Już po raz 13. przyznano polskie Oskary SPA i Wellness podczas Gali Perfect SPA Awards 2023. 20 marca 2023 r. w Hotelu Marriott Warszawa podczas Gali Perfect SPA Awards 2023 poznaliśmy najlepszych z najlepszych, laureatów polskich Oskarów SPA i Wellness. To wyjątkowe, wielkie święto branży SPA & Wellness. 


Organizowany od kilkunastu lat konkurs Perfect SPA Awards jest jedyną tego typu inicjatywą w Polsce, wyróżniającą wiodące hotele i day SPA, a także wiodące na polskim rynku firmy i marki beauty, medical, SPA & Wellness.

Wśród zaproszonych gości pojawili się również sympatycy i promotorzy zdrowego stylu życia w tym m.in. Laura Breszka, Sławomir Doliniec, Anna Gzyra, Katarzyna Glinka, Anna Głogowska, Rafał Grabias, Eliza Gwiazda, Paulina Holtz, Kamila Kamińska, Dominika Łakomska, Lucyna Malec, Małgorzata Pieczyńska, Elżbieta Romanowska, Ewelina Ruckgaber, Łukasz Strzałka, Magdalena Wołłejko. Wydarzenie prowadził Conrado Moreno.

Oglądaj relację wideo!

  

Uroczystej inauguracji gali dokonał Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Podkreślał on niezwykłe walory turystyczne naszego kraju oraz wysoki, światowy poziom usług w polskich hotelach typu SPA & Wellness.

Rafał Szmydke i Winek Zaczek
Rafał Szmydke i Winek Zaczek

Od kilku lat, w ramach konkursu, prezentujemy marki i firmy bez których rynek SPA&Wellness nie mógłby funkcjonować, a wizyta w hotelu ograniczałaby się do noclegu. To one sprawiają, że kiedy znajdziemy się w hotelu SPA lub odwiedzimy miejskie day SPA, wizyta ta przeradza się w wyjątkowe, zmysłowe doznania, które zostają z nami na długo. W tym roku zgłoszeń do tej części konkursu Perfect SPA Awards było wyjątkowo dużo. Wśród laureatów mamy wiele nowości, w tym produkty prawdziwie innowacyjne. Świadczy to o stałym, dynamicznym rozwoju branży i znaczącej roli jaką odgrywa ona w naszym codziennym życiu” - powiedziała Katarzyna Sołtyk, prezes Wydawnictwa Semana, organizatora konkursu.

Na całym świecie obiekty SPA & Wellness rozbudowują ofertę typu medical, rehabilitacyjną oraz pakiety pomagające przywrócić równowagę ciała i psyche. Zmiany widać też na poziomie producentów i dostawców. Rozwój technologii, m.in. propozycje zabiegów bezdotykowych i wysiłki firm kosmetycznych, idą w kierunku maksymalizacji efektów zabiegowych, ale w połączeniu z wywoływaniem dobrych emocji, poczucia bezpieczeństwa i zaopiekowania.

Cieszę się, że w Polsce mamy tak dużo ciekawych miejsc, które mogą nam zapewnić potrzebną regenerację. Oczywiście wszystkie proponowane zabiegi są dopełnieniem tego, jak żyjemy na co dzień, w jaki sposób się odżywiany, wysypiamy i w jaki sposób korzystamy z aktywności na świeżym powietrzu” – przyznała Małgorzata Pieczyńska.

Małgorzata Pieczyńska wręcza nagrodę
Małgorzata Pieczyńska wręcza nagrodę

W trwającym 8 miesięcy głosowaniu internetowym na portalu SPAeden.pl. zgłoszonych zostało 266 obiektów – hoteli i Day SPA. Wyłoniono blisko 90 finalistów, spośród których 11 osobowa Kapituła Konkursu oraz głosujący internauci (którzy oddali ponad 31 tys. głosów), wskazała 45 laureatów.

