Gdy zbliża się ważne spotkanie czy firmowa impreza, przygotowania nabierają tempa. Dotyczy to nie tylko wyboru kreacji i fryzury, ale i pielęgnacji skóry twarzy. Jaki zabieg bankietowy warto wykonać przed świętami, sylwestrem i w okresie karnawału, aby poprawić wygląd skóry bez okresu rekonwalescencji?

 

Daje błyskawiczne efekty w postaci oczyszczenia i rozjaśnienia skóry, wyrównania kolorytu, odżywienia, a dzięki niektórym technologiom – nawet odmłodzenia – brzmi jak przepis na idealny zabieg bankietowy. Tylko czy taki istnieje i czy faktycznie po zabiegu, który daje tak znakomite efekty, nie trzeba poddawać się rekonwalescencji? Dzięki nowym technologiom oraz spopularyzowanym ostatnio metodom odmładzania skóry jest to jak najbardziej możliwe.

 

Jaki zabieg bankietowy wybrać?

Wybór zabiegu powinien być podyktowany potrzebami skóry. Niekiedy głównym celem powinno być jej nawilżenie, innym razem regeneracja, a jeszcze kiedy indziej – wyrównanie kolorytu. Idąc na zabieg bankietowy, warto więc zdać się na konsultację kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej, bez nastawiania się na jedną konkretną technologię czy metodę pielęgnacji skóry. Faktem jest, że poddając się zabiegowi pierwszy raz, trudno ocenić, jakie efekty da u nas czy czas, w jakim znikną ewentualne zaczerwienienia.

Sprecyzowane oczekiwania to jedno, możliwości – to drugie. Przy skórze wymagającej intensywnej regeneracji nie zaszkodzi postawić na zabieg, który docelowo wykonuje się w serii. Czasem już po pierwszym z nich skóra wygląda znacznie młodziej, a sam zabieg bankietowy może stanowić początek serii, który pozwoli przygotować się do kolejnych wydarzeń karnawałowych czy nawet do letnich wakacji. Najistotniejszy jest tak naprawdę wybór odpowiedniej metody, która daje natychmiastowy efekt, nie powoduje długotrwałych podrażnień i jest zabiegiem nieinwazyjnym, wykonywanym przez wykwalifikowanego specjalistę.

Specjalnie dla was wybraliśmy kilka zabiegów bankietowych, które doskonale sprawdzą się nie tylko w okresie świąteczno-noworocznym, ale i podczas karnawału.

 

Masaż Kobido

Choć japoński masaż twarzy technicznie nie jest zabiegiem estetycznym ani kosmetologicznym, coraz częściej widnieje on w ofercie właśnie zabiegów bankietowych. Powód? Masaż Kobido działa jak niechirurgiczny lifting twarzy, ponieważ głęboki masaż skóry, dzięki specjalnym technikom manualnym, oddziałuje nawet na mięśnie. Ugniatanie, pociągnięcia i uszczypnięcia pobudzają skórę, dając widoczne rezultaty w postaci liftingu tkanek. Masaż Kobido składa się z kilku etapów: w pierwszym poprzez niwelowanie napięcia mięśniowego prowadzi się do wygładzenia zmarszczek mimicznych, w kolejnym wykonywany jest masaż tkanek głębokich, a w ostatnim – akupresura.

 

Oczyszczanie wodorowe

Ostatnie dni przed wielkim wyjściem to na pewno nie moment na poddanie się oczyszczaniu manualnemu. Bezpieczniejszą alternatywą jest oczyszczanie wodorowe, podczas którego w skórę wprowadzane są cząstki aktywnego wodoru wiążącego wolne rodniki. W efekcie dochodzi do wytworzenia się wody i tlenu. Podczas zabiegu dochodzi też do złuszczenia martwego naskórka, a dotlenienie skóry pozwala przejść do dodatkowego etapu – aplikacji antyoksydantów. Końcowym etapem jest praca z falą radiową, która obkurcza włókna kolagenowe. Jest to procedura odświeżająca skórę i poprawiająca jej elastyczność oraz koloryt, wskazana przy niewielkich zanieczyszczeniach i przebarwieniach.

 

Infuzja tlenowa

Przed ważnym wyjściem pomocny jest również zabieg dotleniający, który poprawia gęstość i napięcie skóry oraz wyrównuje jej koloryt. Infuzja tlenowa polega na podaniu za pomocą tlenu hiperbarycznego skoncentrowanych składników aktywnych, w tym kwasu hialuronowego, antyoksydantów czy składników mineralnych. Jako że strumień tlenu podawany jest pod ciśnieniem, składniki aktywne aplikowanego preparatu docierają w głąb skóry. Infuzję tlenową można wykonywać w serii, jednak już nawet po pierwszym zabiegu widać efekty nawilżenia, dotlenienia i odżywienia skóry, a jakby tego było mało, utrzymują się one nawet przez miesiąc.

 

Termolifting

Często polecanym zabiegiem bankietowym, o działaniu odmładzającym, jest termolifting przy użyciu fal radiowych i światła podczerwonego. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania skóry właściwej, co prowadzi do skurczenia i napięcia włókien kolagenowych oraz do pobudzenia fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Termolifting nie powoduje dyskomfortu, a sam zabieg trwa około 40 minut. Wprawdzie zaleca się wykonywać go w serii, ale już po pierwszym zabiegu widać znaczną poprawę jędrności skóry.

 

Oksybrazja

Oksybrazja, czyli peeling tlenowo-wodny nazywany też mikrodermabrazają tlenowo-wodną, to bezinwazyjny zabieg złuszczający, który pozwala usunąć martwy naskórek bez wywoływania podrażnień. Jest to zabieg wykonywany bezdotykowo, podczas którego w skórę wtłaczany jest tlen – pod ciśnieniem sprzężonego powietrza aplikowany jest strumień rozproszonych kropel soli fizjologicznej. Nie jest to zabieg o spektakularnych efektach, lecz pozwala odświeżyć skórę, zwłaszcza wrażliwą i naczynkową, przy której trzeba ostrożnie dobierać procedury. Oksybrazja redukuje łuszczenie się skóry i doskonale oczyszcza pory, dzięki czemu sprawdza się jako zabieg bankietowy, nawet w dniu wielkiego wyjścia.