Powiększanie penisa kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu za pomocą kaniuli (wenflonu) specjalnego żelu zawierającego HA (HA - z ang. hyaluronic acid). Efekty zabiegu widoczne są od razu i utrzymują się przez kilkanaście miesięcy. Specjaliści deklarują, że dzięki tej metodzie możliwe jest powiększenie obwodu członka o 2-5 cm oraz długości o 1-3 cm.

 

Kto poddaje się zabiegowi powiększenia penisa kwasem hialuronowym?

Ze względu na to, że zabieg jest w naszym kraju dostępny od niedawna, trudno sprecyzować, jaki typ mężczyzn najczęściej zgłasza się do specjalistów medycyny estetycznej w celu powiększenia penisa kwasem hialuronowym. Opinie na forach dyskusyjnych oraz wypowiedzi lekarzy mogą świadczyć o tym, że są to zarówno panowie odczuwający wyraźną potrzebę powiększenia penisa wynikającą z braku akceptacji swojego wyglądu, jak i ci, którzy są otwarci na nowości dotyczące sfery seksu lub szeroko pojętych form zdobienia ciała. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że wstrzyknięcie kwasu hialuronowego nie może być traktowane na równi z zabiegiem kosmetycznym.

 

Ocena lekarska i przygotowanie do zabiegu

W czasie konsultacji mężczyzna zainteresowany zabiegiem przedstawia swoje potrzeby i oczekiwania, uzyskuje wiedzę na temat realnych możliwości i wad dostępnych metod powiększania penisa. Lekarz musi także poznać ogólny stan zdrowia pacjenta, by wykluczyć przeciwwskazania do powiększenia penisa kwasem hialuronowym, takie jak: infekcje, zmiany ropne skóry, nowotwory, choroby autoimmunologiczne, choroby tkanki łącznej.

 

Jakie badania trzeba zrobić przed powiększaniem penisa?

Z uwagi na to, że zabieg jest stosunkowo małoinwazyjny i nie wymaga użycia silnego znieczulenia, a preparaty na bazie kwasu hialuronowego praktycznie nie wywołują uczuleń (nigdy nie można tego całkowicie wykluczyć), w większości przypadków nie przeprowadza się żadnych dodatkowych badań. Jednak specjalista może zlecić wykonanie testów krzepliwości krwi czy badań mających wykluczyć przebieg chorób autoimmunologicznych.

 

Przebieg zabiegu powiększania penisa kwasem hialuronowym

Powiększania penisa kwasem hialuronowym trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i jest zabiegiem ambulatoryjnym (nie wymaga hospitalizacji). Po podaniu znieczulenia miejscowego (w formie zastrzyku lub maści, którą pacjent może zaaplikować samodzielnie), lekarz wprowadza preparat za pomocą kaniuli lub igły. Wstrzykiwaniu mogą towarzyszyć nieprzyjemne odczucia, określane jako rodzaj rozpierania itp.

 

Rekonwalescencja po zabiegu powiększania penisa

Niemalże od razu po wstrzyknięciu preparatu możliwe jest powrócenie do wykonywania codziennych aktywności. Wskazane jest jednak ograniczenie wysiłku fizycznego przez okres 7 dni oraz zachowanie wstrzemięźliwości seksualnej przez ok. 2 tygodnie. Lepiej także unikać gorących kąpieli czy pobytów w saunie.

 

Jakie powikłania mogą nastąpić po operacji powiększania penisa i jak długo utrzymują się efekty?

Po prawidłowo wykonanym zabiegu może pojawić się obrzęk oraz lekki ból (łagodzony środkami przeciwbólowymi dostępnymi bez recepty). Czasem pacjenci skarżą się na niewielkie "guzki" będące grudkami żelu. Zazwyczaj tego typu objawy ustępują w ciągu kilkunastu dni. Jeśli to nie nastąpi, a także w sytuacjach, gdy osoba poddająca się zabiegowi uzna, że wypełnienie jest zbyt duże, lekarz może podać środek rozpuszczający kwas hialuronowy. Do poważnych powikłań dochodzi, jeśli żel zostanie wprowadzony nieprawidłowo, dlatego zawsze należy wybierać specjalistów posiadających odpowiednie przeszkolenie. Pożądane efekty estetyczne zanikają stopniowo przez kilkanaście miesięcy. Ich podtrzymanie wymaga ponownej wizyty, w czasie której wstrzyknięta zostanie kolejna, mniejsza porcja preparatu.