Podgrzewany fotel i koc na przemoknięte stopy były zaledwie początkiem przyjemności, jakie czekały mnie podczas wizyty w Holistic Clinic w Gdyni. Najbardziej deszczowy lipcowy dzień (konkretnie 26) przeznaczyłam na test zabiegu nieinwazyjnej odnowy skóry Forlle’d. Dziś opowiem o swoich wrażeniach i uzasadnię, dlaczego polecam go każdej kobiecie pragnącej zmierzyć z się z tematem pierwszych zmarszczek.

 

W szczegóły zabiegu platynowego Forlle’d z dużym zaangażowaniem i wiedzą, wprowadziła mnie kosmetolog Katarzyna Szot. Ekspertka z Holistic Clinic w Gdyni wyjaśniła, dlaczego nieinwazyjne metody pielęgnacji skóry są najlepszym rozwiązaniem dla kobiet, które nie mają jeszcze głębokich zmarszczek, ale już są w tym wieku, gdy krem pielęgnacyjny i wykonany w domu peeling nie wystarczą, by cera była pełna blasku o każdej porze roku. Nie tylko wtedy, gdy muśnie nas letnie słońce.

 

Komentarz eksperta

Katarzyna Szot
Katarzyna Szot
Odpowiednia pielęgnacja domowa: oczyszczanie, nawilżanie, ochrona antyoksydacyjna i przeciwsłoneczna powinna się stać podstawą zewnętrznej pielęgnacji naszej skóry. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przyniosą jeszcze lepsze efekty oraz przede wszystkim przedłużą rezultaty zabiegów przy odpowiedniej pielęgnacji domowej. Dlatego tak ważne jest działanie na wielu płaszczyznach w celu zachowania pięknej, promiennej skóry w każdym wieku.

 

Japońskie kosmeceutyki Forlle’d

Platynowy zabieg Forlle’d opiera się na technologii uhonorowanej w 2002 roku nagrodą Nobla. Produkty Forlle’d zawierają unikalny kompleks składników aktywnych o niskiej masie cząsteczkowej, które pobudzają regenerację komórek, głęboko nawilżają, normalizują równowagę mineralną i uodparniają skórę na czynniki zewnętrzne i alergeny.

Podstawą wszystkich produktów marki jest opatentowany niskocząsteczkowy kwas hialuronowy (o wielkości 5 nm), którego wielkość pozwala wniknąć w głębokie warstwy skóry. Oprócz kwasu hialuronowego w produktach znajdziemy hydrolizowane białko membrany skorupki jajka, zjonizowane minerały, proteiny perły, niskocząsteczkowe ceramidy, peptydy oraz różne ekstrakty roślinne. Składniki preparatów odnawiają barierę lipidową, przyspieszają procesy regeneracji oraz widocznie poprawiają strukturę skóry.

Produkty Forlle’d wykorzystywane są do zabiegów kosmetologicznych, a także jako dopełnienie bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej w celu przyspieszenia regeneracji oraz wydłużenia efektów pozabiegowych. Na szczególną uwagę z gamy produktów profesjonalnych zasługują różne rodzaje serum oraz maski w płatach, które po zabiegach np. mezoterapii igłowej przynoszą natychmiastowe ukojenie skóry.

Test zabiegu Forlle'd w Holistic Clinic w Gdyni
Fot. Zatoka Piękna

 

Dla kogo zabieg?

Zabieg platynowy Forlle’d polecany jest osobom, które dostrzegły już pierwsze oznaki starzenia. Działa antyoksydacyjnie, nawilżająco, rozświetla i natychmiastowo poprawia wygląd skóry. Przyjemny rytuał pozwala dostarczyć skórze cennych składników odżywczych oraz pomaga regulować procesy pigmentacyjne w skórze. Masaż wykonywany przy zabiegu pomaga się odprężyć i poprawia ukrwienie skóry, która chłonie liczne składniki zawarte w kosmeceutykach.

Cechy: Zabieg bankietowy, poprawiający wygląd cery przed ważnym wyjściem. Można go wykonać w porze lunchowej, trwa ok. 60 minut. Ma silne działanie relaksujące.

