Terapię uzależnień powinna przejść każda osoba mająca problem z nałogiem. Leczenie pozwala na powrót do zdrowia psychicznego i fizycznego. Dzięki terapii pacjent uczy się żyć na nowo bez konieczności sięgania po substancje psychoaktywne czy praktykowania innych szkodliwych zachowań.

Współcześnie nałóg to nie tylko uzależnienie od substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol czy narkotyki. To także uzależnienie od gier komputerowych, filmów pornograficznych, hazardu czy też wszelkiego rodzaju zaburzenia dotyczące odżywiania. Nałóg to po prostu przymus zażywania danych szkodliwych substancji lub też niekontrolowane powtarzające się zachowania. Niezależnie od jego rodzaju, nałóg wpływa negatywnie na zdrowie i funkcjonowanie nie tylko samego uzależnionego, ale i na jego otoczenie. Choćby dlatego leczenie uzależnień jest koniecznością.

Terapia uzależnień - na czym polega

Terapia uzależnień to szereg działań, które mają pomóc pacjentowi w pozbyciu się uzależnienia fizycznego i psychicznego. W przypadku nałogu alkoholowego czy np. narkomanii konieczne jest przeprowadzenie detoksu. To inaczej oczyszczanie organizmu z toksycznych substancji nagromadzonych w ciele osoby uzależnionej. Detoks to także uzupełnienie deficytu minerałów i witamin. Pomaga on przetrwać pierwsze dni abstynencji – są one konieczne do zaczęcia terapii. Podczas terapii (możliwa jest psychoterapia grupowa oraz skorzystanie z terapii indywidualnej) pacjent zdobywa wiedzę na temat nałogu i uczy się nowych zachowań, które pozwolą mu żyć w trzeźwości. Terapia może się odbywać ambulatoryjnie w poradni leczenia uzależnień oraz stacjonarnie – zajmuje się nimi ośrodek terapii uzależnień. Ważne jest też to, by podczas terapii, a także po jej zakończeniu, korzystać z grup wsparcia. U osób uzależnionych podczas terapii mogą się pojawiać kryzysy, które mogą skutkować chęcią powrotu do nałogu. Dlatego tak ważne jest wsparcie takich grup i dostęp do specjalistów (lekarzy, psychologów).

Leczenie uzależnienia w ośrodku terapii uzależnień

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień, w którym terapia przebiega stacjonarnie, zapewnia kompleksową opiekę wszystkim pacjentom. O skuteczności takiego trybu terapii, np. w leczeniu uzależnienia od alkoholu, decydują nie tylko chęć leczenia się samego uzależnionego czy sztab fachowców. Terapia skoncentrowana na pacjentach w ośrodku oddalonym od zgiełku miasta to także możliwość wyciszenia się tak pomocnego w skutecznej terapii. W przypadku uzależnienia ważne jest też to, by dzień osoby na odwyku był maksymalnie wypełniony – ułatwia to zachowanie abstynencji. Różnego rodzaju zajęcia dla pacjentów to stały element terapii w takim ośrodku.
Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Be Free to pomocna dłoń dla wszystkich zmagających się z nałogiem oraz dla ich najbliższego otoczenia. Zajęcia terapeutyczne dostępne w tym miejscu to solidny i stabilny krok na drodze do trzeźwości. Szczegóły znajdziesz pod adresem: https://www.terapia-befree.pl/leczenie-uzaleznien,19.html


Ośrodek Terapii Uzależnień Be Free

Prywatny ośrodek odwykowy Be Free to grupa osób która od wielu lat zajmuje się skutecznym leczeniem uzależnień.

Terapie odwykowe:
• Leczenie uzależnień,
• Leczenie alkoholizmu,
• Leczenie narkomanii,
• Leczenie hazardu,
• Detoks alkoholowy,
• Detoks narkotykowy.

Adres:
ul. Słoneczna 18, 62-561 Ślesin

Telefony:
+48 535 100 111, +48 536 100 111

Zapraszamy do odwiedzin: https://www.terapia-befree.pl/