Plastyka nosa wciąż należy do najczęściej wykonywanych operacji plastycznych. Korekcję jego kształtu można jednak przeprowadzić w sposób mało inwazyjny, także z wykorzystaniem nici liftingujących. 

 

Komentarz eksperta: dr Martyna Gabryjelska

Nici liftingujące stosuje się w polskich gabinetach medycyny estetycznej od lat. Nici, które pozwalają przeprowadzić mało inwazyjny lifting twarzy i przy tym stymulują produkcję kolagenu oraz elastyny, sprawdzają się choćby w modelowaniu policzków, żuchwy czy podbródka. Nieco rzadziej wykonuje się za ich pomocą korekcję nosa, jednak faktem jest, że z pomocą nici można również poprawić i zmienić jego kształt.

 

Niechirurgiczna plastyka nosa nićmi liftingującymi

Czy za pomocą nici można poprawić i zmienić kształt nosa? Jak odpowiedziała nam zapytana o to podczas pierwszego zimowego kongresu Face & Body Winter Forum w Zakopanem dr Martyna Gabryjelska – owszem. Co więcej, zdaniem ekspertki to dużo lepsza i bezpieczniejsza alternatywa dla kwasu hialuronowego czy korygowania nosa za pomocą tkanki tłuszczowej.

- Dzięki temu, że te nici są w kaniuli, nie możemy tak naprawdę tej nici wprowadzić do naczynia, co jest bardzo ważne przy takiej niebezpiecznej okolicy jak okolica nosa, a ostatnio w Polsce niestety był przypadek ślepoty właśnie podczas takiego zabiegu – wyjaśnia w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna dr Martyna Gabryjelska.

Efekty niechirurgicznej plastyki nosa nićmi są natychmiastowe i w przypadku nici stałych utrzymują się nawet kilka lat, a w przypadku rozpuszczalnych do półtora roku. Jakby tego było mało, korekta nosa nićmi zyskuje na popularności nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale i dzięki możliwościom, jakie daje ta metoda.

- Możemy nie tylko korygować garby, ale także w ogóle unieść czubek nosa do góry i to naprawdę w dużo lepszy sposób niż za pomocą kwasu hialuronowego. Przez co ten nos się skraca. Możemy także skorygować tutaj skrzydełka nosa i efekty są naprawdę spektakularne – dodaje lekarka.

Jak widać, aby skorygować asymetrię nosa czy podnieść jego czubek, nie trzeba decydować się na operację ani ryzykowne w tym obszarze twarzy iniekcje. W przypadku niechirurgicznego liftingu często warto sięgnąć po proste i bezpieczne metody i technologie, stosowane w klinikach medycyny estetycznej od lat.