Kremy z jadem węża, jak wiele innowacyjnych kosmetyków, to efekt inspiracji pielęgnacją azjatycką. Kobiety, które je przetestowały, nie bez powodu nazywają je alternatywą dla botoksu. Czym dokładnie wyróżnia się ten składnik? Oto wszystko, co powinnaś wiedzieć o maseczkach i kremach z jadem węża.

 

Kiedyś zabiegi medycyny estetycznej, w tym botoks, stanowiły temat tabu. Dziś gabinety, w których się je przeprowadza, mijamy na równi z piekarniami i kawiarniami. Ostrzykiwanie twarzy nie robi już na nikim wrażenia, dlaczego więc inaczej miałoby być w przypadku jadu węża? O tym tajemniczym składniku mówi się od lat, a przynajmniej od momentu, w którym nastał boom na kosmetyki azjatyckie. Pora zastanowić się, dlaczego to właśnie jad węża nazywa się alternatywą dla botoksu.

 

Jad węża a botoks

Botoks traktowany jest jako standardowy zabieg przeciwzmarszczkowy, który w krótkim czasie niweluje przede wszystkim zmarszczki mimiczne.

Polecamy też: Botoks nie tylko na zmarszczki. mniej znane zastosowanie toksyny botulinowej

Chociaż będąc młodym jest się otwartym wobec takiej procedury, co najmniej do 30. roku życia chciałoby się jednak uniknąć iniekcji. Na szczęście jest na to sposób: maseczki z jadem węża, które wbrew pozorom mogą wyraźnie poprawić wygląd twarzy i naprawdę są świetnym zamiennikiem toksyny botulinowej.

Polecamy też: Hibiskus. Roślinny botoks w kosmetykach

 

Wśród zabiegów typu lifting bez skalpela coraz częściej wymienia się maseczkę z jadem węża, która poprawia owal twarzy i oczywiście spłyca zmarszczki. Daje ona błyskawiczne i odwracalne efekty. O ile botoks jest szybki i niemal bezbolesny, o tyle maseczka działa w sposób naturalny i nie wymaga iniekcji – po prostu wnika w skórę, aby "zamrozić" mięśnie. Co więcej, toksyna botulinowa celuje tylko w jeden obszar, a maseczka – w całą twarz. Jakby tego było mało, efekty działania jadu węża są odwracalne.

 

Kremy z jadem węża

Chociaż maseczki z jadem węża cieszą się coraz większym powodzeniem, zdecydowanie bardziej popularne są bazujące na tym składniku kremy. Są one przeznaczone dla kobiet, które zauważają u siebie objawy starzenia, czyli od 25. roku życia wzwyż i nadają się do stosowania na twarz i szyję. Ich błyskawiczne działanie można wykorzystać w ramach przygotowań makijażu na ważną okazję.

Polecamy też: Zabiegi estetyczne na twarz po 30. roku życia

Uwaga! Produkty z jadem węża mogą pwodować podrażnienia, dlatego wcześniej lepiej zrobić test alergiczny.

Krem bazuje na syntetycznej pochodnej peptydu rozkurczającego znajdującego się w jadzie węża, a konkretniej na neuropeptydzie SYN-AKE, który rozluźnia skurcze nerwowo-mięśniowe, tym samym wygładzając skórę. Kremy i serum z jadem węża zawierają często także składniki nawilżające i filtry przeciwsłoneczne, co potęguje ich skuteczność. Trzeba wprawdzie liczyć się z wydatkiem co najmniej kilkudziesięciu złotych, ale w porównaniu do botoksu, to i tak niewiele.

Polecamy też inne artykuły z naszego cyklu: "Składy kosmetyków"