W kapitule konkursu znaleźli się: Agata Delmaczyńska, Aneta Muller, Ewa Kozak, Danuta Sibilska, Katarzyna Sołtyk, Małgorzata Śliwińska, Monika Wolny, Andrzej Chmielewski, Jacek Janowski, Jarosław Kret i Wieńczysław Zaczek.

 

Laureaci konkursu Perfect SPA Awards 2023 w kategorii kosmetyki i urządzenia, wybrani przez ekspertów

Krokusowe Serum Odmładzające marki Berkovicz Tatra Cosmetics, Kanu Nature - Olejek do masażu Mango, Ultra Eye Contour marki IT Pharma, Powiew Świeżości marki Saint Malo, Olej-serum do ciała i włosów marki Santo Volcano SPA, Revitalash Advanced Sensitive, Meso Fill - Liftingujący krem na przebarwienia marki RVB LAB, zabieg Cyfolia Bio marki Phytomer, zabieg EYElift marki Utsukusy, Norden Cosmetics za wyjątkowy Rytuał Jedwab, Rytuał Rokitnikowe Love polskiej marki Fito Spa, zabieg Silicium Lift Firming Marine Threatment marki Thalgo, zabieg Sensitive marki Diego Dalla Palma, zabieg bodyshock marki Mesoestetic, Rytuał Green Filler Treatment marki Ella Bache.

Tytuł Kosmetycznej Marki Wellnes otrzymała marka VAGHEGGI. Kosmetyczną Marką Roku została marka Comfort Zone. Wśród urządzeń uznanie kapituły zdobyły: urządzenie GENEO, którego dystrybutorem jest firma ITP SA., MLW Welnamis marki Gharieni Group, Sonora Sound Tube, Wanna termalna SPA – Lava Friends 10. Leżanka Infrared NIRE zdobyła statuetkę Innowacji Roku.

W 13. edycji konkursu Perfect SPA Awards największym zainteresowaniem internautów cieszyły się hotele SPA w górach. Być może dlatego, że to właśnie tam w ciągu ostatnich lat powstało najwięcej nowych, niezwykle ciekawych obiektów.

 

Głosowanie internetowe - wybór gości

Hotel Bania i SPA Sielsko Anielsko - Najlepszy Hotel SPA w górach

Hotel Warszawianka w Jachrance - Najlepszy hotel SPA na Mazowszu

Hotel Barczyzna Medical SPA – Najlepszy Hotel w Wielkopolsce

Dotyk Natury Day SPA w Hajnówce - Najlepsze Day SPA w Polsce

Saisei Harmonia Zmysłów w Łodzi – Najlepsze Day SPA w Łodzi

Thai Organic Szczecin – Najlepszy Salon Masażu w Szczecinie

 

Głosowanie kapituły – wybór ekspertów

Lake Hill Resort & SPA w Sosnówce – Najlepszy Resort SPA

Tremonti Ski & Bike Resort w Karpaczu - Najlepszy ApartHortel & SPA

Hotel Buczyński Medical & SPA w Świeradowie-Zdroju – Najlepszy Hotel Medical SPA

Malinowy Dwór Hotel Medical SPA w Świeradowie-Zdroju – Najlepszy Uzdrowiskowy Hotel SPA

Hotel & Medi-SPA Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju - Najlepszy Anti-aging Hotel SPA

Uroczysko Siedmiu Stawów Luxury Hotel w Niemczy – Najlepszy Historyczny Hotel SPA

Pałac Żelechów SPA & Wellness w Żelechowie – Najlepszy Pałacowy Hotel SPA

Manor House SPA – Pałac Odrowążów w Chlewiskach – Najlepszy Hotel SPA dla dorosłych

Czarny Potok Resort SPA & Conference w Krynicy Zdroju – Najlepszy Hotel SPA dla rodzin

