Aby kontynuować przeglądanie artykułu, potwierdź, że jesteś przedstawicielem branży medycznej wpisując swój adres email i numer PWZ.

Kilkudziesięciu specjalistów z całej Polski wzięło udział w MasterClass JetPeel Pro – kolejnym wydarzeniu z serii Akademia Shar-Pol. Warsztaty JetPeel odbyły się 15 maja w Vienna House Andel's Łódź, a uczestnicy trenowali swoje umiejętności pod okiem gościa specjalnego Laury Masini z Włoch.

 

Nowe technologie w medycynie estetycznej dają coraz większe możliwości, nie tylko przez rozszerzanie technologii, ale i dzięki wprowadzaniu nowych preparatów, które mogą być zastosowane podczas zabiegów. Przykładem takiej technologii jest JetPeel, której twórcą jest naukowiec specjalizujący się w technice rakietowej. To właśnie JetPeel Pro – urządzenie pozwalające wtłaczać substancje aktywne do poziomu skóry właściwej – było tematem kolejnego spotkania z serii Akademia Shar-Pol. Podczas MasterClass JetPeel Pro w Łodzi kilkudziesięciu specjalistów wysłuchało wskazówek od Laury Masini, międzynarodowej trenerki marki Tav-Tech, odpowiedzialnej za wprowadzenie technologii na rynek.

- Ponieważ mottem naszej firmy jest „Wiedza jest naszym atutem”, to staramy się ją zawsze poszerzać i wykorzystywać wszystkie możliwości zdobywania tej wiedzy. Zaprosiliśmy dzisiaj międzynarodową trenerkę firmy Tav-Tech, izraelskiej firmy, która jest odpowiedzialna za wprowadzanie na rynek już ponad 20 lat temu technologii JetPeel. Natomiast ta firma ma produkt, który ostatnio mocno się rozwija, wprowadziła nowe preparaty, wprowadziła dwie nowe serie produktów. Postanowiliśmy, że podzielimy się tą wiedzą z naszymi użytkownikami i zaprosiliśmy grupę użytkowników aparatu JetPeel na spotkanie z Laurą – powiedział Zatoce Piękna Krzysztof Makarski, prezes Shar-Pol.

 

Oglądaj naszą relację!

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

 

Możliwości JetPeel Pro z perspektywy Laury Masini

W czasie spotkania oprócz wykładu teoretycznego o urządzeniu JetPro, aplikatorach JetPeel i preparatach JetCare, JetPro Duo i JetPro ToGo odbyło się live demo oraz ćwiczenia z urządzeniem JetPro i preparatami JetCare. Podczas wydarzenia odbyła się też prezentacja nowej serii JetCare Green. - Korzystając z okazji, wprowadzamy dziś również na rynek polski cztery nowe produkty. Są to dwie serie preparatów: seria Youth dla młodych użytkowników, dla klientów w wieku poniżej 20 lat lub klientów około trzydziestki, bez widocznych oznak starzenia oraz produkt Green, czyli produkt ekologiczny – dodał Krzysztof Makarski.

Gościem specjalnym MasterClass była Laurą Masini, międzynarodowa trenerka marki Tav-Tech, która przybliżyła uczestnikom możliwości technologii, zaprezentowała nowości oraz przeprowadziła warsztaty z zastosowaniem preparatów JetCare, które umożliwiają wykonywanie spersonalizowanych zabiegów, dostosowanych do potrzeb klienta. - JetPeel jest prawdziwie unikalnym urządzeniem. Technologia w nim użyta pozwala na wytworzenie strumienia pod wysokim ciśnieniem, z dużą szybkością i wykonanie przednaskórkowej infuzji. Dostarcza ona składników do skóry bez dotykania, bez użycia igieł. Dodatkowo łagodnie złuszcza naskórek w unikalny, chemiczno-mechaniczny sposób i usprawnia mikrocyrkulację – powiedziała Zatoce Piękna Laura Masini, KOL firmy Tav Tech.

JetPeel Pro jest zabiegiem bezbolesnym, bezpiecznym, niewymagającym okresu rekonwalescencji i dającym szybko widoczne efekty, jednak zdaniem trenerki jego zalety na tym się nie kończą. - Piękno tego zabiegu tkwi w tym, że można go aplikować do różnych typów skóry, w różnym wieku, w różnym stanie, nawet do bardzo wrażliwej skóry czy skóry trądzikowej, bez dotykania jej. Dzięki temu możemy leczyć skórę o różnych wskazaniach. Siłą zabiegu pod wysokim ciśnieniem jest regeneracja i odmładzanie skóry, pokrywa to więc zapotrzebowanie, w szczególności w zakresie medycyny estetycznej – tłumaczyła nam Laura Masini.

