porą na zorganizowanie wydarzenia. Frekwencja dopisała, a prezentacje kolejnych zabiegów i technologii obserwowano z zapartym tchem. Doskonała atmosfera sprawiła, że wszyscy bawili się do późnych godzin.

 

Babskie Sprawy w klinice Lorenzo Coletti

 - "Babskie sprawy" przy lampce włoskiego prosecco, luźna atmosfera, fantastyczne ekspertki i zabiegi na żywo – to tylko część atrakcji, jakie czekały na nas w Lorenzo Coletti. Klinika stworzona przez Seweryna Sarnę okazała się niezwykle klimatycznym miejscem i z pewnością – spośród wszystkich klinik na mapie małego Trójmiasta – placówką wartą uwagi. Po spotkaniu nie miałam wątpliwości – to miejsce doskonałe tak na zabieg pielęgnacyjny czy modelujący sylwetkę, jak i na piątkowy wieczór z przyjaciółką – podsumowała wydarzenie Estera Gabczenko, redaktor naczelna Zatoka Piękna

Spotkanie odbyło się 27 października i pozwoliło zrelaksować się każdej uczestniczce. Pijąc wino czy kawę można było nie tylko posłuchać o tym, jak poczuć się piękne we własnym ciele, ale i poddać się zabiegom, by przetestować je na własnej skórze. W świat i możliwości kliniki wprowadziła nas Marta Szarogroder, menagerka Lorenzo Coletti.

- Chcemy, żeby nasze klientki były świadome swojego piękna, by dbały o siebie mądrze, skutecznie, ale i bezpiecznie, by korzystały z naszej oferty przekonane, że mogą odnieść sukces w nierównej walce z upływającym czasem. Dlatego niezwykle dbamy o jakość naszych usług, profesjonalne konsultacje, opiekę po zabiegu oraz sprzęt medyczny o najwyższej skuteczności zabiegowej. – powiedziała Marta Szarogroder. Jako prowadząca spotkanie nie omieszkała oczywiście też przedstawić gości specjalnych.

Grono prelegentów okazało się idealnie dobrane. Głos zabrała m.in. Małgorzata Gąska, Beauty Mental Coach, która wezwała nas do zadbania o wygląd zewnętrzny oraz pokazała, jak czuć się pięknie, wykorzystując do tego nie tylko urodę, ale i modę.

Małgorzata Gąska
Małgorzata Gąska / fot. Adam Kuptz

 

Podczas spotkania w klinice nie mogło zabraknąć też specjalisty medycyny estetycznej. W świat możliwości tej gałęzi medycyny wprowadziła nas ekspertka Beata Witkowska-Sumowska, zorientowana nie tylko w nowościach i trendach. Słuchaczkom opowiedziała bowiem o swoim ulubionym zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących PDO. Dowiedzieliśmy się, że najbardziej zaawansowany system nici PDO, to nici haczykowe. Zabiegi z ich użyciem pozwalają m.in. na podciągnięcie policzków, redukcję bruzdy nosowo-wargowej w bardzo naturalny i nieinwazyjny sposób. Implantacja nici PDO jest szybka i bezbolesna, co miało niemałe znaczenie dla Pań zainteresowanych takim niechirurgicznym liftingiem twarzy.

Beata Witkowska-Sumowska
Beata Witkowska-Sumowska / fot. Adam Kuptz

 

Od teorii do praktyki, czyli babskie testy w Lorenzo Coletti

Relaks to nie jedyne, na co mogły liczyć uczestniczki Babskich Spraw. Co śmielsze kobiety miały też okazję przetestować zabiegi na własnej skórze. Co więcej, wśród odważnych pacjentów znalazł się jeden pan – właściciel Seweryn Sarna na oczach zgromadzonych gości poddał się iniekcjom z botoksem. Brawo za odwagę!

Zabieg z botoksem
Beata Witkowska-Sumowska, Seweryn Sarna / fot. Adam Kuptz

 

Wróćmy jednak do testów. Po wygłoszonym wykładzie przeszła do nich właśnie specjalistka medycyny estetycznej Beata Witkowska-Sumowska.

Zabieg nici PDO
Beata Witkowska-Sumowska / fot. Adam Kuptz

 

W ramach części praktycznej na dojrzałej modelce wykonano zabieg wszczepienia nici PDO, którego efekty można było obejrzeć od razu po jego zakończeniu, nie tylko na żywo, ale też – co było ciekawostką, zwłaszcza dla redakcji ZatokaPiekna.pl, która lubi technologie – na specjalnym urządzeniu 3D LifeViz. O jego możliwościach oraz działaniu opowiedziała Renata Frączek. Trójwymiarowe badanie okazało się nie tylko świetną technologią pozwalającą ocenić stan skóry, ale też niepodważalnym dowodem na skuteczność zabiegów.

Renata Frączek
Renata Frączek / fot. Adam Kuptz

 

Przebieg spotkania doskonale pokazuje, dlaczego trwało ono tak długo. Podczas eventu nadarzyła się okazja do rozmów i konsultacji z ekspertkami Lorenzo Coletti. Wykształcone, doświadczone i serdeczne panie kosmetolog cierpliwie odpowiedziały na wszystkie pytania. Na co dzień w prowadzeniu konsultacji w klinice Lorenzo Coletti towarzyszą im też inne specjalistki, w tym fizjoterapeutka, dietetyczka, podolog oraz linergistka, czyli specjalistka makijażu permanentnego.

W piątkowy wieczór, w ramach części praktycznej, zaprezentowano też peeling węglowy – skuteczny i bezpieczny sposób na odświeżenie cery i przygotowanie jej do kolejnych zabiegów.

peeling węglowy
fot. Adam Kuptz

 

Nasza uwagę przyciągnął też zabieg Intraceuticals Rejuvenate o działaniu odmładzającym, regenerującym oraz wypełniającym zmarszczki. Dzięki bardzo bogatemu w składniki serum znacznie poprawia jędrność i gęstość skóry. Na własne oczy mogłyśmy przekonać się, że cera modelki po zabiegu była promienna, odżywiona, silnie nawilżona, a zmarszczki mniej widoczne. Intraceuticals Rejuvenate przeznaczony jest dla każdego typu skóry, nawet młodej w celu ochrony, rewitalizacji oraz regeneracji skóry. Co ciekawe zabieg mogą wykonywać nawet kobiety w ciąży, po odbytych nowotworach, co świadczy o tym, że jest on niezwykle bezpieczny.

Zabieg odmładzający
fot. Adam Kuptz

 

Hitem spotkania był jednak niewątpliwie Icoone Laser – nowość w klinice Lorenzo Coletti, którą – ze względu na wykorzystanie dodatkowego lasera biostymulacyjnego – śmiało można określić mianem rewolucji w modelowaniu sylwetki.

 

Konsultacje, upominki, zabiegi na żywo, pyszny poczęstunek oraz przemyślane połączenie wykładów i praktyki – udział w wydarzeniu trudno byłoby nazwać czasem straconym. Babskie Sprawy w pełni zasługują na to, aby stać się imprezą cykliczną.