Gabinety fizjoterapeutyczne, basen, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, poradnia specjalistyczna, a do tego restauracja – Garden Clinic to nowe miejsce na mapie Trójmiasta, które pozwala zadbać zarówno o swój dobrostan fizyczny, jak i psychiczny. Nasza redakcja odwiedziła centrum z kamerą, rozmawiając ze specjalistami i zaglądając do każdego zakamarka tego unikalnego miejsca.

 

Dotąd, aby poddać się zabiegom estetycznym, jednocześnie dbając o sylwetkę i zdrowie poprzez aktywność fizyczną, trzeba było udać się do różnych placówek. Dziś z takich usług można skorzystać w jednym miejscu. Pozwala na to Garden Clinic w Gdańsku – centrum zdrowia zlokalizowane w obiekcie o powierzchni 1,3 tys. mkw. To zarazem pierwsza placówka, w której holistyczne podejście do zdrowia nabiera nowego wymiaru.

- Ten wyjątkowy projekt powstał by ludzie tacy jak wy mogli poprawić jakość swojego życia. Przez ostatnie lata wielu z nas doświadczyło wielu trudności, które miały wpływ na nasz dobrostan psychiczny i fizyczny. Mamy nadzieję że po wizycie u nas poczujecie, jak wiele pozytywnej energii daje to miejsce oraz ludzie, którzy tu pracują – mówi nam Michał Gajewski, dyrektor operacyjny Garden Clinic. Na czym dokładnie polega unikalność tego konceptu?

 

Oglądaj relację wideo!

 

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

 

Garden Clinic dla zdrowia, urody i samopoczucia

Szybki przegląd oferty Garden Clinic pozwala określić ją jednym słowem: kompleksowa. Koncept łączy estetykę, kosmetologię, fizjoterapię i siłownię z poradnią specjalistyczną, w której oprócz lekarzy (m.in. z zakresu chirurgii naczyniowej, dermatologii, ginekologii, kardiologii, onkologii czy urologii) pracują dietetycy i psycholodzy kliniczni. Dużą wagę przywiązuje się tutaj do profilaktyki, o czym świadczy nie tylko punkt pobrań, ale też opieka fizjoterapeutów.

- W Garden Clinic stawiamy na zdrowy styl życia, gdzie priorytetem jest aktywność fizyczna. W naszej zielonej strefie fitness możesz skorzystać z najnowszego sprzętu lub zrealizować plan treningowy pod opieką trenera lub fizjoterapeuty. Ćwiczenia wykonujemy zarówno na sali treningowej, jak i w basenie. Kluczową rolę w procesie leczenia odgrywa wczesna i dokładna diagnostyka. W pracy z pacjentem korzystamy z innowacyjnych technologii. Dzięki tym urządzeniom znacznie skracamy czas rehabilitacji – mówi fizjoterapeuta Mateusz Daszkilewicz.

Nowoczesne technologie wykorzystywane są również podczas zabiegów hi-tech przeprowadzanych przez kosmetologów. W Garden Clinic można poddać się choćby zabiegom laserowym, liftingowi falami ultradźwiękowymi czy kriolipolizie. - Terapie łączone to plany zabiegowe, po które najczęściej sięgamy w codziennej pracy w Garden Clinic. Naszym celem jest uzyskanie zdrowej, promiennej cery długoterminowo, dlatego nie zapominamy o zaleceniach pielęgnacyjnych i zdrowych nawykach naszych pacjentek – dodaje kosmetolog Patrycja Jabłońska.

 

Od basenu, przez siłownię, do gabinetu medycyny estetycznej

Tym, co wyróżnia Garden Clinic, jest podejście do opieki medycznej i profilaktyki. Pacjenci mogą skorzystać nie tylko z poradni specjalistycznej, punktu pobrań czy pomocy fizjoterapeuty, ale również ze strefy SPA. Możliwość zrzucenia z siebie napięcia w saunie, regeneracja w tepidarium wyposażonym w kamienne podgrzewane leżaki, tężnia solankowa to zaledwie część pełnej oferty wellness. W centrum Garden Clinic stworzono też basen rekreacyjny oraz fizjoterapeutyczny, choćby po to, by pracować nad zmianą nawyków na zdrowsze.

- Głównym naszym celem jest świadczenie wysokiej jakości usług medycznych. Pamiętamy jednak, jak ważna jest zmiana nawyków oraz zdrowy styl życia, aby zapobiegać, a nie leczyć kontuzje czy choroby – podkreśla w rozmowie z Zatoką Piękna Oliwia Tarchalska, manager ds. marketingu. Dzięki Garden Clinic można też pracować nad powrotem do formy, na przykład po urazach, co ułatwiają trenerzy medyczni. W siłowni znajdującej się na terenie placówki pracują również trenerzy personalni, którzy pomagają opracować i zrealizować indywidualny plan treningowy.

W centrum zdrowia nie mogło zabraknąć też miejsca na medycynę estetyczną, zwłaszcza, że wygląd przekłada się na pewność siebie i dobrostan psychiczny. Uwaga skupiona jest tutaj na zabiegach regeneracyjnych, pozwalających przywrócić skórze zdrowy i promienny wygląd. Sam plan leczenia powstaje we współpracy lekarza, kosmetologa i dietetyka, a dla jak najlepszych efektów stosuje się głównie terapie łączone.

- Naszym pacjentom zależy na długotrwałych efektach, dlatego tak ważny jest dobrze dobrany, wielospecjalistyczny plan leczenia. Jednym z zabiegów rewitalizujących skórę jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Jest to zabieg, który świetnie sprawdzi się w terapiach łączonych. Osocze stymuluje komórki, przyspiesza procesy regeneracji, a w efekcie skóra wygląda na promienną, świeżą i odmłodzoną – tłumaczy Anna Ornowska, lekarz medycyny estetycznej z Garden Clinic.

W klinice medycyny estetycznej przeprowadza się nie tylko zabiegi z wykorzystaniem osocza. W menu zabiegowym dostępne są również lifting laserowy, laserowe usuwanie przebarwień i blizn, radiofrekwencja mikroigłowa, stymulatory tkankowe, nici liftingujące czy mezoterapia kwasem hialuronowym. Rozbudowany park maszynowy obejmuje też najnowocześniejsze technologie do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu.

kosmetolog Patrycja Jabłońska
Zabieg laserowy Garden Clinic

Dopełnieniem oferty placówki jest restauracja Garden Food&Cafe, która pełnym zieleni designem cieszy oko, a zdrowym menu – podniebienie.

Zapraszamy na korzystania z oferty Garden Clinic