16 maja w sopockim Blu Radisson Hotel odbyła się pierwsza edycja Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu zorganizowana przez Paulinę Marwińską - właścicielkę agencji reklamowej Maarwin oraz Joannę Suchocką, założycielkę Strefy Kobiet Biznesu, która zgromadziła na sali prawie 150 kobiet biznesu! Wieloletnie doświadczenie oraz niesprzyjające przedsiębiorcom czasy, skłoniły organizatorki do podjęcia inicjatywy, która ma na celu wsparcie przedsiębiorców w ich rozwoju, edukacji, pozyskiwaniu klientów i kontrahentów.

 

O czym dyskutują kobiety?

Podczas wydarzenia odbyły się dwa panele dyskusyjne. Temat pierwszego z nich brzmiał „Mentalność Przedsiębiorcy kontra sukces przedsiębiorstwa” z udziałem Małgorzaty Gąski -Alchemistki Mentalności – przewodniczki w alchemicznej przemianie Siebie właścicielki marki "Fabryka Siebie" oraz Aleksandry Żeglarskiej, która jest ekspertką ds. metali szlachetnych – złota i srebra inwestycyjnego. Panie opowiedziały o swojej drodze do sukcesu, wewnętrznych przekonaniach, pokonywaniu granic i inwestowaniu w swój rozwój.

Pomorski Kongres Kobiet
Pomorski Kongres Kobiet / Panelistki

Drugi panel poruszał tematy, z którymi najczęściej obecnie borykają się przedsiębiorcy. Udział w nim wzięły: Izabella Grabska, założycielka marki GrabskaSailing.pl oraz spółek grabska.pl, oraz Diana Melnyk, współwłaścicielka firmy "OPI-optymalizacja, produkcja, innowacja" opowiedziały o wyzwaniach, które obecnie dotykają ich klientów i z którymi one same mierzą się na co dzień. Obie Panie udzieliły cennych rad dotyczących rozwiązań, które warto wprowadzić w swoich firmach, opowiedziały o tym jak ważna jest szeroka wiedza zdobywana latami i jak cenną wartością w biznesie są relacje.

Diana Melnyk
Diana Melnyk

Ponadto podczas kongresu odbyły się liczne prelekcje m.in. dotyczące inwestycji w nieruchomości, o których opowiedziała Ewa Jabłońska-Nabayago właścicielka Naba House, właścicielka eksperckiej agencji nieruchomości premium. O wewnętrznych blokadach i barierach z jakimi borykają się przedsiębiorcy, opowiedziała międzynarodowa ekspertka, Hipnoterapeutka i coach Aleksandra Rudzińska. Nie zabrakło tematów, które są niezbędne w prowadzeniu biznesu, bo nie sposób nie docenić aspektu prawnego, księgowego czy zarządczego w skutecznym prowadzeniu swojej działalności.

Pomorski Kongres Kobiet
Pomorski Kongres Kobiet

I tutaj z ciekawym połączeniem tematów wyszły 3 ekspertki, które połączyły swoją wiedzę w jeden temat: Mity i fakty – Top 3 ryzyka prowadzenia biznesu. Aspekt prawny przygotowała Radca Prawny, właścicielka kancelarii Aneta Wasiluk, aspekt księgowy przygotowała Dorota Ogrodowska, Główny Księgowy, Prezes Zarządu Kancelarii Księgowej Ogrodowscy Sp. z o.o.. Aspekt zarządczy i procesowy przygotowała Barbara Mazurek strateg, Coach, ekspert w zakresie rozwoju, restrukturyzacji badaniem potencjału MŚP, właścicielka marki BN Consulting. Ostatnią z prelekcji była "Dopasowany finansowy plan ochronny jako element skutecznego biznesu." w wykonaniu Zofii Pruchniak. Właścicielki firmy Zofia Pruchniak Finance & More. W nawiązywaniu relacji pomógł moderowany networking przygotowany przez Karolinę Rymarczyk, manager O4 Flow.

Pomorski Kongres Kobiet
Pomorski Kongres Kobiet

Całość uświetniła muzyka na żywo w wykonaniu Basia KAWA music oraz ekspozycja samochodów Mecenasa Wydarzenia - Porsche Sopot Centrum. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Zatoka Piękna. Zarówno wiedzy jak i emocji nie brakowało!