Skóra wokół oczu jest cienka i delikatna. Dlatego jako pierwsza pokrywa się zmarszczkami mimicznymi. Kurze łapki to niejedyny problem. Objawy nieuchronnego procesu starzenia to także wiotkie powieki, cienie i ubytki tkankowe. Przez nie spojrzenie nabiera smutnego wyrazu, a na twarzy zarysowuje się zmęczenie. Zabiegi na okolice oczu potrafią zahamować pędzący czas. Dzięki nim odmłodzisz spojrzenie i poczujesz się piękniej. Sprawdź, jaki zabieg pod oczy jest najlepszy dla Ciebie! 

Zabiegi na okolice oczu - profilaktyka i redukcja zmarszczek

Skóra pod oczami słabiej się regeneruje i szybciej starzeje. Potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli chcesz świadomie o siebie zadbać i zachować młode spojrzenie na dłużej, skorzystaj z zabiegów anti-age, które wzmocnią Twoją skórę wokół oczu i sprawią, że dzielnie stawi czoła wszystkim szkodliwym czynnikom.
Zabiegi na okolice oczu są przeznaczone do profilaktyki przeciwzmarszczkowej i poprawienia wyglądu skóry, pokonania mankamentów. Poszczególne metody różnią się pod względem inwazyjności i celowości. Wśród zabiegów na skórę oczu w Klinice Melitus w Warszawie znajdują się: wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową, infuzja tlenowa, mezoterapia, także blefaroplastyka. Jaki zabieg pod oczy będzie najlepszy dla Ciebie? Sprawdźmy!


Zabieg na skórę wokół oczu - który wybrać?

Wygładzanie zmarszczek wokół oczu toksyną botulinową
Z pewnością słyszałaś o botoksie. To jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, stosowany m.in. do redukcji kurzych łapek czy lwiej zmarszczki. Toksyna botulinowa, czyli substancja czynna ,,botoksów”, ogranicza kurczliwość mięśni mimicznych, dzięki czemu skóra może odpocząć i się wygładzić. Zabiegi na skórę wokół oczu z użyciem toksyny botulinowej działają błyskawicznie, a zarazem długofalowo. Ograniczenie kurczliwości mięśni jest co prawda czasowe, ale pozwala uwolnić się od złych nawyków, prowadzących do pogłębiania zmarszczek. Czy to zabieg na okolice oczu dla Ciebie? Jeśli przeszkadzają Ci kurze łapki czy bruzda międzybrwiowa. Jeśli zależy Ci na prewencji przeciwstarzeniowej. Jeśli chcesz uzyskać efekt WOW, zdecydowanie TAK!


Wygładzanie skóry w okolicy oczu infuzją tlenową

Innym zabiegiem na skórę pod oczami jest infuzja tlenowa DermaOxy. To rozwiązanie przede wszystkim dla osób z niedotlenioną, poszarzałą, zmęczoną skórą, cieniami i workami pod oczami oraz drobnymi zmarszczkami. Podczas zabiegu w skórę wtłacza się specjalnie dobrane serum za pomocą sprężonego tlenu. Dzięki temu cera staje się dotleniona, nawilżona i odżywiona. Poprawia się koloryt, znikają zmarszczki i cienie pod oczami. Jeśli chcesz skutecznie się z nimi rozprawić, infuzja tlenowa DermaOXY to zabieg na okolicę oczu idealny dla Ciebie!


Odmładzanie przez nakłuwanie, czyli mezoterapia okolicy oczu

Mezoterapia jest topowym zabiegiem anti-aging, który pozwala jednocześnie odmłodzić skórę i ochronić przed procesem starzenia. Zdaniem dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej mezoterapia stanowi podstawę świadomej pielęgnacji anti-age, dzięki której można zachować młody wygląd skóry na dłużej, również tej wokół oczu.
Mezoterapia jest techniką zabiegową. Polega na nakłuwaniu skóry i dostarczaniu w jej głąb cennych składników aktywnych. Jakich? To zależy od tego, czego dokładnie potrzebuje Twoja skóra!
Do wygładzania zmarszczek świetnie sprawdza się kwas hialuronowy, który dodatkowo nawilża skórę i pobudza ją do regeneracji. Do zabiegów pod oczy eksperci polecają JaluPro. To preparat do mezoterapii łączący wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy z aminokwasami. Błyskawicznie wygładza, ujędrnia i rozświetla skórę, a w przeciągu kolejnych tygodni stymuluje ją do produkcji nowego kolagenu, co prowadzi do zagęszczenia.
Jeśli nie możesz dłużej patrzeć na sińce pod oczami i tzw. dolinę łez, umów się na mezoterapię okolicy oczu do Kliniki Melitus. Możesz też spróbować odmładzania własną krwią. Wampirzy lifting, a dokładniej mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, to zabieg na okolicę oczu dla osób wyjątkowo wrażliwych i uczulonych na kwas hialuronowy (choć to rzadkość). Jest też świetną alternatywą dla tych, którzy stawiają na naturalne rozwiązania!


Blefaroplastyka - korekta wiotkiej skóry powiek

Blefaroplastyka to zabieg na okolice oczu zupełnie inny niż wyżej wymienione. Jako jedno z rozwiązań chirurgii plastycznej jest bardziej inwazyjne od powyższych, ale też przynosi spektakularne i trwalsze efekty. Blefaroplastykę wykonuje się, gdy nadmiar skóry powiek górnych i dolnych nadaje twarzy smutny, posępny wyraz, a czasem także ogranicza pole widzenia. Jeśli przeszkadza Ci wiotka, opuchnięta skóra powiek górnych i/lub dolnych, chcesz odmłodzić spojrzenie i przestać wyglądać na wiecznie zmartwioną, skorzystaj z blefaroplastyki.
Specjaliści Kliniki Melitus znają wiele sprawdzonych sposobów na problemy skóry wokół oczu. Umów się na konsultację i zdaj się na doświadczenie ekspertów. W końcu oczekiwaną poprawę może zapewnić Ci tylko trafnie dobrany zabieg. Który będzie najlepszy dla Ciebie? Przekonaj się sama, zarezerwuj wizytę w Klinice Melitus.