Koszt całego zabiegu: 590 zł.

 

Oczyszczanie i jeszcze raz oczyszczanie

Jak wyjaśniła mi Katarzyna Szot, gruntowne oczyszczanie jest ważnym rytuałem w Japonii. Zabieg platynowy Forlle’d rozpoczyna się od 2-fazowego oczyszczania skóry. Pierwszym etapem jest nałożenie emulsji na bazie skwalanu, która rozpuszcza makijaż i tłuste zanieczyszczenia. W drugim etapie wykorzystuje się oczyszczającą piankę, która rozpuszcza pozostałe zanieczyszczenia, pobudza mikrokrążenie krwi i przygotowuje skórę do dalszych etapów pielęgnacji.

Po oczyszczeniu skóry nakładany jest lekki lotion który przygotowuje skórę do aplikacji bardziej skoncentrowanych preparatów. Następnie kosmetolog aplikuje esencję platynową oraz esencję Biopure EM 100. Aplikacja połączona jest z delikatnym masażem, który sprawił mi niewypowiedzianą przyjemność. Poczułam, że napięte mięśnie twarzy (Czy Wy też bezwiednie zaciskacie szczęki w chwilach stresu?) rozluźniają się.

Oba preparaty zawierają niskocząsteczkową, zjonizowaną platynę. Ten metal szlachetny jest ceniony w medycynie i kosmetologii jako bardzo silny, długodziałający antyoksydant.

 

Relaks i natychmiastowa poprawa wyglądu cery

Oprócz masażu wykonywanego podczas oczyszczania cery (wielki plus za taką przyjemność!), w kolejnym etapie wykonywany jest masaż, po którym nakładana jest platynowa maska w płatach, które idealnie przylegają do skóry.

Test zabiegu Forlle'd w Holistic Clinic w Gdyni
Test zabiegu Forlle'd w Holistic Clinic w Gdyni

 

Na koniec zabiegu, po zdjęciu maski aplikowane są kremy z platyną: pod oczy i na całą twarz.

Efekty: zabieg zadziałał kojąco i regenerująco na moją wrażliwą cerę. Natychmiast zauważyłam, że moja skóra (preparaty aplikowane były nie tylko na twarz, ale również na dekolt i szyję) była promienna i nawilżona. Następnego dnia skóra była przyjemna w dotyku, sprężysta, wyraźnie rozświetlona.

 

Przedłużenie zabiegu w domu

W celu przedłużenia efektów zabiegów profesjonalnych zalecana jest odpowiednia pielęgnacja domowa – preparaty dobierane są przez specjalistę w zależności od potrzeb skóry. Po zakończonym zabiegu w gabinecie ja również otrzymałam swój mini zestaw kosmetyków do pielęgnacji skóry w zaciszu domowym.

Efekty działania pielęgnacji domowej produktami Forlle’d są widoczne już po pierwszym zastosowaniu, a po miesiącu stosowania widoczna powinna być znaczna poprawa jakości skóry.

Test zabiegu Forlle'd w Holistic Clinic w Gdyni
Fot. Zatoka Piękna

 

Zatoka Piękna poleca ZABIEG PLATYNOWY FORLLE'D jako przeciwdziałanie procesom starzenia oraz po inwazyjnych zabiegach, na przykład laseroterapii lub mezoterapii igłowej. Ma SILNE DZIAŁANIE relaksujące, odświeża wygląd cery i wyrównuje jej koloryt, a skóra twarzy zyskuje ZDROWY WYGLĄD!

Dodatkowe pozytywne wrażenia dostarczyły mi bardzo komfortowe warunki w gabinecie zabiegowym w Holistic Clinic w Gdyni. Kompleksowe i wysokiej klasy podejście kosmetolog Katarzyny Szot widoczne były na każdym etapie mojej wizyty. Tak przeprowadzony rytuał w pełni zrekompensował mi deszczowy dzień, a dzięki ekskluzywnym kosmetykom poczułam się wyjątkowo dopieszczona.

Niekwestionowany atut w mojej ocenie - ZABIEG PLATYNOWY FORLLE'D w Holistic Clinic w Gdyni daje unikalną możliwość zrelaksowania się!