Terapie łączone oraz technologie do zabiegów na ciało, modelowania, wyszczuplania i rzeźbienia sylwetki, aż pięciu światowych producentów i historie sukcesu - dokładnie wokół takich tematów toczyła się miniona Akademia Ciało zorganizowana przez firmę ITP S.A. Wydarzenie odbyło się 22 kwietnia w hotelu Sound Garden w Warszawie i zgromadziło ponad 300 specjalistów z całej Polski.

 

Jak zorganizować konferencję, która przyciągnie uwagę, zainspiruje uczestników i pozostanie w pamięci na długo? Doskonałym tego przykładem jest miniona konferencja Akademia Ciało by ITP S.A., w której uczestniczyła również nasza redakcja. W wydarzeniu, które odbyło się w poniedziałek 22 kwietnia w Sound Garden Hotel w okolicach lotniska Okęcie, wzięło udział aż pięciu światowych producentów technologii do medycyny estetycznej: LPG Alliance, DEKA Laser, Storz Medical, Alma Lasers oraz COCOON Medical. Powód zaproszenia różnych producentów był oczywisty: firma ITP S.A. nie tylko wierzy w zdrową konkurencję, ale jest przekonana, że współpraca jest kluczowa dla rozwoju i tworzenia najlepszego rynku.

Prelegenci przedstawili krótko historię każdej z firm, ale też zaprezentowali technologie, ich działanie, wskazania, a także techniki łączone oraz efekty. - To pierwsza w historii taka Akademia Ciało zorganizowana przez ITP. Jak wiecie, nie wierzymy w monoterapię. Od początku na rynku polskim wprowadziliśmy procedury łączenia technik zabiegowych, łączenia technologii po to, żeby ten efekt terapeutyczny dla pacjenta był jak najlepszy – skomentowała wydarzenie Katarzyna Nadolna, Prezes Zarządu ITP S.A.

Akademia Ciało
Akademia Ciało / fot. materiały prasowe ITP S.A.

Techniki modelowania sylwetki okiem ekspertów

Wydarzenie poprowadził niezastąpiony duet Barbara Dąbrowska-Gur, Sales Director ITP S.A i Paweł Nitka, Training Director ITP S.A. W programie nie zabrakło prelekcji znakomitych ekspertów ani prezentacji nowości. Podczas kwietniowej Akademii Ciało głos zabrała m.in. Claude Gerin, która opowiedziała o historii globalnej marki LPG, Deborah Sanfilippo, która zaprezentowała jedną z technologii Storz Medical, Federica Coli mówiąca o technologii z portfolio DEKA czy Helena Martinez, która opowiedziała o technologii do kriolipolizy marki COCOON.

To zaledwie kilka z wielu prelekcji, jakie podczas Akademii Ciało mogło wysłuchać przeszło 300 uczestników. W czasie konferencji wprawdzie skupiono się na prezentacji nie tylko poszczególnych technologii z portfolio ITP S.A., ale również technik łączonych. W ten sposób organizatorzy wydarzenia pokazali, że tak naprawdę każdą z technologii można łączyć w różnych kombinacjach, w zależności od wskazań, jednak dopiero umiejętne łączenie daje pożądane efekty.

- Przekonaliśmy wiodących czołowych producentów sprzętu do tego, aby przyjechali tutaj i naszym polskim ekspertom pokazali, jak łączyć te technologie. Mamy marki LPG z Francji, twórcę oryginalnej endermologii, Storz Medical ze Szwajcarii, twórcę fali akustycznej, markę Deka, gdzie mamy mikrofale i pole elektromagnetyczne do modelowania ciała, firmę Alma posiadającą zaawansowane technologie fal radiowych i ultradźwięków oraz COCOON Medical z kriolipolizą i to wszystko w technikach łączonych – powiedziała redakcji Zatoka Piękna Katarzyna Nadolna, Prezes Zarządu ITP S.A.

Na scenie o poszczególnych technikach łączonych mówiły Monika Jachimek, Ewelina Czechowicz, Joanna Bożek, Ivanina Zaharieva Lazarova oraz Klaudia Kyc

 

Historie sukcesu po polsku

Szczególnie istotnym punktem programu były trzy historie sukcesu, opowiedziane przez właścicielki polskich klinik i salonów urody. Prelegentki zaproszone do podzielenia się swoją historią przez firmę ITP S.A. - Magdalena Ziemba z Epi Laser w Legnicy, Aleksandra Burczyk-Wacławiak z Boczki Na Bok w Gdańsku oraz Patrycja Nowak z Gabinetów Top Beauty - dały bardzo inspirujące i motywujące wystąpienia. Jak podkreślała każda z nich, za ich sukcesem stoi również wsparcie, jakie otrzymały od firmy ITP: światowe technologie, profesjonalne doradztwo oraz wsparcie marketingowe.

Magdalena Ziemba
Magdalena Ziemba / fot. materiały prasowe ITP S.A.

- Mogę naprawdę z dumą powiedzieć, że faktycznie doszłam do miejsca, o którym chyba nawet nie marzyłam. Zaczęłam uczyć się i edukować też innych, jak cudowna jest taka droga do osiągnięcia balansu między zdrowiem a pięknem, że tak naprawdę to piękno jest tylko wtedy, gdy jest zdrowe – mówiła Magdalena Ziemba, właścicielka kliniki Epi Laser w Legnicy.

Patrycja Nowak, właścicielka Gabinetów Top Beauty, opowiadając o swojej historii odniosła się również do tematu przewodniego konferencji, czyli technik łączonych. - Nie czujemy już teraz stresu, czy na pewno wszystko pójdzie dobrze, tylko wiemy, że każda technologia jest bardzo skuteczna, każda da nam efekt. Natomiast to my zaczynamy sobie żonglować tymi technologiami, dlatego że mamy już coraz więcej wiedzy, coraz więcej doświadczenia i coraz więcej wprawy w doborze tej technologii odpowiednio do klienta – podkreślała podczas wystąpienia.

 

Nowy protokół od LPG

Po wykładach na temat poszczególnych technologii i terapii łączonych oraz historiach sukcesu po polsku przyszła pora na akcent, którego oczekiwali wszyscy goście. Podczas Akademii Ciało Nathalie Paradais zaprezentowała nowy protokół V2S (Vitality Stress - Sleep) od LPG, który ma otworzyć nową erę w świecie zabiegów longevity i well-being poprawiających jakość życia. Jak wynika z badań, seria 10 zabiegów powoduje redukcję poziomu kortyzolu o 44,6%, poziomu bezsenności o 54,7% oraz bóli mięśniowych o 69%.

Jak zapowiedziano podczas konferencji V2S będzie już na początku maja dostępny dla klinik posiadających oryginalne urządzenia LPG.

 

Oglądaj galerię zdjęć

- Chcielibyśmy wszystkim podziękować za tak liczne uczestnictwo w Akademii Ciało, ogromne zaangażowanie i zadawanie takiej dużej ilości pytań w trakcie każdego wystąpienia – podsumowała konferencję Barbara Dąbrowska-Gur, Sales Director ITP S.A.

 

Materiał powstał we współpracy z ITP S.A.