Każdego dnia w różnych czasopismach czy też w Internecie znaleźć można nowe porady dotyczące łupieżu. Zastanawiające jest też to, że pojawiają się ciągle nowe preparaty do pielęgnacji włosów z łupieżem. Czy wiesz, że łupież to choroba skóry głowy? W jaki sposób poprawić kondycję skóry głowy z tendencją do łupieżu?

 

Wiemy, że są różne rodzaje łupieżu, który jest objawem obumierania i łuszczenia się skóry głowy. I jest to proces naturalny. Istnieje jednak wiele czynników, które działają drażniąco na skórę głowy. W efekcie mogą one przyczynić się do powstania bądź pogorszenia problemu łupieżu.

 

Czynniki powodujące lub potęgujące łupież

Wśród czynników powodujących lub potęgujących nasilanie się łupieżu wyliczyć można: brak cynku w organizmie, złe odżywianie, nieodpowiednią pielęgnację włosów, niewystarczające spłukiwanie szamponów, używanie szamponów z silnymi detergentami, nadużywanie kosmetyków do stylizacji włosów, niewłaściwe używanie preparatów koloryzujących, częste używanie wałków elektrycznych do włosów czy zbyt niska wilgotność w mieszkaniu.

 

Szampony przeciwłupieżowe? Obalamy mity!

Aktualnie łupież to jeden z częstszych problemów, który dotyka kobiet i mężczyzn. Często jego przyczyną jest używanie drogeryjnych szamponów. Ich receptury wypełnione są silnymi detergentami, które powodują podrażnianie delikatnego naskórka skóry głowy. Dlatego tak istotne jest, aby przed dokonaniem zakupu szamponu przeciwłupieżowego wnikliwie przeanalizować jego skład. Nie jest też prawdą, że skóra naszej głowy przyzwyczaja się do danego szamponu przeciwłupieżowego, dlatego należy go często zmieniać na inny preparat na łupież. A takie opinie też krążą — i co ciekawe — są bardzo powszechne. Jeśli szampon przeciwłupieżowy, którego używasz, nasila problem łupieżu, wcale nie oznacza, że oczyszcza on skórę głowy i że tak musi być. W przypadku gdy po zastosowaniu szamponu, który ma koić problem łupieżu, zauważysz pogorszenie kondycji skóry, wówczas należy zaprzestać jego stosowanie. Szampon, jak sama nazwa wskazuje, jest kosmetykiem do mycia włosów i skóry głowy. Natomiast w przypadku podrażnienia i złej kondycji naskórka, który objawia się w postaci osypujących (i mało estetycznych) płatków łupieżu, nasuwa się wyraźna konkluzja, aby zadbać o kondycję skóry głowy — nawilżyć ją, odżywić, zregenerować i odbudować. A w jaki sposób to zrobić?

 

Domowe sposoby na łupież...

Istnieje mnóstwo domowych sposobów na łupież, czyli przesuszoną i łuszczącą się skórę głowy. Wiele z nich stosowały nasze babki w czasach, kiedy nie było jeszcze szamponów do włosów. Należą do nich wmasowywanie w skórę głowy ciepłej oliwy z oliwek. I pozostawienie jej na około 30 minut. Następnie trzeba ją zmyć delikatnym szamponem. A zabieg powtarzać dwa razy w tygodniu. Innym prostym sposobem jest nacieranie skóry głowy sokiem z cytryny, czosnkiem lub octem rozcieńczonym z wodą. Zamiast szamponu do mycia włosów i skóry głowy z tendencją do łupieżu nasze babki używały jajka lub jogurtu naturalnego. A następnie płukały włosy wodą pozostałą po ugotowaniu ryżu, bądź wywarem z pokrzywy czy skrzypu polnego. Mimo iż wymienione domowe sposoby na łupież są tanie i proste to oczywiście bywają czasochłonne. Dlatego jest również inne rozwiązanie!

 

Naturalna pielęgnacja koi skórę głowy i łupież!

Zamiast szukać pokrzywy w lesie bądź też skrzypu na łące na skraju miasta możesz wybrać naturalne kosmetyki polskiej marki Kumazu jako kurację wzmacniającą do Twoich włosów i poprawiającą kondycję skóry głowy.

- Marka Kumazu w recepturach swoich ręcznie wytwarzanych kosmetyków do włosów także łączy wyjątkowe, znane od wieków w pielęgnacji włosów rośliny i zioła. Wiele osób traktuje pokrzywę czy skrzyp polny jako chwast, natomiast marka Kumazu łączy ich wyjątkowe właściwości kosmetyczne z imbirem czy żeń-szeniem, a dzięki temu tworzy skuteczne kosmetyki, które doskonale sprawdzają się w codziennej pielęgnacji włosów czy też problematycznej skóry głowy. – mówi Karina Kondeja-Wojtczak, założycielka marki.

Kumazu

 

Trzy filary do pięknych włosów

Po pierwsze eliksir do włosów Kumazu. To nowatorski kosmetyk wypełniony ziołami, który należy wmasować w skórę głowy na noc lub 20 minut przed umyciem włosów. Taką terapię naprawczą należy stosować przez minimum miesiąc. Już po dwóch tygodniach zaobserwujesz, że skóra głowy jest ukojona, łupież zdecydowanie znika, a kosmyki włosów są wzmocnione i sprężyste. Dodatkowo ze względu na skoncentrowaną dawkę składników odżywczych zostały odpowiednio pobudzone do wzrostu.

Po drugie szampon Kumazu. Będzie on doskonałą propozycją dla każdej osoby z problemami skóry głowy i włosów takimi jak suchość, świąd czy pogorszona kondycja włosów. Wyjątkowo skuteczny, naturalny szampon przywraca równowagę i komfort skórze głowy i włosom. Nasyca je witaminami i minerałami niezbędnymi do zachowania zdrowej kondycji. Regularnie stosowany wzmacnia, nawilża, pielęgnuje, dodaje blasku i ogranicza wypadanie włosów oraz zdecydowanie poprawia stan skóry głowy.

Kumazu

Po trzecie odżywka do włosów Kumazu. To nowość! Unikalny kosmetyk o innowacyjnej formule, który może być stosowany ze spłukiwaniem lub bez spłukiwania. Co ciekawe można ją aplikować również na suche włosy, dzięki czemu eliminuje puszenie się i elektryzowanie kosmyków. Nie obciąża włosów, a pozostawia je gładkie, sprężyste, pełne blasku.

Tekst: Renata Zielezińska / I.D.MEDIA