Hotel Narvil Conference & SPA w Serocku – Najlepszy Biznesowy Hotel SPA

H15 Luxury Palace w Krakowie – Najlpeszy Butikowy Hotel SPA

Shuum Boutique Wellness Hotel w Kołobrzegu – Najlepszy Hotel Wellness

Belmonte Hotel Krynica-Zdrój – Najlepszy Holistyczny Hotel SPA

Hotel Bonifaccio SPA & Sport Resort w Sochocinie- Najlepszy Hotel Sport & SPA

Bachleda Hotel Kasprowy w Zakopanem - Najlepszy Hotel Ski&SPA

Złoty Groń Resort & SPA w Istebnej - Najlepszy Natura&Spa Hotel

Binkowski Resort w Kielcach - Najlepszy Hotel SPA& Aquapark

Elements Hotel & Spa w Świeradowie-Zdroju - Najlepszy Nowy Hotel SPA

Studio Sante Uzdrowisko Miejskie w Warszawie – Najlepsze City SPA

 

Tytuł BEST SPA otrzymał Manor House SPA – Pałac Odrowążów w Chlewiskach, który tego dnia odebrał dwie zasłużone statuetki również dla Najlepszego SPA dla dorosłych.

Grazyna i Jerzy Przemysław Wrona, Rafał Szmytke, Katarzyna Sołtyk
Grazyna i Jerzy Przemysław Wrona, Rafał Szmytke, Katarzyna Sołtyk

Jesteśmy na rynku już 24 lata. Nasz pałac jest z XVI wieku, stajnie z XIX, ale cały czas się rozwijamy i rozszerzamy naszą ofertę. Oczywiście nie byłoby tego bez naszych pracowników, którzy są, jak nasza rodzina – powiedział Jerzy Przemysław Wrona, wiceprezes zarządu spółki Manor House. Warto dodać, że już niebawem w obiekcie rozpocznie się budowa nowego skrzydła hotelowego, a także powstaną domy kopułowe, słowem nowa energia i nowe możliwości!

Wellness jest dziś ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Wiele trendów, które obserwowaliśmy w czasach pandemii, takich jak dbanie o odporność, zdrowie i relacje oraz powrót do natury i uzdrowisk, nadal obowiązuje. Ale pojawiają się też nowe, na pierwszy plan wysuwa się zrównoważony rozwój i ekologia. I to już nie tylko moda, lecz wizerunkowa konieczność. Według badań Gallupa (2021), aż 94% konsumentów deklaruje, że woli korzystać z usług i produktów firm dbających o środowisko. W tym roku do konkursu zgłoszono 260 obiektów, a internauci oddali ponad 31 tysięcy głosów. Największym zaskoczeniem była dla mnie nagroda dla Dotyk Natury Day SPA w niewielkiej Hajnówce, jako Najlepszego Day SPA w Polsce, co pokazuje, jak ważne jest budowanie relacji z gośćmi. Ilość głosów oddana przez internautów jest dowodem na to, jak bardzo lubią to miejsce - podsumowała tegoroczną edycję Katarzyna Sołtyk, pomysłodawczyni i organizatorka projektu Perfect SPA Awards, promotorka wellness.

Galę prowadził Conrado Moreno, a statuetki wręczały gwiazdy stawiające na zdrowy styl życia i harmonię.

Conrado Moreno
Conrado Moreno

Głównym partnerem Gali była Polska Organizacja turystyczna. Wśród partnerów diamentowych znaleźli się ITP S.A., Nova Group i Mesoestetic. Partnerami złotymi wydarzenia byli Phytomer, Hotel Marriott Warszawa i Comfort Zone. W gronie partnerów srebrnych znaleźli się Thalgo, Profitroom i Berkowicz Tatra Cosmetics.

Patronami medialnymi 13. edycji gali Perfect SPA Awards byli portal Zatoka Piękna, portal Ohme.pl, Radio Kolor, Beauty Forum, telewizja ATV, portal ZatrzymajMłodość.pl, WaszaTurystyka, Świat Hoteli i VIP Magazyn.

Organizatorem konkursu jest portal SPAeden.pl oraz SPAbiznes.

Zdjęcia: AKPA