 

 

Nowości w technologii JetPeel i linii JetCare

Miniony MasterClass zorganizowany przez firmę Shar-Pol był także okazją do porozmawiania o nowościach, tym bardziej, że spotkanie było skierowane do lekarzy, którzy już znają technologię i korzystają z niej w swoich gabinetach. - Firma Tav Tech zaprezentowała na IMCAS w Paryżu w lutym tego roku dwa nowe produkty. Jest to rozszerzenie technologii JetPeel o światło LED, czyli wzmocnienie terapii z zastosowaniem fotobiomodulacji oraz produkt JetPeelToGo, czyli produkt, który daje możliwość wyjścia z tą technologią na zewnątrz, czyli umożliwia gabinetowi zabranie urządzenia do klienta – zaznaczył w rozmowie z Zatoką Piękna Krzysztof Makarski.

Podczas ćwiczeń praktycznych na trzech stanowiskach trwała praca z urządzeniem JetPro i preparatami JetCare, tym istotniejsze było zaprezentowanie nowości z tej właśnie linii. Jak wyjaśniła nam Laura Masini, obecnie oferowanych jest 25 różnych preparatów do linii zabiegów JetCare, podzielonych na różne kategorie. W linii podstawowej znajdują się m.in. produkty JetCare Hydro, a w linii Renewal Care dostępne są cztery różne kwasy do złuszczania. Do infuzji przeznaczona jest natomiast linia Anty-Aging Series z trzema różnymi preparatami, takimi jak peptydy czy szerokim wyborem kwasów hialuronowych.

- Dostępna jest też linia Selective Care, gdzie zabiegi dostosowane są do konkretnych niedoskonałości skóry, takich jak trądzik, mają właściwości łagodzące i wykorzystują siłę czynników wzrostu. Mamy też w ofercie linię JetCare Boost z czterema preparatami jeszcze bardziej wzmacniającymi moc leczenia. Dodatkowo, linia JetCare Youth jest skierowana do bardzo młodej skóry, aby zwalczyć pierwsze oznaki starzenia. Ekologiczna linia JetCare Green została wypuszczona na rynek w tym roku – wyliczała Laura Masini, KOL firmy Tav Tech w rozmowie z Zatoką Piękna.

 

Technologia okiem uczestników MasterClass JetPeel Pro

Nasza redakcja, która odwiedziła trwający w Łodzi MasterClass JetPeel Pro, zamieniła też kilka słów z uczestnikami. Specjalistki, jak przyznały w rozmowie z Zatoką Piękna, pracują już na urządzeniu i mają z nim własne doświadczenia. Podczas Akademii Shar-Pol dowiedziały się jednak nowych rzeczy, które zamierzają wykorzystać w swoim gabinecie.

- Wprowadziłam do swojej oferty JetPeel dlatego, że mamy w klinice bardzo dużo też zabiegów mocniejszych, a JetPeel świetnie się sprawdza jako zabieg regeneracyjny po tych zabiegach - są doskonałe efekty. Teraz też w okresie letnim bardzo fajnie się sprawdza, jeśli chodzi o nawilżenie skóry i takie mocne odżywienie po ekspozycji na słońce. Efekty są zachwycające. Dzisiaj na prezentacji na przykład dowiedziałam się, że bardzo fajnie w okresie letnim można zabieg wykonywać np. na pośladki, gdzie ta skóra będzie wyglądała znacznie lepiej u kobiet, więc to będzie też taki podejrzewam hit w naszym gabinecie – relacjonowała nam Martyna Maczulis.

Efektywność zabiegów JetPeel oraz ich bezinwazyjność docenia też inna z uczestniczek szkolenia. - Z urządzenia JetPeel korzystam już od prawie roku. Mam go w gabinecie głównie ze względu na to, że jest to świetne urządzenie do zabiegów pielęgnacyjnych, ale jednocześnie nieinwazyjne, więc dla osób, które na przykład albo boją się igieł, albo nie chcą próbować na początku bardziej inwazyjnych zabiegów. JetPeel jako seria zabiegów jest świetną alternatywą dla zabiegów bardziej inwazyjnych. Jednocześnie jest bardzo komfortowy i niebolesny – oceniła Dorota Izotow.

Spotkanie MasterClass JetPeel Pro było kolejnym, ale nie ostatnim wydarzeniem z cyklu Akademia Shar-Pol. Następne spotkania, jak zapowiedział naszej redakcji Krzysztof Makarski, już niebawem.

Materiał powstał we współpracy z firmą Shar-Pol www.shar-pol.pl