Pojawił się w ofercie co najmniej kilku wiodących marek, a liczba zapytań o ten produkt wzrosła w niesamowitym tempie. Mowa o pisaku do brwi z efektem microbladingu, który stanowi zdecydowanie tańszą alternatywę dla makijażu permamentnego brwi.

Niesymetryczny kształt czy prześwity to główne powody, dla których tak dużą popularnością cieszy się nie tylko henna brwi, ale i microblading. Makijaż permanentny brwi jest jednak kosztowny, ponieważ jego cena wynosi przeważnie od 900 zł wzwyż. Efekt? Wśród kosmetyków do makijażu na topie są już nie tylko tusze do rzęs, podkłady, szminki i produkty do konturowania, ale i pisak do brwi z efektem microbladingu.

 

Czym wyróżnia się pisak do brwi z efektem microbladingu?

Pisak do brwi z efektem microbladingu daje intensywniejszy i trwalszy efekt niż standardowa kredka lub pomada do brwi. Kosmetyk różni się od innych przede wszystkim aplikatorem. Wyprofilowana końcówka wygląda nieco jak postrzępiony pędzelek, tymczasem jest to "trójząb", czyli aplikator z trzema końcówkami o różnych długościach – od króciutkiej do najdłuższej (choć zdarzają się i pisaki z poczwórnymi końcówkami). Dzięki temu w kilka chwil można dorysować cienkie kreski imitujące włoski tam, gdzie ich brakuje.

Za pomocą pisaka do brwi z efektem microbladingu można wypełnić prześwity i dodać brwiom objętości bez kosztownej wizyty w salonie. Oczywiście, efekt utrzymuje się dobę, a nie przeszło rok, jak w przypadku microbladingu. Jednak kosmetyk za kilkadziesiąt złotych pozwala odtworzyć efekt inspirowany makijażem permanentnym, a więc także wypełnić ubytki, gdyby zdarzyło się komuś samodzielnie wykonać nie do końca udaną depilację brwi. Samo wykonanie makijażu brwi z jego pomocą jest natomiast szybkie i, w przeciwieństwie do microbladingu, bezbolesne.

 

Pisak do brwi z efektem microbladingu – jak używać?

Podstawą do uzyskania naturalnego efektu jest dobór odpowiedniego odcienia pisaka. Markery do brwi, bo tak często określane są tego typu produkty w drogeriach, dostępne są w różnych odcieniach brązu, dzięki czemu kosmetyk można dopasować odcieniem do swojego typu urody. Mały kłopot może jedynie sprawić pierwsze użycie, zwłaszcza po doświadczeniach z kredkami i pomadami do brwi.

Aplikacja dzięki różnej długości końcówkom jest niezwykle precyzyjna. Stopniowanie efektu jest jednak możliwe tylko przy odpowiednim zastosowaniu produktu. Końcówka markera musi być utrzymana prostopadle do brwi, wówczas zamiast niestetycznych grubych kresek szybko można narysować cienkie kreski imitujące włoski. Makijaż rozpoczyna się od nasady, kierując się w stronę końcówek i rysując kreski równolegle do brwi.

Jak pokazują opinie, z pisakiem do brwi nietrudno dojść do perfekcji. Chociaż pod względem trwałości makijażu nie zastąpi on microbladingu, hennę brwi jak najbardziej może.