Ponad 1 milion strzykawek Ellansé® sprzedanych na całym świecie. Czym jest ten znany i lubiany przez lekarzy i pacjentów, innowacyjny produkt? Ellansé®, który jest jednym z najlepiej udokumentowanych klinicznie preparatów w swojej klasie, łączy w sobie funkcję wypełniacza z funkcją biostymulatora tkankowego. Producent preparatu firma Sinclair obchodziła niedawno 10 letni jubileusz tego preparatu na rynku.

 

Jak działa Ellansé®?

Ellansé® działa dwukierunkowo: wypełnia zmarszczki oraz stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu efekty zabiegu są zarówno natychmiastowe jak i długotrwałe. Pierwsze rezultaty zabiegu można zauważyć już po zabiegu. Skóra staje się bardziej napięta i gładka, a zmarszczki spłycone. Następnie w kolejnych miesiącach pojawia się nowa objętość, skóra nabiera jędrności i zdrowego, młodzieńczego wyglądu. Unikalny mechanizm działania Ellansé® sprawia, że poprawa wyglądu następuje w sposób dyskretny, subtelny, jest rozłożona w czasie.

Za działanie stymulujące odpowiada w Ellansé® znany i ceniony - stosowany w medycynie od ponad 20 lat - polikaprolakton (PCL) w postaci kulistych mikrosfer o wielkości 25-50 mikronów, który silnie pobudza proces neokolagenezy.

Preparat Ellansé® debiutuje również w tegorocznym plebiscycie „Perły Dermatologii Estetycznej 2021” w kategorii Biostymulacja Tkankowa. Głosować na preparat mogą wyłącznie lekarze. Głos można oddać teraz klikając w ten link: Perły Dermatologii Estetycznej 2021

 

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa około 30 minut w zależności od leczonych obszarów. Naturalnie wyglądające i natychmiastowe rezultaty utrzymują się od 18 miesięcy do 3 lat*, w zależności od tego, którą opcję Ellansé® zaleci Twój lekarz. 

Czy zabieg jest bolesny?

Niewielkie ilości Ellansé® są wstrzykiwane w skórę za pomocą ultracienkiej igły, dzięki czemu dyskomfort jest minimalny. Jest szybki, prosty, praktycznie bezbolesny i daje natychmiastowe rezultaty. Z Ellansé® wystarczy jedna sesja, aby uzyskać natychmiastowe rezultaty i długotrwałą korektę, dzięki czemu terapia tym preparatem jest opłacalnym zabiegiem, który zapewnia doskonały stosunek jakości do ceny. 

W jakich przypadkach stosuje się ten preparat?

Najczęstsze zastosowania Ellansé® to: widoczne zmarszczki i zagłębienia w skórze, ubytki tkanki, odmładzanie i nadawanie objętości w okolicy policzków, korekta fałdów nosowo-wargowych, modelowanie linii żuchwy, korekta kształtu nosa, korekta linii marionetki, modelowanie brody.
Preparat zapobiega również pierwszym oznakom starzenia, odbudowuje i ujędrnia skórę, upiększa i koryguje, ma silne właściwości regeneracyjne. Nie zawiera komponentów pochodzenia zwierzęcego, bakteryjnego czy ludzkiego. Preparat jest biozgodny i wyróżnia go najwyższy profil bezpieczeństwa utrzymujący się na stałym poziomie od lat. Jest w pełni wydalany z organizmu naturalnymi ścieżkami metabolicznymi.

 

Dlaczego Ellansé® jest tak popularny wśród pacjentów i lekarzy?

1. DŁUGOTRWAŁE, NATURALNIE WYGLĄDAJĄCE REZULTATY. Ellansé® odmładza, rewitalizuje, upiększa i działa prewencyjnie. Głęboko regeneruje skórę poprzez stymulację procesu neokolagenezy, dzięki czemu stopniowo pojawia się naturalne rusztowanie, objętość zbudowana z własnego kolagenu. Efekty utrzymują się średnio od 1,5 roku do ponad 2 lat.
2. SKUTECZNOŚĆ. Naturalny efekt po zabiegowy narasta subtelnie na przestrzeni czasu co sprawia, że nie ma ryzyka przerysowania i gwałtownej zmiany rysów twarzy na „obce”.
3. BEZPIECZEŃSTWO. Jest jednym z najbezpieczniejszych, najlepiej przebadanych i udokumentowanych klinicznie preparatów na rynku. Na całym świecie sprzedano ponad milion strzykawek Ellansé®.

Producentem preparatu Ellansé® jest brytyjska firma Sinclair Pharma, która powstała w 1971 roku. Producent posiada swoje oddziały na całym świecie. A w maju zeszłego roku firma otworzyła oficjalne przedstawicielstwo w Polsce. Produkty Sinclair, takie jak Ellansé, MaiLi czy nici Silhouette są przełomowe, innowacyjne, poparte nauką i badaniami klinicznymi. Znakiem rozpoznawczym są rozwiązania dla sektora medycyny estetycznej, które umożliwiają zaopiekowanie się pacjentem w sposób holistyczny w oparciu o produkty o udokumentowanym klinicznie działaniu.

Preparat Ellansé® debiutuje w tegorocznym plebiscycie „Perły Dermatologii Estetycznej 2021” w kategorii Biostymulacja Tkankowa. Głosować na preparat mogą wyłącznie lekarze.

Zapraszamy lekarzy do głosowania pod linkiem: Perły Dermatologii Estetycznej 2021

 

Materiał powstał przy współpracy z Sinclair Pharmaceuticals Limited