Nowoczesne soczewki kontaktowe z powodzeniem zastępują tradycyjne okulary korekcyjne. Po taką metodę korekcji wad wzroku sięga obecnie coraz więcej Polaków. Szkła kontaktowe szczególnym zainteresowaniem cieszą się wśród osób prowadzących aktywny tryb życia: używa ich wielu zawodowych sportowców i pracowników fizycznych. Chociaż soczewki najczęściej służą do korygowania zaburzeń widzenia spowodowanych wadami wzroku, nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie. Wiele osób wybiera szkła kontaktowe również ze względów wizualnych. Co więcej, soczewki można nosić nawet wtedy, gdy nie ma się problemów ze wzrokiem. Właśnie tak jest w przypadku kolorowych soczewek kontaktowych oraz soczewek o zerowej mocy optycznej (zerówek).

 

Soczewki kontaktowe: korekcyjne i kosmetyczne

Szkła kontaktowe mają wielu zwolenników. Ich użytkownicy doceniają je przede wszystkim za wygodę, doskonałe odwzorowanie obrazu oraz nieograniczone możliwości uprawiania sportu. W soczewkach można trenować na siłowni, jeździć na nartach, jeździć konno, pływać na basenie, nurkować słowem – robić wszystko to, co byłoby o wiele trudniejsze (a często nawet niemożliwe) w zwykłych okularach. Do niedawna taka metoda poprawy widzenia była wybierana głównie przez osoby młode, w wieku około 16-25 lat. Obecnie szkła kontaktowe coraz częściej są pierwszym sposobem korekcji również u starszych pacjentów. Soczewkami można korygować coraz więcej wad wzroku. Rosnąca popularnością cieszą się też warianty typowo kosmetyczne, czyli takie zmieniające kolor oczu.

Kolorowe soczewki kontaktowe – zmień się nie do poznania!

Współczesny rynek optyczny jest bardzo rozbudowany. Technologie wykorzystywane do produkcji soczewek kontaktowych pozwalają tworzyć wiele wariantów szkieł, które nie służą już tylko do korygowania wad wzroku, lecz mają przede wszystkim walor wizerunkowy. Kolorowe soczewki kontaktowe z roku na rok zdobywają większą rzeszę fanów. To świetna opcja dla tych, którzy chcieliby zmienić swój wizerunek i zaprezentować się w zupełnie odmiennym wydaniu. W salonach optycznych i w sprzedaży internetowej dostępne są warianty podkreślające lub całkowicie zmieniające naturalną barwę tęczówki – kolorowego pierścienia otaczającego źrenicę.
Soczewki kolorowe są w 100% bezpieczne dla oczu. Ich producenci dokładają wszelkich starań, by szkła powstawały wyłącznie z najnowocześniejszych materiałów (m.in. specjalnego tworzywa hydrożelowego bądź silikonowo-hydrożelowego). Nowoczesne szkła kontaktowe zapewniają komfort noszenia przez cały dzień, podobnie jak zwykłe modele korekcyjne. Produkty są do kupienia w kilku wariantach: w zależności od trybu wymiany można używać soczewek kolorowych jednodniowych lub miesięcznych.
Soczewki kontaktowe zmieniające barwę oczu występują w kilku wariantach kolorystycznych, m.in. zielonym, niebieskim, szarym i piwnym. Dla osób pragnących uzyskać szczególnie zjawiskowe efekty kuszącą opcją mogą być wyjątkowo oryginalne szkła kontaktowe w rzadko spotykanych kolorach (np. pomarańczowym, fioletowym, różowym, szafirowym, ametystowym), a nawet wzorach (cętki, kropki, gwiazdki). Takie soczewki świetnie nadają się na imprezę, bal karnawałowy czy inne specjalne okazje, gdzie liczy się przede wszystkim kreatywność i niepowtarzalność. Szkła kolorowe znajdują ponadto szerokie zastosowanie w przemyśle fotograficznym i filmowym oraz w branży beauty. Używa się ich do stylizowanych sesji zdjęciowych, metamorfoz modelek, pokazów mody itd. Duży wybór soczewek w najróżniejszych kolorach i wzorach znajdziesz na tej stronie: www.bezokularow.pl/soczewki-kolorowe.

 

Soczewki kontaktowe o zerowej mocy optycznej

Na rynku dostępne są soczewki kolorowe łączące korekcję wzroku z efektem kosmetycznym oraz soczewki kolorowe bez mocy optycznej, powszechnie nazywane „zerówkami”. Szkła kontaktowe o zerowej mocy optycznej są przeznaczone dla osób bez wady wzroku, które pragną zmienić naturalny kolor swojej tęczówki. Producenci wprowadzają do asortymentu również bardzo wymyślne warianty, np. soczewki ze specjalnym pierścieniem całkowicie modyfikującym kształt źrenicy. Bardzo dużą popularnością cieszą się na przykład zerówki imitujące kocie oczy oraz warianty rozświetlające, optycznie powiększające oczy. Soczewki kontaktowe o zerowej mocy można zakupić w dobrych salonach optycznych. Szkła w modnych odcieniach i kolorach są także dostępne w sprzedaży internetowej.