Bez blizn, szybko i skutecznie – zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących, mimo pojawiających się wciąż nowych technologii, stają się coraz popularniejsze. To zasługa ich licznych zastosowań, wśród których znaleźć można nawet korektę uszu. 

 

Komentarz eksperta:  dr Martyna Gabryjelska

 

Choć skuteczność liftingu chirurgicznego jest niepodważalna, wraz z rozwojem technologii w medycynie estetycznej zapanował popyt na metody niechirurgiczne. W kategorii liftingu punktem przełomowym było na pewno pojawienie się nici, najpierw stałych, a później także rozpuszczalnych.

Dziś nici liftingujące uchodzą niemalże za klasykę, choć lista ich zastosowań mogłaby nadal niektórych zaskoczyć. Przykład? Korekta uszu nićmi, o którą podczas pierwszego zimowego kongresu Face & Body Winter Forum w Zakopanem zapytaliśmy dr Martynę Gabryjelską.

 

Czy za pomocą nici można skorygować uszy?

Korekcja odstających uszu to cel większości pacjentów, którzy w ogóle myślą o plastyce tego obszaru ciała. Jak potwierdza dr Martyna Gabryjelska, do osiągnięcia celu nie jest potrzebne poddawanie się operacji plastycznej, choć oczywiście przypadek przypadkowi nierówny. Korekta uszu nićmi sprawdzi się tylko u części zainteresowanych zabiegiem.

- Nie każde uszy nadają się do korekty przy pomocy nici. To muszą być uszy, które są miękkie na górze i mają niewykształconą tę cześć chrzęsną, czyli takie uszy, które odstają na górze. Za pomocą nici możemy odtworzyć tę część chrzęsną tak, żeby było to załamanie i wtedy automatycznie to ucho przylega – tłumaczy dr Martyna Gabryjelska.

Możliwość korekty uszu nićmi to doskonała wiadomość dla osób, którzy nie zdecydowałyby się na operację. - Jest to bardzo fajna alternatywa dla osób, które boją się po prostu zabiegu operacyjnego, ponieważ robione to jest w znieczuleniu miejscowym i praktycznie nie dyskwalifikuje w ogóle pacjenta z życia codziennego – dodaje lekarka.

Korekta uszu nićmi ma jeszcze co najmniej jedną niepodważalną zaletę. Jak przekonuje dr Martyna Gabryjelska, tutaj efekt jest tak naprawdę trwały i utrzymuje się do końca życia. To zdecydowanie czyni zabieg doskonałą alternatywą dla operacji plastycznej.