Jesień to idealny moment na zabiegi nie tylko regeneracyjne, ale także odmładzające, odżywiające skórę i wyrównujące jej koloryt. Teraz, kiedy oprócz sprawdzonych zabiegów pacjenci do dyspozycji mają także nowsze technologie, najchętniej przeprowadza się terapie łączone. Jak wskazuje nasza ekspertka dr Magda Brona-Teżyk, dla uzyskania jak najlepszych efektów warto skusić się na mezoterapię i peeling węglowy Black Doll.

 

Łączenie popularnych terapii w gabinetach to nic nowego. Pozwala ono uzyskiwać znacznie lepsze efekty, zwłaszcza, jeśli komuś zależy nie tylko na ujędrnieniu skóry, ale również jej regeneracji i rozjaśnieniu. Sprawdzone terapie umożliwiają odświeżenie wyglądu podczas jednej wizyty w gabinecie i to bez przeprowadzania zabiegów inwazyjnych, które wymagałyby poddania się dłuższej rekonwalescencji. Nie bez powodu przypomina się o tym jesienią, ponieważ przy mniejszej ekspozycji na słońce śmiało można łączyć nawet zabiegi laserowe i mezoterapię.

 

Mezoterapia i peeling węglowy Black Doll

- Jesień to idealny moment na stosowanie laserów, peelingów chemicznych, urządzeń wpływających na poprawę jędrności skory, jak mikronakłuwanie z falą radiową, jako terapie wspomagające działanie mezoterapii igłowej czy kwasu hialuronowego – przekonuje dr Magda Brona-Teżyk, lekarz medycyny estetycznej z HomeClinic. - W HomeClinic bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się zabieg mezoterapii połączonej z peelingiem węglowym Black Doll wykonywanym laserem pikosekundowym – dodaje. Zadaniem takiej terapii jest odświeżenie skóry i pobudzenie jej do regeneracji.

Słysząc o mezoterapii igłowej, myślimy zwykle o zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, jednak do skóry można podać także koktajle witaminowe z dodatkiem mikroelementów, osocze bogatopłytkowe czy kolagen.

W przypadku zabiegu, którego celem jest odżywienie skóry, doskonałe efekty przynosi on w duecie ze wspomnianym przez specjalistkę peelingiem Black Doll. Jest to peeling węglowy wykonywany laserem pikosekundowym, który polega na naświetleniu skóry pokrytej wcześniej maską z węglem aktywnym. Aktywowana przez laser maska wchłania toksyny i nadmiar sebum, a na dodatek rozjaśnia skórę i działa przeciwzapalnie.

Komentarz eksperta

lek. Magda Brona-Teżyk
lek. Magda Brona-Teżyk
Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Skóra po zabiegu jest delikatnie zaczerwieniona, a na następny dzień uzyskujemy świeży i bardziej równomierny koloryt, zmniejszenie widoczności przebarwień, porów czy stanów zapalnych skóry. Jest to idealny okres, by odżywić swoją skórę, wyrównać jej koloryt po ekspozycji na promienie słoneczne czy pobudzić ją do regeneracji.
 

Należy pamiętać, że regeneracja skóry jest szczególnie ważna na przełomie jesieni i zimy. To właśnie teraz najłatwiej ją odświeżyć po zakończonym lecie, ale jednocześnie przygotować na zimę, kiedy narażona jest na bardzo szkodliwy wpływ zmiennych temperatur i zanieczyszczeń powietrza.