Istnieją problemy estetyczne, takie jak blizny potrądzikowe, głębokie zmarszczki, przebarwienia czy rozstępy, które wymagają bardziej specjalistycznego podejścia, związanego z oddziaływaniem na głębokie warstwy skóry. Wówczas terapie prowadzone są często w oparciu o sprzęt, który daje możliwości intensywnej przebudowy tkanek. W Beauty Lab Clinic, którą niedawno odwiedziliśmy, jest to ICON - laser frakcyjny produkcji światowego lidera w dziedzinie laseroterapii amerykańskiej firmy Cynosure. Zobacz, jak wygląda zabieg i co o nim mówi kosmetolog Nikola Chrzanowska.

 

Oglądaj zabieg!

 

O zabiegu laserem ICON opowiedziała nam Nikola Chrzanowska, kosmetolog i właścicielka Beauty Lab Clinic w Grójcu:

- Technologia ta znajduje swoje zastosowanie w terapii blizn w tym blizn potrądzikowych, głębokich zmarszczek, przebarwień, rozstępów, utraty sprężystości a także zmian pigmentacyjnych oraz naczyniowych. Dzięki stymulowaniu skóry laserem ICON jesteśmy w stanie uzyskać długotrwałe efekty. Zabieg ten możemy wykonywać również w celu przygotowania skóry pod inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Innowacyjna głowica  MAX G, w którą wyposażona jest platforma laserowa ICON służy do walki ze zmianami naczyniowymi, takimi jak rozszerzone naczynka krwionośne, plamki rubinowe, ale również naczyniaki, naczyniki typu port-wein. Dobrze radzi sobie też ze zmianami pigmentacyjnymi, takimi jak plamy starcze, piegi czy melasma.

Warto podkreślić, że urządzenie Palomar Icon posiada czytnik melaniny, który pozwala dobrać najbardziej bezpieczne parametry dla pacjenta, jak również jest to jedyne urządzenie, które posiada certyfikat FDA w leczeniu blizn i rozstępów.

 

Więcej o zabiegach na stronie Beauty Lab Clinic

Materiał powstał we współpracy z ITP S.A.