Aby kontynuować przeglądanie artykułu, potwierdź, że jesteś przedstawicielem branży medycznej wpisując swój adres email i numer PWZ.

W jakim kierunku rozwija się podologia, jak leczyć najczęstsze stany dotyczące chorób stóp i jaką pozycję w podologii zajmuje technologia laserowa? Odpowiedzi na te pytania poznali uczestnicy pierwszego Sympozjum Podologicznego, zorganizowanego przez firmy AleStopa i Shar-Pol. Konferencja, która odbyła się 10 maja w Modlinie, przyciągnęła kilkudziesięciu specjalistów z całego kraju.

 

Minione Sympozjum Podologiczne było pierwszą konferencją podologiczną organizowaną wspólnie przez Centrum Szkoleniowe AleStopa oraz dystrybutora urządzeń medycznych Shar-Pol. Tematem przewodnim spotkania było zastosowanie technologii laserowej w podologii, choć w programie wydarzenia znalazły się również wzmianki o metodach konwencjonalnych leczenia grzybicy paznokci, brodawek podeszwowych i odcisków, a także wykład dietetyka klinicznego na temat budowania odporności czy prelekcja psychologa, poświęcona budowaniu relacji i wdrażaniu innowacji. 

 

Oglądaj naszą relację!

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie

- Jesteśmy na pierwszym Sympozjum Podologicznym Kreuj jutro, organizowanym wspólnie z firmą Shar-Pol. Podologia w Polsce jest bardzo dobrze rozwinięta, natomiast my jesteśmy na początku swojej drogi i warto od naszych sąsiadów zaczerpnąć nowej wiedzy – mówiła nam Małgorzata Wojnicz-Sianożęcka, instruktor Centrum Szkoleniowego AleStopa. Podczas wydarzenia specjaliści przez kilka godzin nabywali wiedzę na temat laserowego leczenia wcześniej wspomnianych schorzeń. 

- Głównym bohaterem wydarzenia jest laser podologiczny Podylas. Jest to laser diodowy o długości fali 1064 nm. Jest to urządzenie, które jest zoptymalizowane pod kątem użycia w podologii, dlatego, że wyposażone jest w programy dopasowane do tego typu zabiegów, czyli do leczenia grzybicy paznokci, do leczenia brodawek wirusowych, do leczenia odcisków, do biostymulacji oraz do zabiegów chirurgicznych – powiedział Zatoce Piękna Krzysztof Makarski, prezes Shar-Pol. 

Firma Shar-Pol celem wprowadzenia lasera podologicznego do swojej oferty nawiązała współpracę z hiszpańską firmą INTERmedic. Dzięki jej powiązaniu z Uniwersytetem w Barcelonie do Modlina jako główny gość wydarzenia przyjechała dr Elizabeth Tio, specjalista z podologii. Podczas Sympozjum Podologicznego przedstawiła protokoły laserowego leczenia grzybicy paznokci, usuwania brodawek podeszwowych, usuwania odcisków, ale również protokoły w zabiegach biostymulujących. 

- Mamy specjalny protokół przeznaczony do zabiegów laserem. Inne protokoły używamy do leczenia grzybicy paznokci, jeszcze inne są przydatne w terapii odcisków i brodawek. Dostępny też jest osobny protokół obejmujący leczenie bólu za pomocą laseroterapii – mówiła Zatoce Piękna dr Elizabeth Tio. Ekspertka podczas konferencji nie tylko omówiła protokoły, ale także przeprowadziła zabiegi na żywo. Naszej redakcji wyjaśniła natomiast, jak wygląda praca z laserami w podologii w Hiszpanii. 

- Pracujemy z laserami o wysokiej intensywności. Oznacza to, że korzystamy z ich dużej mocy, dzięki czemu możemy leczyć podczas uszkodzenia tkanek. Ten rodzaj zabiegu może być trochę bolesny, dlatego też pracując z tym protokołem, pracujemy dookoła zmiany, żeby zmniejszyć ból, tak aby pacjent nie czuł dyskomfortu. Używamy również lasera do wykonywania zabiegów na niższych parametrach. Oznacza to, że możemy używać go do leczenia bólu, na przykład po operacji lub w terapii punktów spustowych – tłumaczyła dr Elizabeth Tio. 

Jak przyznali uczestnicy konferencji, wydarzenie miało dla nich ogromną wartość edukacyjną. - Pani doktor podzieliła się z nami swoimi protokołami w leczeniu grzybicy paznokci, brodawek podeszwowych, odcisków, a także w zabiegach biostymulujących – mówiła nam Wiktoria Odrzywołek, mgr kosmetologii. Jak dodała Małgorzata Wojnicz-Sianożęcka z Centrum Szkoleniowego AleStopa, omawiany laser wprowadza nowe możliwości zabiegowe, zwłaszcza u pacjentów, u których są trudności z terapią brodawki czy grzybicy paznokci

- Miałam okazję popracować na laserze podologicznym z diodą i wiem już na pewno, że ten laser zagości u mnie na stałe w gabinecie – przyznała Małgorzata Wojnicz-Sianożęcka.

Samo Sympozjum Podologiczne, jako kolejne wydarzenie z cyklu Akademia Shar-Pol, dzięki wykładom dr Elizabeth Tio i znakomitej organizacji, okazało się natomiast frekwencyjnym sukcesem. - Widząc tak duże zainteresowanie podologów dzisiejszym Sympozjum, właściwie już dziś planujemy zorganizowanie następnego – zapowiedział Krzysztof Makarski, prezes Shar-Pol. 

Materiał powstał we współpracy z firmą Shar-Pol www.shar-pol.pl