- Dzięki implantom Motiva® mogliśmy na szeroką skalę zastosować w naszej klinice podpowięziowe powiększanie piersi – mówi w rozmowie z Zatoką Piękna chirurg dr n. med. Jerzy Kolasiński, założyciel Kliniki Kolasiński.

 

Oglądaj film edukacyjny!

 

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. produktów, preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

Idealnie dopasowujące się do ciała, z jeszcze wyższym profilem bezpieczeństwa od wcześniejszego modelu – implanty Ergonomix2® firmy Motiva oferowane są pacjentką przez kolejne kliniki w Polsce. Więcej o ich możliwościach dowiedzieliśmy się podczas naszej wizyty w Klinice Kolasiński w podpoznańskim Swarzędzu.

Klinika Kolasiński funkcjonuje nieprzerwanie od 1984 roku. Jak wskazuje jej nazwa, Hair Clinic Poznań, początkowo była skupiona na chirurgicznym leczeniu łysienia. Dziś wykonywane są w niej operacje plastyczne, a także wybrane zabiegi ortopedyczne oraz z zakresu chirurgii naczyniowej, rekonstrukcyjnej oraz dermatochirurgii. Jej zespół tworzy kilkunastu lekarzy specjalistów, a nieustanny rozwój pozwala oferować szeroki zakres zabiegów oraz możliwość kilkudniowego pobytu w klinice.

Sama klinika to owoc wielkiej miłości do medycyny, którą praktykują kolejne pokolenia rodziny Kolasińskich. - Jest to pewną kontynuacją tradycji rodzinnych, bowiem już w 3 pokoleniu wykonuję ten zawód. Witam serdecznie w klinice, którą założyłem w 1984 roku, czyli 38 lat temu – mówi dr n. med. Jerzy Kolasiński, specjalista chirurgii ogólnej i specjalista chirurgii plastycznej, założyciel kliniki.

 

Powiększanie piersi w Klinice Kolasiński

Klinika Kolasiński specjalizuje się m.in. w operacjach plastycznych piersi, dlatego to właśnie w tym miejscu przyjrzeliśmy się bliżej innowacyjnym implantom Ergonomix2® firmy Motiva. - W tej klinice chirurgią piersi zajmujemy się od 35 lat. W tak długiej drodze stosowaliśmy różnego typu implanty piersiowe a ostatnie lata to fascynacja implantami firmy Motiva®. Czemu te implanty? Wyróżniają one się zarówno konsystencją żelu, jak i swoją powłoką, co znacznie rozszerza nam możliwości działań chirurgicznych – wyjaśnia nam dr n. med. Jerzy Kolasiński.

Implanty Motiva® to doskonały wybór dla kobiet, które cenią sobie możliwe naturalne efekty, a także własny komfort, a nie tylko estetykę. - Każda kobieta, powiększając piersi czy rekonstruując piersi, oczekuje, aby te piersi były naturalne, miękkie, bardzo przyjazne dla jej ciała. Implanty Motiva® spełniają dzisiaj najlepiej tego typu oczekiwania. To umożliwia rekonstruowanie piersi przy użyciu techniki prepektoralnej, która daje w rekonstrukcji piersi o naturalnej konsystencji, naturalnej przesuwalności i pozbawione czegoś, czego pacjentki bardzo nie lubią, a mianowicie animacji – podkreśla dr n. med. Jerzy Kolasiński.

Dr n. med. Małgorzata Kolenda, dr n. med. Jerzy Kolasiński
Dr n. med. Małgorzata Kolenda, dr n. med. Jerzy Kolasiński

Specjalista nie ukrywa, że implanty Motiva® dały też szerokie możliwości, jeśli chodzi o zabiegi augmentacji piersi. To właśnie dzięki nim w Klinice Kolasiński można było na szeroką skalę zastosować podpowięziowe powiększanie piersi. - To nie jest wszczepianie implantów pod gruczoł piersiowy, to jest jednak o jedną warstwę głębiej. Dzięki czemu zachowują naturalną konsystencję, znacznie to mniej boli po operacji i najważniejsze - nie ma zjawiska animacji, a więc nie ma zjawiska poruszania się piersi w sposób nienaturalny przy ruchu kończyny górnej – tłumaczy chirurg.

 

Implanty Ergonomix2® w programie JOY by Motiva®

Nowy model implantów, jak przyznaje lekarz, stwarza jeszcze większe perspektywy. - Implanty Ergonomix® rzeczywiście już doskonale nas zachęcają do stosowania tej techniki. Ergonomix2® jeszcze bardziej stwarzają jeszcze większe perspektywy, nawet u osób bardzo szczupłych. Dzisiaj dzięki tak delikatnym i naturalnym implantom możemy nawet u tych szczupłych pacjentek zdecydować się na technikę podpowięziową – dodaje Jerzy Kolasiński.

Czym wyróżniają się implanty Ergonomix2®? Choćby systemem TRUEMONOBLOC+™, który łączy wszystkie elementy w jednolitą strukturę czy żelem PROGRESSIVE GEL ULTIMA® o wyjątkowych właściwościach reologicznych, który zapewnia lepsze dostosowanie się do naturalnych ruchów. Implanty Ergonomix2® stworzono, by jeszcze lepiej dopasowywały się do ciała, z zachowaniem rozwiązań (na przykład biokompatybilnej powierzchni przyjaznej dla komórek), które zwiększają ich bezpieczeństwo.

Co ważne, nowe implanty połączone są z programem JOY by Motiva®, czyli wydłużoną gwarancją bez dodatkowych opłat. Sama gwarancja Always Confident Warranty obejmuje zarówno pęknięcia w okresie użytkowania implantów, jak i politykę wymiany produktu. Wagę istnienia programu, a także kwestie bezpieczeństwa podkreśliła w rozmowie z Zatoką Piękna dr n. med. Małgorzata Kolenda, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej z Kliniki Kolasiński.

Dr n. med. Małgorzata Kolenda, dr n. med. Jerzy Kolasiński
Dr n. med. Małgorzata Kolenda, dr n. med. Jerzy Kolasiński

- Nowe protezy firmy Motiva® Ergonomix 2® połączone są z programem JOY by Motiva®. Program JOY by Motiva® jest szczególnie dedykowany wszystkim pacjentkom ceniącym sobie przede wszystkim komfort, bezpieczeństwo i estetykę. Komfort zapewnia wydłużona gwarancja implantów. Protezy są bardzo miękkie, delikatne, o bardzo wytrzymałej powłoce, stąd bezpieczeństwo tego produktu. Estetyka to przede wszystkim przepiękne staniki pooperacyjne – mówi dr n. med. Małgorzata Kolenda.

Więcej szczegółów na temat programu można uzyskać na stronie www dystrybutora lub producenta implantów. - Aby skorzystać z programu JOY by Motiva® należy w ciągu 90 dni od operacji zarejestrować się w nim – podkreśla specjalistka. 

Więcej o zabiegach w Klinice Kolasiński

Materiał powstał we współpracy z dystrybutorem implantów Motiva