Verjú, to pierwszy zielony laser na świecie, który otrzymał zezwolenie FDA. Technologia światła zielonego pozwala na w pełni bezpieczną i nieinwazyjną utratę tkanki tłuszczowej i redukcję cellulitu. Prezentacja unikatowej technologii odbyła się 31 marca br. w Instytucie Beaty Wątorowskiej w Brodnicy. Gościem specjalnym spotkania był dr Artur Markowski, specjalista dermatolog, dyrektor medyczny Erchonia Polska. 

 

Oglądaj relację!

   

 

Zielony laser Verjú

Zielony laser Verjú jest pierwszym na świecie niskoenergetycznym laserem diodowym stosowanym do redukcji tkanki tłuszczowej, otyłości i redukcji widoczności cellulitu, który otrzymał w 2014 roku certyfikat FDA, potwierdzający bezpieczeństwo stosowania tej technologii u ludzi. Jest to procedura w 100% bezdotykowa, bezbolesna oraz bezinwazyjna.

- Światło zielone Verjú jest przełomem, ponieważ jako jedyne urządzenie na świecie ma działanie zarówno miejscowe do leczenia cellulitu, miejscowej otyłości, ale ma też działanie ogólnoustrojowe: od poprawy jakości życia, większej energii, poprawy jakości skóry jako wartość dodana, redukcję cellulitu. To w jednym zabiegu, w jednej serii zabiegów możemy uzyskać efekt redukcji miejscowej otyłości, ale również poprawę jakości skóry od brody po duży palec. Tego nie daje żadna inna technologia, dlatego 532 nm czyli zielone światło jest tak unikalne. Wszyscy wcześniejsi producenci zawsze uważali, że lepiej działa dłuższa fala, bo głębiej penetruje, okazało się, że krótsza fala daje spektakularne efekty kliniczne. - wyjaśnił podczas spotkania dr Artur Markowski, specjalista dermatolog z Centrum Terapii Chorób Cywilizacyjnych Holis-Med w Toruniu, dyrektor medyczny Erchonia Polska.

Zielony Laser Verjú w bezpieczny sposób uwalnia lipidy z komórek tłuszczowych, powodując zapadanie się komórek tłuszczowych i ich kurczenie się, co w efekcie redukuje cellulit. Laser Verjú przenika przez skórę uwalniając tłuszcz z komórek, jednocześnie zwiększając poziom kolagenu w skórze i stabilizując kolagen włóknisty.

- Klienci są zachwyceni efektami, tym właśnie, że to nie boli, jest to innowacyjne, a skuteczność została potwierdzona przez firmę Erchonia i już w tej chwili przez nas. - potwierdza działanie lasera mgr Beata Wątorowska – kosmetolog, właścicielka Instytutu BW oraz Salonu Kosmetycznego w Brodnicy, Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Kosmetologii - Przyjazna Kosmetyka.

Warto podkreślić, że gabinet Beaty Wątorowskiej, to jedno z pierwszych miejsc w Polsce, w którym pacjenci mogą skorzystać z zabiegów Verjú. Terapie światłem zielonym Erchonia dostępne są również w ośrodku referencyjno-badawczym Holis-Med w Toruniu, gdzie przed rozpoczęciem zabiegów odchudzających laserami Erchonia wykonuje się bardzo precyzyjne pomiary ciała za pomocą innowacyjnego skanera Styku.

- Do terapii z użyciem zielonego światła niskoenergetycznego marki Erchonia wykorzystujemy aparat Styku, który pozwala nam na bardzo precyzyjny pomiar i zrobienie skanu 3D ciała. Przez minutę w odpowiedniej pozycji ciała pacjent jest skanowany. Platforma się obraca i po minucie w odpowiednim programie komputerowym uzyskujemy pomiar 3D, czyli całą sylwetkę w 3D, którą możemy obracać, z każdej strony ją oglądać i po pierwsze bardzo precyzyjne, bardzo wiele pomiarów centymetrowych wielu obwodów na całym ciele. Nie jesteśmy tego w stanie zrobić ręcznie. - podkreśla mgr Dorota Markowska – biolog, kosmetolog, konsultant dietoterapii, dyrektor Centrum Terapii Chorób Cywilizacyjnych Holis-Med w Toruniu.

 

Światło zielone Erchonia

Jak powiedział podczas spotkania w Brodnicy Jowita Bernaś, prezes Vitaco Sp. z o.o., wyłączny dystrybutor na Polskę urządzeń Erchonia:

- Firma Erchonia jest amerykańskim producentem laserów niskoenergetycznych. Laserów, które emitują różne długości światła, począwszy od światła fioletowo-niebieskiego 405 nm, poprzez światło zielone 532 nm, skończywszy na świetle czerwonym 635 nm. Lasery produkowane przez firmę Erchonia obecne są na całym świecie. Natomiast w Polsce lasery pracują w ośrodku referencyjno-badawczym Holis-Med w Toruniu pod kierownictwem pana dr Artura Markowskiego, dyrektora medycznego Erchonia Polska oraz w Klinikach i Instytutach na terenie Polski, m.in. w Instytucie pani Beaty Wątorowskiej w Brodnicy.

Firma Vitaco jest dystrybutorem laserów firmy Erchonia od ponad 10 lat. Pierwszy laser wprowadziliśmy na rynek polski w 2012 roku, był to laser niskoenergetyczny do terapii grzybicy paznokci pod nazwą Lunula. Kolejne lasery, to lasery do stosowania w terapiach przeciwbólowych oraz 2 lasery, czyli laser Verjú i laser Emerald, technologia światła zielonego do redukcji tkanki tłuszczowej i leczenia otyłości.

 

Materiał powstał przy współpracy z Vitaco.pl